Vakar Kauno apygardos teismas vėl atvertė baudžiamąją bylą, kurioje už narkotikų kontrabandą teisiamas Antanas Kucavičius. Tiesa, šįkart teisiamųjų suole sėdėjo tik šis kaltinamasis, nors dar praėjusių metų pabaigoje kartu su juo kokaino kontrabandos organizavimu buvo kaltinami kiti trys Kauno „daktarams” priskiriami nusikalstamo pasaulio atstovai, kurie išvengė teismo verdikto.
Laikėsi senos versijos
Vakarykščiame teismo posėdyje lyg namuose jautęsis vienintelis iš keturių kokaino kontrabandos byloje belikęs kaltinamasis 52-ejų metų A.Kucavičius išdėstė savo seną versiją teigdamas, kad 2004-ųjų kovą į Vokietiją vyko parvežti kompiuterinių mobiliųjų telefonų kontrabandos. Teisiamasis dėstė, esą jo buvusios žmonos krikšto sūnus Egidijus Vaiciukevičius atvyko pas jį ir pasiūlė pargabenti kontrabanda brangius mobiliuosius telefonus.
Keistas sutapimas, kad bene tą pačią dieną A.Kucavičius buvo įsigijęs „BMW 520” markės automobilį, kurį dėl ne visiškai aiškių priežasčių užregistravo kito asmens vardu. Pats kaltinamasis tikino taip pasielgęs dėl to, kad pats anksčiau užsiėmė automobilių gabenimu iš Vokietijos bei jų prekyba, todėl savo vardu dar turėjo nemažai jau parduotų transporto priemonių.
„Man pasiūlė tūkstantį litų prieš kelionę, o iškart po jos žadėjo sumokėti dar tiek pat ir jei prireiktų, atlyginti viršytas kelionės išlaidas. Šiais laikais, kai žmonės vaikšto alkani, menkai apsirengę, o be to, dar turi mokėti mokesčius už būstą ir panašiai, tai tokie pinigai atrodė tikrai dideli, todėl sutikau su tokiu pasiūlymu”, – teismui dėstė A.Kucavičius.
Vyriškis pasakojo atidavęs savo naująjį automobilį E.Vaiciukevičiui, kuris jį apžiūrėjo, parengė kelionei ir po dienos grąžino. Tuomet A.Kucavičiui beliko nuvykti į nurodytą vietą Vokietijoje ir kelioms valandoms atiduoti mašiną ten jį pasitikusiam vyriškiui. Pastarasis, A.Kucavičiui su žmona bevaikštant po prekybos centrą, neva pasirūpino kontrabandos paslėpimu automobilyje ir grįžęs paliko ją kone toje pačioje vietoje.
Liudijo pareigūnai
Dar viena mįslinga bylos detalė. E.Vaiciukevičius buvo sulaikytas ir uždarytas į Lukiškių tardymo izoliatorių likus porai dienų iki 2004-ųjų kovo 21-osios, kai Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė A.Kucavičių su žmona grįžtančius iš Vokietijos ir aptiko jų automobilyje paslėptą didelį kiekį narkotinės medžiagos – kokaino. Negana to, netrukus E.Vaiciukevičius dėl psichikos sutrikimų buvo perkeltas į kitą Lukiškių tardymo izoliatoriaus skyrių, kuriame netrukus pasikorė.
Vis dėlto teisme dar kartą liudijęs Valstybės saugumo departamento pareigūnas tikino, kad slapta fiksuojant A.Kucavičiaus telefono pokalbius nė karto nebuvo užfiksuotas dialogas, susijęs su mobiliaisiais telefonais bei jų kontrabanda. Taip pat nebuvo užfiksuotas joks pokalbis su E.Vaiciukevičiumi. Be pastarojo pareigūno, vakar liudiję Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, nors ir ne visiškai nuosekliai bei vienodai, tačiau papasakojo teismui dar kartą apie A.Kucavičiaus sulaikymą ir visas procedūras, kaip bagažinėje po dujų balionu buvo aptikta šviežiai perdažyta metalinės sijos vieta, kurios ertmėje ir rasti narkotikai. Teigiama, kad kurjerio pareigas atlikęs A.Kucavičius iš viso gabenęs daugiau kaip vienuolika kilogramų kokaino.
Kaltę atpirks tik kurjeris
Priminsime, kad pastarojoje baudžiamojoje byloje be A.Kucavičiaus buvo teisiami ir kiti trys nusikalstamo pasaulio atstovais tituluojami ir laisvėje nuosprendžio laukę 48-erių metų Egidijus Abarius, pravarde Goga, ketveriais metais jaunesnis Česlovas Stanevičius ir 53-ejų Liudas Kleinauskas. Vis dėlto jų kaltei įrodyti, anot teismo, pritrūko konkretesnių įrodymų, nes visi jiems inkriminuoti nusikaltimai pateikti itin abstrakčiai, todėl baudžiamoji byla nutraukta.
Dar pernai prokuroras siūlė teismui visus keturis kaltinamuosius nuteisti griežtomis laisvės atėmimo bausmėmis: E.Abariui skirti keturiolika metų, Č.Stanevičiui ir L.Kleinauskui – po trylika metų, o A.Kucavičiui – dvylika su puse metų nelaisvės, bausmes atliekant pataisos namuose. Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas už šiam ketvertukui inkriminuotus nusikaltimus numato iki penkiolikos metų laisvės atėmimo bausmes. Atrodo, kad šįkart dėl narkotikų kontrabandos organizavimo kaltieji nebus surasti, o teismo nuosprendį bus priverstas išklausyti tik už kurjerio darbą teisiamas kontrabandininkas.