Rene Zelvėger: išbandymai spurgomis

Jos žvaigždė sužibo 2001 metais pasirodžius „Bridžitos Džouns dienoraščiui”. Žiūrovai, o ypač žiūrėvės iškart pamilo aktorės suvaidintą apvalių kūno formų vienišę, kuri geria, rūko, keikiasi ir susipainioja meilės reikaluose.

Renė darbas filme „Bridžitos Džons dienoraštis” visam pasauliui parodė, kokiai aukai gali būti pasiruošusi moteris dėl savo profesijos. Kad gautų vaidmenį šioje triukšmingoje Helenos Filding knygos ekranizacijoje, aktorė turėjo ryti snikerius ir picas ir pastorėti daugiau nei dešimčia kilogramų. Daugumai moterų tai būtų tikra katastrofa.

Nematė kino

Be to, Zelvėger apsigyveno Anglijoje ir išmoko kalbėti su britišku akcentu. Kad įgautų praktikos, įsidarbino sekretore vienoje literatūrinėje leidykloje, kurioje niekas taip ir nesuprato, kad ši malonios išvaizdos mergina – ne anglė ir kad ji – įžymi Holivudo aktorė.

Šveicariško ir norvegiško kraujo turinti Renė gimė 1969 metų balandžio 25-ąją mažame Kati miestelyje, Teksaso valstijoje. Mama (norvėgė) – medicinos sesuo, tėvas (šveicaras) – inžinierius. Gimtasis miestukas buvo toks mažytis, kad neturėjo net kino teatro ir netgi kabelinės televizijos (atsirado tik 1987-aisiais metais). Pirmąjį vaidybinį filmą Renė pamatė mokydamasi koledže. „Mano tėvai – europiečiai, – sako aktorė, – todėl pas mus niekada nebūdavo šeimyninių išvykų į kiną.”

Dievina savo šeimą

Renė ir vyresnysis brolis Endrius – pirmieji iš jų šeimos gimę Amerikoje, ir, reikia pripažinti, abu labai didžiuojasi savo kilme. Kai pirmąkart Renė paprašė pakeisti savo pavardę į kokią nors lengviau ištariamą, ji kategoriškai atsisakė. Draugai į Renė kreipiasi Zel.

Nuo vaikystės aktorę supo kitoks pasaulis. Tėvai ankstyvoje vaikystėje Renė ir jos broliui suteikė visišką laisvę, tad jiems nebuvo reikalo maištauti prieš suaugusiuosius.

Renė dievina savo šeimą. Išskirtinę pagarbą nuo vaikystės ji jaučia savo broliui Driu. Sekiodavo jam iš paskos, darydavo tai, ką darė jis. „Jis pradėjo žaisti beisbolą – ir aš pradėjau. Ne dėl žaidimo, o todėl, kad su juo būčiau vienoje komenadoje. Esu tikra, kad jis myli savo mažąją sesutę, kuri maišėsi jam po kojų. Jis versdavo mane niršti ir kraustytis iš proto. Aš dievinau sportą. Mėgau pasivolioti purve. Ir iki šiol likau padauža.”

Svajojo apie olimpiadą

Pradėjusi mokytis mokykloje, Renė lankė dramos būrelį, vaidino keliuose pastatymuose, buvo aktyvi lengvosios atletikos, krepšinio komandų narė ir mokyklos futbolo komandos palaikymo grupės vadovė, o laisvu metu užsiėmė gimnastika. Ji svajojo pakliūti į olimpines žaidynes. Tačiau po patirtos traumos suprato, kad jai nelemta gauti olimpinio medalio. Labiausiai dėl to liūdėjo tėvai, manę, kad jų sūnus taps garsiu aktoriumi, o duktė – lengvaatlete.

1987-aisiais pabaigusi mokyklą Renė įstojo į Ostino universiteto žurnalistikos fakultetą. Mokydamasi dažnai uždarbiavo padavėja Ostino miesto „Sugar’s” striptizo bare, tačiau šokėja nebuvo. Pirmuosius mokslo universitete metus gyveno Dabi Mol bendrabutyje, po to, susitaupiusi pakankamai pinigų, išnuomojo butą, o dar po kurio laiko ėmė lankyti aktoriaus meistriškumo pamokas.

