Vicečempionai šiauliečius nugalėjo Vilniuje

Lietuvos vicečempionas Kauno FBK „Kaunas” sėkmingai pradėjo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyrą. Aštuntfinalyje kauniečiai Vilniaus „Sportimos” arenoje 3:0 privertė pasiduoti Šiaulių „Šiaulius”.

Kita Kauno komanda – „Kauno jėgeriai” – 0:2 nusileido Vilniaus „Žalgiriui”. Atsakomąsias varžybas „Kaunas” su „Šiauliais” žais kovo 26 dieną Palangoje, o „Kauno jėgeriai” – kovo 25-ąją Kaune.

Komandoje – du naujokai

„Kaunas” – „Šiauliai” 3:0 (0:0). Įvarčiai: A.Klimekas (54 ir 81 min.), G.Juška (55 min.).

„Kaunas” žaidė tokios sudėties: E.Kurskis, N.Radžius, M.Bagužis, D.Kunevičius, T.Kijanskas, M.Žaliūkas, G.Barevičius (54 min. I.Fatachovas), K.Ivaškevičius (47 min. G.Kvaracchelija), L.Pilibaitis (80 min. N.Valskis), R.Beniušis (49 min. G.Juška), A.Velička (51 min. A.Klimekas).

„Šiauliams” dėl ligos negalėjo padėti legionierius Amaras Atigbiolajė. Juodaodis susirgo per komandos treniruočių stovyklą Palangoje.

„Kauną” neseniai papildė du buvę Vilniaus „Žalgirio” žaidėjai. Lietuvos vicečempionų klubas pasirašė sutartis su 22 metų vartininku Mindaugu Malinausku ir aštuoniolikmečiu saugu Nerijumi Valskiu.

Abu šie futbolininkai tarpsezoniu dalyvavo užsienio ekipų peržiūrose. M.Malinauskas bandė įsitvirtinti Soligorsko „Šachtior” (Baltarusija) komandoje, o N.Valskis buvo išvykęs į Lodzės LKS (Lenkija) peržiūrą.

Per rungtynes su šiauliečiais M.Malinauskas dar nežaidė, o N.Valskis aikštėje pasirodė 80-ąją minutę.

Pirmajame kėlinyje kauniečiams taip ir nepavyko nuginkluoti jaunojo „Šiaulių” vartininko Giedriaus Arlauskio. Po pertraukos „Kauno” strategas Eduardas Malofejevas sėkmingai pakeitė žaidėjus. Vietoj puolėjų Ričardo Beniušio ir Andriaus Veličkos jis į aikštę išleido Gvidą Jušką ir Arkadiušą Klimeką. Pastarieji per keletą minučių vieną po kito pelnė du įvarčius ir nulėmė mačo baigtį.

Sėkmingi keitimai

„Mūsų keitimai tikrai buvo sėkmingi. Tačiau R.Beniušis ir A.Velička iki pertraukos taip pat atliko didelį darbą. Aktyviu žaidimu jie išvargino varžovus.

Manau, kad šiemet „Šiaulių” komanda yra stipresnė nei pernai, ją akivaizdžiai sustiprino legionieriai. Vis dėlto mes turėjome dar keletą progų įvarčiui pasiekti. Antrąją rungtynių pusę žaidėme kur kas geriau už šiauliečius ir pelnytai laimėjome”, – „Kauno dienai” sakė „Kauno” vyriausiojo trenerio asistentas Eugenijus Riabovas.

„Iki pertraukos vyrai žaidė gerai. Tačiau antrajame kėlinyje mūsiškiai greitai praleido įvartį, po kurio palūžo. Komandai dar trūksta susižaidimo”, – teigė „Šiaulių” vyriausiasis treneris Saulius Vertelis.

Įspūdinga čempionų pergalė

Lietuvos čempionas Panevėžio „Ekranas” net 7:0 (3:0) sutriuškino Pakruojo „Kruoją”.

Įvarčiai: P.Lukšys (31 min.), S.Pogrebanas (38 ir 41 min.), V.Kavaliauskas (61 min.), D.Petrauskas (75 min.), M.Savėnas (90+2 min.), D.Galkevičius (90+4 min.).

Kitų susitikimų rezultatai.

Vilniaus „Žalgiris” – „Kauno jėgeriai” 2:0 (0:0).

Įvarčiai: T.Gražiūnas (76 min.), V.Mižigurskis (90+1 min.). „Kauno jėgeriai” žaidė tokios sudėties: A.Butėnas, T.Jegelavičius, A.Sanajevas, S.Steponavičius, Š.Želvys, V.Šulkevičius, M.Berdnikas, A.Kšanavičius, Ž.Banys (46 min. K.Palaima), N.Ramoška, M.Sirvidas (77 min. D.Liutkus). „Žalgirio” futbolininkai kauniečius palaužė tik rungtynių pabaigoje. Daugiau nei pusantro kėlinio rezultatas buvo 0:0.

Vilniaus „Vėtra” – Jonavos „Lietava” 3:0 (1:0).

Įvarčiai: N.Sasnauskas (26 min.), A.Jankauskas (73 min.), R.Vėževičius (89 min.). „Sukūrėme labai daug progų įvarčiui pasiekti, tačiau išnaudojome tik tris. Komandai, kuri tik ginasi, sunku įmušti daug įvarčių”, – sakė „Vėtros” vyriausiasis treneris Edgaras Gesas.

Klaipėdos „Atlantas” – Vilniaus „Žalgiris-2” 5:0 (2:0).

Įvarčiai: D.Žernys (30 min. iš 11 m.), R.Žvingilas (42 min.), V.Trakys (49, 52 ir 64 min.).

Šilutės „Šilutė” – Kėdainių „Nevėžis” 1:3 (1:3).

Įvarčiai: A.Rimkevičius (41 min.) ir M.Činikas (9 min.), M.Daunoravičius (22 min.), D.Adomaitis (32 min.).

Vilniaus „Vėtra-2” – Vilniaus „Vilnius” 0:2 (0:0).

Įvarčiai: R.Radavičius (71 min.), E.Pereira (90 min.). Tai buvo atsakomoji LFF taurės turnyro aštuntfinalio dvikova. Pirmosios varžybos tarp sostinės ekipų baigėsi 0:0, todėl į ketvirtfinalį iškopė „Vilnius”.

Pirmasis aštuntfinalio mačas tarp Marijampolės „Sūduvos” ir Alytaus „Alyčio” vyks šiandien „Sportimos” manieže.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .