Įrodyta, kad besijuokiantis žmogus yra ne tik linksmas ir laimingas, bet dar ir sveikas. Juokas – pasitenkinimo, džiaugsmo reiškimas tam tikrais nenutrūkstamais garsais iškvepiant orą… Ir malonu, ir naudinga.
Nuoširdus juokas – rimtas fizinis krūvis, kurį būtų galima palyginti su mankšta. Guviai kvatojant dirba 80 raumenų grupių. Kol mes kvatojame pilvus susiėmę, kartu dirba ir pečiai, ir krūtinės ląsta, ir diagrama, o kaklo ir nugaros raumenys atsipalaiduoja, veido raumenys išsitempia. Juokas tarsi treniruoja kraujagysles, apsaugodamas mus nuo širdies kraujagyslių problemų. Jogai tvirtina, kad kvatojimas ne tuščias reikalas, o ypatinga kvėpavimo praktika, kurios metu iš plaučių iškvepiamas oras.
Ir dar, juokas stimuliuoja imunitetą bei nervų sistemą, normalizuoja žarnyno darbą, palengvina skausmus ir t.t. Besijuokiant gaminasi limfocitai (kraujo ląstelės, apsaugančios nuo infekcijos) ir atsparūs virusams antikūnai, taip pat išsiskiria endorfinai (malonumo hormonai) ir krenta adrenalino (streso hormono) lygis. Taigi juokitės dažniau, ir gripas, migrena, fobijos bei kiti negalavimai nepakirs jūsų sveikatos. Ir, galiausia, jūs atrodysite jaunesni, juk juokas, tarsi kosmetinis masažas, tonizuoja veido raumenis ir gerina odos kraujotaką.
Juoko terapija
Vaikas vidutiniškai per dieną juokiasi 400 kartų, o suaugęs žmogus – tik 15. Kuo mažiau mes juokiamės, tuo prastesnė mūsų savijauta. Tą patvirtina ne tik psichologai, bet ir statistika – komikai gyvena ilgiau už tragikus!
Amerikiečių žurnalistui Normanui Kazinsui juokas padėjo įveikti sunkią kaulų ligą. Jis tiesiog kasdien žiūrėdavo komedijas. Vėliau šis žurnalistas tapo naujo gelotologijos („gelos” išvertus iš graikų kalbos reiškia „juokas”) mokslo pradininku. Šiandien JAV dirba tūkstančiai gelotologų – juoko terapijos specialistų. Ypač populiarūs grupinio juoko terapijos seansai, kurių metu pacientai kartu žiūri linksmus filmus ir televizijos laidas, kartu juokiasi, pokštauja, pasakoja anekdotus ir t.t.
Nepratrūk!
Žinoma, juoko terapija geras dalykas, bet kai kuriais atvejais ji tiesiog nerekomenduojama. Pavyzdžiui, jei turite išvaržą, hemarojų, esant akies tinklainės problemoms, taip pat, jei jums atlikta operacija, tam tikrą laiką geriau nesijuokti iki ašarų. Atsargesnės turėtų būti ir nėščios moterys, ypač po penkių mėnesių nėštumo.