Ne kiekvienas gali plačiai nusišypsoti ir apakinti aplinkinius sveikais baltais dantimis. Specialistai teigia, kad dantų balinimui skirta pasta – prastas pagalbininkas norint atsikratyti „gintarinio” dantų atspalvio. Efektyviausiai, anot jų, dantis balina kapos.
Dantų emalio spalva kinta ne tik dėl dažančiųjų produktų – kavos, arbatos, raudono vyno, kolos, tabako vartojimo. „Klaipėdos” kalbinta stomatologė Vaiva Paškevičienė tikino, kad lietuvių dantys yra gelsvi iš prigimties. „Tai lemia genai. Net 70 procentų lietuvaičių negali pasigirti akinančia šypsena”, – sakė medikė. Daugelio žmonių dantys pageltę ir nuo sovietmečiu ypač aktyviai vartoto antibiotiko tetraciklino.
Anot V.Paškevičienės, dantis balinti galima ir lazeriu, tačiau ši procedūra yra labai brangi. „Visas pasaulis dantis balina kapomis. Viešėdama JAV, jas mačiau kiekviename vonios kambaryje”, – tvirtino gydytoja.
Kapos – tai skaidrūs įtvarai, kurie tiksliai atitinka paciento dantų formą ir glaudžiai juos apgaubia. Į jas pilamas dantų balinimui skirtas karbamido peroksidas, kuris jau daugiau nei dvidešimt metų naudojamas stomatologijoje. Jis ir ištirpdo baltymines dantų dėmes, procedūros metu nepažeisdamas danties.
Dantų balinimas atliekamas ir stomatologijos kabinete, ir namuose. „Kabinete balinimas yra intensyvesnis, naudojamas didesnės koncentracijos peroksidas. O namuose galima dantis balinti ir miegant”, – sakė medikė. Kasnakt po 8 valandas su kapomis miegantis žmogus gelsvo dantų atspalvio gali atsikratyti po 5 naktų. „Išbalinti” šypseną stomatologo kabinete galima per 1-2 savaites.
V.Paškevičienė sakė, kad dantų balinimas Klaipėdoje kainuoja apie 400 litų. „Už šią sumą pacientas gauna 2 kapas ir visą komplektą peroksido švirkštukų”, – pasakojo stomatologė. Pasak jos, dantys liks balti 2-3 metus. Vėliau balinimo procedūrą galima retsykiais kartoti ir savarankiškai. „Prieš kokią šventę ar svarbų susitikimą reikėtų vieną naktį pamiegoti su kapomis ir taip atgaivinti dantų spalvą. Vaistinėse švirkštukas su peroksidu kainuoja apie 15 litų”, – aiškino V.Paškevičienė.
Ji įspėjo, kad prieš dantų balinimą stomatologas turėtų atlikti higieninį dantų valymą sodos prisotinto vandens srove. Nuo higieninio valymo dantys kiek pašviesėja, tačiau nuosėdos pašalinamos tik nuo emalio paviršiaus. Panašų poveikį turi ir balinančios dantų pastos. V.Paškevičienė teigė, kad jos – tik reklaminis triukas. „Gal jos geriau už įprastas pastas valo dantis, bet jų tikrai nebalina”, – užtikrino medikė.
Arnoldas Remeika
liau liau liau! va cia dai dalykas! tik paziurekit kaip man tai padejo! 😀 😀 😀 😀 😀
uyyyuiiuyiu, ųįšųų nhšn ų
Bybi jus valgyki
nera cia ko ieskau cd rw
hmm,, jei tiesa, tai akiu nebado
👿
Baisu, kokie komentarai. Na pagal straipsni. Kazkokia isgalvota gydytoja Paškevičienė. Panašų straipsnį skaičiau, bet ten minimas jau vyras odontologas. Gal ta Paškevičienė ir vyras ir moteris.
netikiu ne viene gyd.Paskevicienes zodziu, teko pas ja lankytis, tai ji man vietoj minkstos dantu ploksteles idejo paprasta, bet… paeme kaip uz minksta, uzmokejau dvigubai, tikra apgavike
Netikiu
netikiu ne vienu gyd.V.Paskevicienes zodziu, jei tik pateksite i jos rankas, tai bandys ikisti bet ka, kad tik uzdirbti piniga, taip man vietoj minkstos ploksteles idejo paprasta, apgavo, tik nepamirso paimti pinigu kaip uz minksta, mokejau dvigubai, vis ruosiuosi jai nunesti, tik noreciau pataikyti kai laukiamajame bus daug pacientu, NETIKEKITE JI APGAVIKE IR MELAGE