„Neptūnas” iškovojo svarbią pergalę

Svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį iškovojo Klaipėdos „Neptūnas”, išvykoje nugalėjęs Kėdainių „Nevėžį”.

NEVĖŽIS – NEPTŪNAS 75:88 (25:19, 18:26, 19:23, 13:20) Žaidė ir taškus pelnė: „Nevėžiui” – M. Česnauskis (26 min./3 tšk.), D. Lubys (4/0), G. Maceina (36/14), P. Pačiuipa (21/16), M. Sakalauskas (35/15), M. Janišius (18/8), Ž. Stankus (32/16), V. Savastjanovas (7/0), R. Adomavičius (19/3); „Neptūnui” – V. Pridotkas (31/15), Dž. Kolmenas (36/15), V. Pečiukas (17/4), A. Mineikis (14/4), G. Vileita (39/10), M. Kasiulevičius (11/5), L. Viljamsas (30/18), V. Stanevičius (22/17).

Tai buvo svarbiausios neptūniečių rungtynės šį sezoną.

Pergalė buvo reikalinga abiem komandoms. Klaipėdiečiai pergalės atveju LKL čempionate būtų užsitikrinę ketvirtą arba penktą vietą, o pralaimėjimo – šeštą.

„Neptūnui” jau galėjo užvakar padėti po ligų ir traumų į rikiuotę sugrįžę V. Pečiukas ir L. Viljamsas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie greitai įgijo pranašumą 7:2.

„Neptūnas” netrukus išlygino ir persvėrė rezultatą 9:7. Klaipėdiečiai sėkmingai toliau kontroliavo situaciją aikštelėje, tačiau jiems trukdė prasta kova dėl atšokusių kamuolių ir ypač po savo krepšiu. Šis faktorius leido „Nevėžiui” įgyti pranašumą, kuris pasibaigus kėliniui siekė 25:19.

Antrajame ketvirtyje svečiai nuolat „alsavo” varžovams į nugarą. Dažniausiai klaipėdiečių atsilikimas buvo minimalus. Antroje kėlinio pusėje „Neptūnas” po Dž. Kolmeno ir M. Kasiulevičiaus tritaškių atitolo net 39:34. Deja, vėl neatkovoti kamuoliai gynyboje (per du pirmuosius kėlinius šeimininkai po klaipėdiečių krepšiu surinko 14 kamuolių) bei po jų sekusios pražangos leido „Nevėžiui” vėl pasivyti svečius. Ir tik paskutinėmis kėlinuko sekundėmis pelnyti V. Stanevičiaus taškai leido klaipėdiečiams prieš didžiąją pertrauką pirmauti 45:43.

Po pirmosios rungtynių pusės buvo aišku, jeigu svečiams pavyks pagerinti kovą dėl atšokusių kamuolių po savo krepšiu ir išvengti pražangų, galima siekti pergalės. Mat po dviejų kėlinių net keturi klaipėdiečiai – V. Pečiukas, Dž. Kolmenas, V. Pridotkas ir G. Vileita – buvo surinkę po tris pražangas.

Trečią kėlinį „Neptūnas” pradėjo įspūdingai. Puiki gynyba ir rezultatyvus V. Pridotko žaidimas (paeiliui pelnė 8 taškus) leido klaipėdiečiams netrukus pirmauti 55:45, o dar vėliau jų persvarą pasiekė net 59:47. Tada atėjo eilė spurtuoti „Nevėžiui”. Kėdainiečiams pavyko sušvelninti rezultatą iki penkių taškų, tačiau „Neptūnas” šiame ketvirtyje neleido varžovams daugiau priartėti. Kėlinį jie laimėjo 68: 62.

Vis dėlto „Neptūnas” šiuo metu jau ne ta komanda, kuri buvo sezono pradžioje. Jie protingai sužaidė rungtynių pabaigą ir likus žaisti 2 min. jau pirmavo 85:72. Toks darnus komandos žaidimas suteikė klaipėdiečiams šansą laimėti rungtynes solidžiu rezultatu 88:75.

Po šios pergalės „Neptūnas” LKL čempionate pakilo į ketvirtą vietą – 5 pergalės ir 9 pralaimėjimai. BBL pirmenybėse neptūniečių reikalai yra prastesni

Pirmajame rate pernai Klaipėdoje „Neptūnas” kėdainiečius buvo nugalėjęs rezultatu 81:78.

Kitas rungtynes „Neptūnas” žais jau namie – šeštadienį 16.15 val. – su Talino „Kalev/Dalkia”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .