Naujam Seimo vadovui – pagyros ir pirmi dūriai

Seimo pirmininko posto antradienį netekęs socialliberalų lyderis Artūras Paulauskas vakar atidavė savo balsą už naujuoju parlamento vadovu išrinktą Viktorą Muntianą.

Tačiau kitoje politinių barikadų pusėje likusio A.Paulausko parama pernelyg nenudžiugino Darbo partijos atstovo: „Pasitikėjimas nedidelis, manau, kad dirbti bus sunku“.

Per slaptą balsavimą V.Muntianą parėmė 75 parlamentarai, 56 Seimo nariams jis pasirodė nepriimtinas. Vienas balsavimo biuletenis urnoje rastas negaliojantis.

Į Seimą pasveikinti bendražygio vakar atvykęs Darbo partijos vedlys Viktoras Uspaskichas balsavimo rezultatus vertino palankiai. Jis priminė, kad už A.Paulauską 2004 metais balsavo 76 Seimo nariai.

Įpėdiniui pažėrė komplimentų

Iš valdančiosios koalicijos pasitraukusių socialliberalų lyderis V.Muntianui ne tik paslaugiai aprodė jo naująją darbo vietą, bet ir negailėjo pagyrimų.

A.Paulauskas įsitikinęs, kad jo įpėdinis turi Seimo pirmininkui reikalingų savybių: „Šiam postui patirties jis įgijo būdamas meras. Kaip žmogus ir kaip politikas, jis turi didelę perspektyvą. V.Muntianas – geras žmogus“.

Patarė būti arčiau žmonių

Tinkamų V.Muntiano savybių užimti Seimo vadovo postą įžvelgė ir kitas buvęs parlamento pirmininkas, vienas socialdemokratų lyderių Česlovas Juršėnas.

Jo teigimu, Seimo pirmininkas turi išmanyti Konstituciją, statutą ir įvairius kitus teisės aktus: „Tada lengviau jaustis ir tvarkyti vienus ir kitus dalykus“.

Taip pat svarbi ir gyvenimiška patirtis. „Reikia būti arčiau žemės, būti arčiau žmonių ir jausti nuotaikas, kurios yra ne tik oficialiuose sluoksniuose, bet ir už Seimo ribų“, – pabrėžė socialdemokratas.

Č.Juršėnas Seimo vadovui taip pat patarė mylėti žmones, su kuriais dirba: „Reikia jausti juos ir laikyti lygiaverčiais. Mes visi esame tautos atstovai ir visi esame lygūs.

Seimo pirmininkas turėtų neiškelti savęs aukščiau kitų, nesijausti viršininku. A.Paulauskas buvo teisus sakydamas, kad nėra fabriko direktorius. Toks neturėtų būti ir V.Muntianas“.

Pasigedo būtinų savybių

Tuo tarpu kitas buvęs Seimo vadovas, dabartinis europarlamentaras Vytautas Landsbergis parlamento pirmininku išrinktą V.Muntianą vertino kritiškai.

Buvusio konservatorių lyderio teigimu, V.Muntianas neturi Seimo vadovui reikalingų savybių. V.Landsbergį nuvylė kandidato atsakymai į Seimo narių klausimus.

„Jo pareiškimas dėl okupacijos žalos atlyginimo visai atspindi Rusijos prezidento nuostatą, o ne Lietuvos poziciją“, – kirto dešinysis.

Kilo įtarimų dėl tėvų

Seimo opozicijos atstovams vakar užkliuvo kai kurie V.Muntiano biografijos faktai.

Konservatorius Jurgis Razma teigė gavęs informacijos, jog Seimo vadovo tėvai buvo susiję su okupacinės administracijos struktūromis: „V.Muntiano tėvas Aleksandras 1949-1951 metais buvo MGB Marijampolės skyriaus stribas, vėliau dirbo MGB Kauno srities vidaus kalėjimų prižiūrėtoju“.

Teko atsiprašinėti moterų

V.Muntianas vakar buvo vienintelis pasiūlytas kandidatas į Seimo pirmininkus. „Tenka apgailestauti, kad nėra daugiau kandidatų. Norėjau apkabinti, nepriklausomai nuo lyties, kad ir kas tai būtų, tačiau dabar to malonumo neturėsiu“, – šmaikštavo jis.

Tai buvo ne vienintelė Seimo narius prajuokinusi Darbo partijos atstovo replika per pusvalandį užtrukusį prisistatymą. Tačiau dėl savo pokštų V.Muntianui teko ir atsiprašinėti.

Liberaldemokratų partijos atstovė Aušrinė Marija Pavilionienė paklausė, ar V.Muntianas nesiruošia atsiprašyti už anksčiau ištartą žeidžiančią repliką.

„Panos, vyrai kalba“, – taip antradienį parlamentarus mėginęs tildyti V.Muntianas užsitraukė feministės nemalonę.

V.Muntianas atsiprašė ne tiktai Seimo, bet ir visų Lietuvos moterų: „Darau tai su dideliu malonumu ir, patikėkite, darau tai dažnai“.

Politikas – neprietaringas

Darbo partijos atstovas vakar taip pat juokavo manąs, kad jis į Seimo vadovus buvo pasiūlytas ne todėl, jog pusantrų metų dirba 13-uoju numeriu pažymėtame kabinete, ir ne todėl, kad vakar buvo 13 diena bei pilnatis.

Valdančiajai koalicijai priklausančių partijų atstovai vakar aiškino, jog V.Muntiano kandidatūra buvo pasirinkta kaip kompromisinė. Pretendentas įtiko ir premjerui Algirdui Brazauskui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.