„Šios pamokos buvo maloniausios iš viso mano užsiėmimų grafiko, – mena Renė. – Aš jas lankiau todėl, kad man tai iš tikrųjų patiko. Tai nebuvo tik jaunatviškas kaprizas, tai buvo dalelytė manęs.”

Ji dalyvavo keliuose universitetiniuose pastatymuose ir vis dažniau savo raudonąja „Honda” važiuodavo į Dalasą kino bandymams. Tačiau tuo laiku visa, ko jai pavyko pasiekti, – tai alaus ir restorano reklama.

1988-aisiais Renė įsigijo augintinį – labradoro ir koli veislės mišrūną ir jį pavadino savo mylimiausio aktoriaus garbei – Dilanu. Savo keturkojį draugą aktorė labai myli iki šiol ir nesiskiria su juo net per filmavimus.

Žingsnis po žingsnio

1991-aisiais, baigusi universitetines studijas, Renė nusifilmavo kelių televizijos filmų epizodiniuose vaidmenyse. Pirmąja nedidele pergale tapo vaidmuo filme „Skerdynės Teksase”, kuriame jos partneris buvo Metjus Makonehis. „Man patarinėjo neiti į bandymus, – prisimena Renė, – bet aš pagalvojau: arba aš ten nueisiu ir perskaitysiu kokį nors monologą, arba vis vien visą vakarą prasėdėsiu prie televizoriaus su bokalu alaus!” Ir ji nutarė pabandyti.

Per šį filmavimąsi Renė dar nusprendė išbandyti save filmo „Meilė ir 45-ojo kalibro koltas” pagrindiniam vaidmeniui, tačiau režisierius K. Talkintonas iš karto ją išbrokavo. Laikas ėjo, o Starlin vaidmens atlikėjos vis nerado… Tada Renė nusprendė dar kartą išbandyti likimą, ir šįkart Fortūna buvo jai palanki.

Vėliau režisierius prisimins: „Darinas (filmo prodiuseris) ir aš sėdėjome ir klausėmės, kaip skaito Renė, po to atsisukome vienas į kitą ir sinchroniškai pasakėme, kad tai ir yra Starlin!”

Po šio filmo ji gavo geriausio metų debiuto nominaciją ir ją pagaliau pastebėjo Holivudas.

Neteko mylimojo

Praktiškai iškart po persikraustymo į Kaliforniją 1993 metais jos bute suskambo telefonas – kvietė į aktorių atranką. Renė gavo sutartį su „Gallin-Morey&Associates” ir įgijo agentą – prodiuserį Džoną Karabiną, kuris buvo bendradarbiavęs su tokiomis žvaigždėmis kaip Nikolė Kidman, Meraja Keri ir Maiklu Džeksonu. Negana to, ji užsiregistravo Talentų agentūroje Beverli Hilse ir joje gavo dar vieną agentą.

Praėjus 18 mėnesių po to, kai apsigyveno Los Andžele, Renė galų gale aplankė sėkmė. Olivija Dabo, patvirtinta pagrindiniam vaidmeniui filme „Visas pasaulis”, pastojo, ir Zelvėger atsirado galimybė suvaidinti šį vaidmenį.

Perskaičiusi scenarijų, Renė suprato, kad būtent to jai ir reikia. Tuo laiku ji apraudojo mylimojo Simso Elisono netektį, ir Novelina Prais jai atėjo į pagalbą. Su Simsu Elisonu Renė susipažino Teksaso universitete, po Ostino metalo grupės koncerto. Simsas buvo šios grupės narys. Būdamas 28-erių, 1995 birželį jis nusižudė.

„Visas pasaulis” – tai melodrama, sukurta pagal Novelinos Prais Elis, mokytojos, memuarus. Jaunystėje ji susitikinėjo su fentezi stiliaus literatūros kūrėju Robertu Hovardu (jo vaidmenį filme atlieka Vinsentas Donofris).

