Po skandalų – dvi netektys ir Seime

Lygiosios – 2:2. Taip galima įvertinti politines grumtynes dėl įtakos tarp Seimo ir Prezidentūros.

Vakar atsistatydino du įtakingi Seimo valdininkai: parlamento pirmininko Artūro Paulausko sekretoriato vadovė Rima Pumputienė ir Teisės departamento direktorius Kęstutis Virketis.

Prieš tai po Turniškių skandalo iš postų turėjo trauktis ir prezidento Valdo Adamkaus patarėjai Edminas Bagdonas ir Rytis Muraška.

Politikos kuluaruose kalbama, kad Turniškėse įsigiję kotedžus prezidento patarėjai buvo demaskuoti ne be Seimo pagalbos.

Neatmestina, kad Prezidentūra irgi prisidėjo, jog netrukus kiltų triukšmas dėl tarpstančių privilegijų Seime.

Šešėliai verčia iš postų

„Mūsų komandoje aiškiai sutarta, kad jeigu kyla koks įtarimas ar bent šešėlis, keliantis kokias nors abejones, tempti tos situacijos nereikia. Tiesiog turi būti priimtas sprendimas”, – vakar vakare patvirtinęs apie atsistatydinimus „Lietuvos rytui” sakė A.Paulauskas.

R.Pumputienė pasitraukė paaiškėjus, kad tarnybinį automobilį naudoja asmeniniams reikalams.

Politikams kilo įtarimų

Dėl savo šuns vežiojimo tarnybiniu automobiliu į skandalą patekęs Teisės departamento direktorius K.Virketis atsisakė posto sužinojęs, kad jam teks aiškintis ir dėl sukaupto brangaus turto.

Opozicijos atstovai Jurgis Razma, Eligijus Masiulis ir Vilija Aleknaitė-Abramikienė vakar kreipėsi į Seimo pirmininką A.Paulauską, kad šis pareikalautų, jog K.Virketis viešai deklaruotų savo užgyventą turtą ir pagrįstų jį oficialiomis pajamomis.

Departamento vadovo pajamomis politikai susidomėjo, kai „Lietuvos rytas” paskelbė, jog K.Virketis statosi prabangų namą prestižinėje sostinės Laurų gatvėje.

Nekilnojamojo turto specialistai tvirtina, kad vieno aro žemės kaina šioje vietoje siekia 60 tūkstančių litų.

Minėtas telefono pokalbiuose

Kilus daug abejonių, ar K.Virkečio turtas buvo įgytas skaidriai, prisiminta ir jo vadovaujamo departamento sąsajų su šalį sudrebinusiu vadinamuoju parlamentarų korupcijos skandalu.

Į galimos korupcijos tinklus įsivėlusių parlamentarų ir Seimo pareigūnų veiksmus tada tyrė Antikorupcijos komisija.

Ši komisija buvo gavusi specialiųjų tarnybų slapta įrašytus telefono pokalbius, kuriuose minėta ir K.Virkečio pavardė.

Buvusi komisijos vadovė Nijolė Steiblienė vakar šios informacijos nei patvirtino, nei paneigė.

Komisija tada nutarė kai kurių pokalbių išklotinių neviešinti.

Rūpėjo kontaktai su vadovu

K.Virketis yra minimas vienoje „Lietuvos ryto” turimų slapta įrašytų bendrovės „Rubicon group” vadovo Andriaus Janukonio ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidento Vytauto Stasiūno telefono pokalbio išklotinių.

Pašnekovai aptaria, kad jiems žinomas advokatas turi kontaktų su K.Virkečiu, su kuriuo būtina pakalbėti apie su jų verslu susijusį teisės aktą.

A.Janukonis užsimena turįs ryšių su vienu Teisės departamento darbuotoju, bet sutaria, kad svarbiausias vis dėlto yra direktorius: „Direktorius yra direktorius. Jis vis tiek deda parašą”.

Vėliau „Rubicon group” vadovas šią mintį pakartoja: „Visąlaik geriau su vadu kalbėt. Čia yra arkliui aišku”.

Kalbėta ir apie atlyginimą

Pašnekovai kalba, jog reikia bet kuria kaina pasiekti, kad reikalai pakryptų jiems naudinga linkme. „Nu, bet jis, jisai suprato, kad mokėsime pinigus, ar ne?” – buvo paklaustas V.Stasiūnas.

Iš šio pokalbio galima suprasti, kad šis reikalas bus sutvarkytas, tačiau kol kas advokatas pinigų neprašęs.

Verslininkas V.Stasiūnui vėliau primena, kad pagalbininkams bus atlyginta: „Nu, vat, kad jis būtų tikras, kad mes, taip sakant, nejuokaujam. Kad prašymas netuščias”.

Kalbėjusį advokatą pažįsta

K.Virketis vakar „Lietuvos ryto” žurnalistui pripažino, kad apie tuos telefono pokalbius, kuriuose yra minima ir jo pavardė, jis žino, netgi yra skaitęs stenogramas.

Bet iškart buvęs direktorius patikino: „Man nėra tekę matyti nė vieno minimo asmens, nei apskritai jokių „Rubicon” darbuotojų”.

Pasak K.Virkečio, telefono pokalbiuose minimas advokatas yra buvęs jo studentas: „Kiek aš pamenu, jis kažkaip pasakė, kad pažįsta Teisės departamento direktorių. Taip, jis mane pažįsta nuo studijų laikų”.

Buvęs valdininkas aiškino šį advokatą vėliau atsitiktinai sutikęs gatvėje ir esą paklausęs, kaip šis taip galėjo kalbėti: „Jis galvą nuleidęs kažką sumurmėjo. Ką man padaryti? Eiti mušti jo?”

Mato juodąsias technologijas

Buvęs Teisės departamento direktorius tvirtino, kad teisėsaugos pareigūnai nėra jam pateikę jokių klausimų, nes tam esą nėra pagrindo.

K.Virketis svarstė, kad jo sąsajos su „Rubicon” ar verslininkams neva teikiamos kažkokios mokamos paslaugos yra juodųjų technologijų rezultatas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Po skandalų – dvi netektys ir Seime"

  1. vytautaska

    Jau ta mūsų „žiniasklaida”!
    -„NETEKT YS”!!!
    Netektys, kai miršta geras žmogus…kai iš darbo išmetamas valdininkas, jokia čia netektis. Drąsiai galima kas antrą valdininką „paprašyti” palikt tarnystę, tautai ir Valstybei tik į naudą būtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.