L. Figo: „Real“ yra tarsi cirkas

Milano „Inter“ žvaigždė portugalas Luišas Figo (Luis Figo) apibūdino savo buvusį klubą Madrido „Real“ kaip cirką ir smarkiai sukritikavo buvusio klubo prezidento Florentino Perezo vykdytą politiką.

Buvęs geriausias Europos ir Pasaulio metų žaidėjas į Milaną iš „Real“ persikėlė praėjusį rugpjūtį, likus šešiems mėnesiams iki F.Perezo atsistatydinimo bei kiek daugiau iki trečio iš eilės Karališkojo klubo sezono be trofėjų.

Naujasis „Real“ prezidentas Fernando Martinas jau pažadėjo šią vasarą smarkiai „išvalyti“ „Los Galacticos“ vadinamą Madrido klubą ir Ispanijos žiniasklaida kiekvieną dieną spėlioja, kas po sezono paliks „Real“.

„Jei svarbiausias projekto akcentas yra cirkas, tai galimybė kažką laimėti yra nedidelė,“ – trečiadienį Ispanijos sporto dienraščiui „Marca“ teigė L.Figo.

L.Figo į „Real“ persikėlė 2000 metais iš aršiausių priešininkų „Barcelona“. Tuomet naujai išrinktas F.Perezas už Portugalijos rinktinės žvaigždę sumokėjo tuo metu rekordinę 56 milijonų JAV dolerių sumą.

Kraštuose žaisti mėgstantis saugas laikomas pirmuoju „Real“ žaidėju, kurį galima vadinti „Galactico“. Būtent šis portugalas padėjo „Real“ jau pirmajame sezone tapti Ispanijos čempionais, sekančiais metais laimėti UEFA Čempionų lygą, o po metų vėl tapti Ispanijos čempionais.

„Viskas pradėjo krypti į blogąją pusę po trijų metų, kai komerciniai dalykai tapo svarbesni už sportinius pasiekimus, – dėstė portugalas. – Po trijų metų klubas pirko žaidėjus vien tam, kad pirktų. Jie juos pirko ne dėl žaidybinių sugebėjimų, jie turėjo kitų prioritetų.“

„Kai yra taip, anksčiau ar vėliau tenka už tai sumokėti,“ – kalbėjo L.Figo.

Po L.Figo F.Perezas į „Real“ priviliojo Turino „Juventus“ žvaigždę Zinedine`ą Zidane`ą bei Brazilijos rinktinės puolėją Ronaldo. Po to, kai 2003-iais iš vyriausiojo trenerio pareigų buvo atleistas Vicente del Bosque bei įsigytas Anglijos rinktinės kapitonas Davidas Beckhamas, „Real“ pergalės baigėsi, o neseniai atsistatydinęs F.Perezas per savo prezidentavimo laikotarpį išleido daugiau nei 400 milijonų eurų.

Dar viena speficine „Real“ rinkodarine priemone tapo priešsezoniniai turne, kuriuose buvo reklamuojamas klubas bei jo žaidėjai Rytų Azijoje bei JAV.

„Smagu vykti į įvairius kraštus, ten mus priimdavo kaip karalius, – pridėjo L.Figo. – Tačiau paklauskite sirgalių, kas yra svarbiau: ar tai, kad jų komanda nugalėtų sekmadienį, ar tai, kad ji dvi tris savaites keliautų aplink pasaulį kaip kokie „Globetrotters“ (šou rengiantys krepšinio virtuozai – aut. past.).“

„Aš nustebau išgirdęs, kad Perezas atsistatydino, – pareiškė portugalas. – Nemanau, kad jis tai padarė laiku. Kai viskas pakrypsta į blogąją pusę, turėtum atsistoti, prisiimti atsakomybę ir viską sutvarkyti.“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.