Skandalą įžiebęs teisėjas gelbsti prezidentą

Seimas nestabdo teismų sistemos ydas demaskavusio Aukščiausiojo Teismo teisėjo Valentino Mikelėno, nusprendusio trauktis iš pareigų.

Iš Aukščiausiojo Teismo (AT) pasitraukti norintis teisėjas Valentinas Mikelėnas ištiesė pagalbos ranką jo perspėjimų neišgirdusiam prezidentui Valdui Adamkui. Išklausęs teismų sistemą kritikuojančią Mikelėno kalbą Seimas po pateikimo pritarė jo atleidimui. AT pirmininką Vytautą Greičių palaikančio teisėjo žodžiai apmalšino ir Darbo partijos (DP) frakcijos užmojus parlamente tirti prezidento ir Teismų tarybos konfliktą.

Keliolika minučių Seimo tribūnoje praleidęs Mikelėnas nuo parlamentarų neslėpė džiūgaująs, kad po jo sprendimo trauktis kilęs konfliktas „apnuogino teismų sistemos bėdas“.

Jis gynė AT pirmininką Greičių ir apgailestavo, kad prezidentui Adamkui nepasitikėjimą, emocijas sukėlė „trijų Teismų tarybos narių melo akcija“. „Laimei, šis išpuolis prieš Aukščiausiojo Teismo pirmininką žlugo“, – teigė Mikelėnas.

Jis kritikavo ir dabartinę teismų sistemą, ir įstatymų leidėjus, ir rengiamą teismų reformą, kurią palaimino prezidentas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.