„Kai perskaičiau scenarijų, iškart pamilau šiuos personažus, – prisimena Renė. – Novelina Prais – drąsi moteris, kuri nepaisė socialinių draudimų. Juk žmonės nepritarė jos bendravimui su žemos prabos rašytoju.”

Su Tomu Kruzu neflirtavo

Kalbos apie šį filmą pasiekė Hailą Leviną, kompanijos „TriStar” aktorių atrankos vadybininką. Jis paskambino Kameronui Krou (filmo „Džeris Magvairas” režisierius) ir pasakė nusižiūrėjęs jauną aktorę, kuri galėtų tikti jo naujajam projektui.

„Aš paprasčiausiai ėjau į priekį, vadovaudamasi numatytu planu. Paskui staiga – Krou skambutis. Jis pasakė, kad norėtų susitikti. Mes susipažinome. Susitikome antrąkart. Jis mane pakvietė vaidinti savo filme. Anksčiau aš nežinojau, kas toks yra Kameronas Krou, ir tuo labiau negalėju numanyti, kad projekte dalyvaus ir Tomas Kruzas! Bet mes puikiai praleidome laiką kartu.”

Taigi Renė buvo pasirinkta filmo „Džeris Magvairas” Dorotės vaidmeniui. Jos partneris tapo Tomas Kruzas. Krou vėliau pasakys: „Mes Renė pasirinkome ne vien tik dėl jos, kaip aktorės, duomenų, nors, patikėkite, ji – Dievo siųsta aktorė, bet ir dėl to, kad ji – bene vienintelė moteris, kuri nepradėjo flirtuoti su Tomu Kruzu filmavimo aikštelėje”.

Reikia pridurti, kad į šį vaidmenį pretendavo Patricija Arket, Marisa Tomei, Vainona Raider, Bridžita Fonda ir Mira Sorvino. Tačiau sėkmė nusišypsojo būtent Renė. Po šio filmo pasirodymo ekranuose ji tapo labai populiari, tačiau kol kas tik amerikietiškajame kontinente.

Atstūmė Džimą Kerį

1997 m. rudenį Renė Zelvėger pradėjo darbą filme „Tikrosios vertybės”. Čia jos partneriais tapo Merilė Stryp ir Viljamas Hertas. 1999-aisiais ji nusifilmavo su Krisu Odoneliu „Viengungyje”, tačiau nė vienas iš šių filmų netapo labai populiarus.

Komedija „Aš, kitas aš ir Irena”, ekranuose pasirodžiusi 2000 metais, buvo Renė ir Džimo Kerio romano pradžia. Jie kartu filmavosi šioje juostoje. Deja, poros draugystė tęsėsi mažiau nei metus: Keris piršosi aktorei, tačiau jos atsakymas buvo neigiamas.

2000-aisiais pasirodęs filmas „Seselė Beti”, be žiūrovų meilės, Renė pelnė ir kritikų pripažinimą – aktorė buvo apdovanota „Auksiniu gaubliu” bei nominuota kitoms premijoms.

Savo 32-ejų metų gimtadienį ji šventė apsupta sėkmės. Tuo metu jos kelyje pasimaišė žinomas Holivudo lovelasas Džordžas Klunis. Tačiau jų santykiai neišlaikė išbandymo – išsiskyrimo aštuoniems mėnesiams, kuriems Renė išvyko į Angliją filmuotis „Bridžitos Džons dienoraštyje” ir kuris Renė širdies skausmą kompensavo atnešdamas pasaulinę šlovę.

„Oskaras”

Po „Bridžitos Džons dienoraščio” Renė nusifilmavo apie seksą, džiazą ir žmogžudystę pasakojančiame miuzikle „Čikaga” kartu su pasaulio garso žvaigždėmis Ričardu Gyru ir Ketrina Zeta-Džouns. Už žudikės Roksi Hart vaidmenį Renė gavo antrąjį „Auksinį gaublį” ir buvo nominuota „Oskarui”.

„Oskaro” statulėlė, apvainikavusi trejų metų darbą, Renė rankose galų gale atsidūrė praėjusiais metais – už geriausią antrojo plano vaidmenį JAV pilietinio karo dramoje „Šaltasis kalnas”. Tačiau Renė neilgai ja džiaugėsi. Auksinė statulėlė liko stovėti ant stalelio šalia jos lovos, o Renė išvyko iš Los Andželo filmuotis naujoje juostoje.

Ir vėl spurgos

Antrajam Bridžitos Džouns vaidmeniui aktorė vėl (o siaube) turėjo priaugti 14 kilogramų ir filmuotis kartu su (o siaube) Džordžu Klūniu.

Pirmajame filme Bridžita Džouns siekia rasti meilę, o antrajame – „Ties proto riba” – ją išsaugoti. „Pajutau, kad žiūrovai gali nusivilti, jei jiems pasiūlysime tik tai, ką sugebėjome parodyti pirmoje juostoje. Tą patį pagalvojau ir apie save. Nenorėjau nuvilti ir savęs”, – sakė ji.

Ir nenuvylė. Už šį vaidmenį ji gavo 16,5 milijono eurų honorarą (už pirmąją filmo dalį – apie 24 mln. dolerių). Ir ji to verta: kad vėl priaugtų per dešimtį kilogramų, aktorė kasdien turėdavo suvalgyti po 20 spurgų. Po pirmojo „Bridžitos Džons dienoraščio” numesti priaugtą svorį nebuvo lengva, bet miuzikle „Čikaga” aktorės formos buvo tobulos. Renė prisipažino, kad jai ilgus mėnesius teko užsiiminėti joga.

Šlovės alėjoje

Žurnalo „The Hollywood Reporter” žiniomis, Renė – viena daugiausiai uždirbančių Holivudo aktorių – 12 mln. dolerių už vaidmenį. Ji yra dešimtuko devintoje vietoje, šalia Dženifer Lopes, kuri taip pat uždirba 12 mln. dolerių honorarą už vaidmenį.

Nepulkime pavydėti – tai nėra tiek jau daug. Pavyzdžiui, Džiulija Roberts už vaidmenį gauna 20 mln. dol., Kameron Dias – taip pat apie 20 mln. dolerių, Nikolė Kidman, Ryz Viterspun ir Driu Berimor – po 15 mln. dolerių. Heil Beri – 14 mln. dolerių, Sandra Balok, Andželina Džoli – 12-15 mln. dolerių…

Po ilgų filmavimo dienų Renė skaito knygas arba groja gitara. Ji yra „The Beatles” mėgėja. Holivudo milijonierė nemėgsta ekstravagancijos. „Jei aš turiu pinigų, neprivalau apsikarstyti brangenybėmis. Sąžiningai pasakius, aš esu normalesnė, nei apie mane galvoja žmonės.”

Nors Renė dažnai būna mados kolekcijų pristatymuose ir per iškilmes velkasi prabangias Karolinos Hereros ar Valentino sukneles, šiokiadieniais nemėgsta puoštis: vilki paprastus megztinius ir nesidažo

Vis dėlto kino žvaigždė neslepia, kad jai patinka populiarumas. „Laimei, aš nesu prietaringa. Priešingu atveju bijočiau, kad po tiek daug gero atsitiks kas nors bloga”, – sako ji.

Nieko bloga nenutiko. 36 metų aktorė Renė Zelvėger praėjusį antradienį gavo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Per ceremoniją ji teigė niekada gyvenime nesvajojusi, kad jai kažkada bus suteikta tokia garbė.

Neseniai ištekėjusios R. Zelvėger žvaigždė, organizatorių teigimu, Holivudo bulvare bus 2 tūkst. 286-oji. Greta savo žvaigždes turi Betė Deivis ir Nikolė Kidman.

Renė dieta norinčioms sustorėti

Pusryčiams – didelis mėsainis ir kaloringas kokteilis, priešpiečiams – pica, žemės riešutų aliejus, spurgos ir bulviniai traškučiai, pietums – spageti su mėsos padažu, bulvėmis ir sviestu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.