Prasiautus meilės dienos „virusui”

Pasak kai kurių laidos kūrybinės grupės narių, apie Meilės dieną jie prisimena tik kai iš mokyklos grįžta širdelėmis pasipuošę jų vaikai.

Susimąstėme: kodėl meilei ir įsimylėjimui skirta diena dažniausiai mėgstama jaunimo? Nejaugi vyresniame amžiuje tampa gėdinga būti įsimylėjusiam, kalbėti apie jausmus, padovanoti kam nors širdelę?

Planavome parengti žiūrovams kokią Meilės dienai skirtą staigmeną, tačiau niekaip nesugalvojome, koks organas ar liga būtų verta dėmesio šią dieną. Apie širdį jau kalbėta, „meilės” ligos – ne visiems bus smagu. Staiga šauna mintis pakalbinti mūsų nuolatinius pašnekovus – gydytojus. Juk jiems neturėtų būti svetimi žmogiški jausmai.

Norėjome sužinoti, kaip jausmus, meilę, įsimylėjimą, vyriškumą ir moteriškumą vertina solidūs medicinos pasaulio atstovai. Mums atrodė, jog prakalbinti juos bus itin sunku. Po kelių pokalbių supratome, kad šis virusas neaplenkė ir jų.

Aušra JAUNIŠKYTĖ, dietologė

Ar tikrai kelias į vyro širdį eina per skrandį?

Aš taip nemanau. Gyvenime yra tūkstančiai svarbesnių dalykų nei maistas, nereikėtų jo taip sureikšminti. Nors, geriau pamąsčius, jeigu nesiseka niekaip kitaip suvilioti vyro, galima pabandyti jį skaniai pamaitinti. Manau, tai gali būti ir veiksminga. Be to, žmona, mokanti skaniai paruošti valgyti, visuomet teigiamai veikia santuoką. (šypsosi)

Kaip jausmai, pavyzdžiui, įsimylėjimas, veikia mūsų savijautą?

Jausmai itin teigiamai veikia mūsų organizmą. Jeigu tie jausmai teigiami – tai dar geriau. Mūsų organizme išsiskiria tokie endorfinai, liaudyje vadinami laimės hormonu. Dėl jų įsimylėjęs žmogus būna pakylėtas, geros nuotaikos, darbingas. Beje, įsimylėjus pagreitėja medžiagų apykaita. Ji reaguoja į visus žmogaus jausmus, tačiau įsimylėjimas geriausiai iš visų jausmų veikia mūsų medžiagų apykaitą. Manau, įsimylėjėliams ne nuodėmė ir kokį saldainiuką suvalgyti.

Vytautas KAMARAUSKAS, urologas

Kaip įsimylėjimas veikia mūsų organizmą?

Jeigu klausiate manęs, kaip urologo, tai galiu paaiškinti. Keičiasi hormonų veikla, atsiranda tokių endorfinų, kurie paveikia tam tikras smegenų žievės dalis. Todėl išoriškai žmogus atrodo laimingas. Kvailumas, taip pat būdingas įsimylėjusiam žmogui, nulemtas to, kad šių hormonų valdomas žmogus linkęs labai greitai priimti sprendimus. Jis tikrai nemąsto prieš skindamas tulpę miesto parke ar dainuodamas serenadas po mylimosios langu, nors jau naktis ir lauke šalta. (šypsosi)

Ar meilė svarbi gydytojo gyvenime?

O ką, gydytojas – ne žmogus? Meilė labai svarbi. Kiekvieną dieną ir ne vieną kartą per dieną girdime skundus, klausomės ne itin smagių istorijų. Kai vakare uždarai kabineto duris, išeini į gatvę ir, jeigu širdyje siaučia meilė, staiga dingsta visas gyvenimo pilkumas. Tada taip nesudėtinga atrasti kažką gražaus, žavaus ir gero. Tada ir labiau suvoki, kaip gera mylėti, nes žinai, kad pasaulyje yra žmonių, kurie negali atsiduoti tokiems jausmams. Juos kamuoja bėdos, jie serga, o tu šiandien atidavei jiems gabalėlį širdies su ten slypėjusia meile.

Med. dr. Goda DENAPIENĖ, gastroenterologė

Ką Jums reiškia Meilės diena?

Mane vaikai su šia diena sveikina. O su vyru? Mes gal dar neįpratome šitos dienos švęsti. Gal esame pernelyg lietuviškai santūrūs?

Kaip meilė veikia mūsų skrandį?

Oi, veikia, dar ir kaip! Ypač nelaiminga meilė. Žmonės, iškankinti jausmų, suserga įvairiomis skrandžio ligomis. Kartais labai rimtomis.

Kaip dėl to kelio į vyro širdį per skrandį?

Visuomet prisimenu vieno rusų gydytojo repliką į šį posakį. Jis sakė, kad tiesiog taikoma šiek tiek per aukštai. (juokiasi)

Kaip apibūdintumėte tikrąjį moteriškumą?

Sakyčiau, tai klausimas iš serijos „kas yra meilė?”, „kur slypi laimė?” ir kt. Reikia pagalvoti (nutyla ir susimąsto). Atrodo, toks savaime suprantamas dalykas. Kiekviena moteris nori būti moteriška, ji galvoja, kad tokia yra. Manau, šalia esantys vyrai geriausiai mato tą moteriškumą.

Mes renkamės partnerius intuityviai. Vadinasi, jie kažką skleidžia, ir mes tą suvokiame, tačiau konkrečiai nedetalizuojame. Aš galiu logiškai paaiškinti, kodėl man patinka vienas ar kitas žmogus, bet aš negaliu paaiškinti, kodėl aš myliu vieną ar kitą žmogų. Taip ir su moteriškumu. Kas tai yra, negaliu žodžiais nusakyti, tačiau visoms linkiu jausti tą moteriškumą savyje.

Laima TROCIUKIENĖ, gydytoja dermatovenerologė

Kai žmogus įsimyli…
Jam nereikia gerti vitamino E, jo akys savaime blizga. Mylintis žmogus gražus, jis išsitiesia, pasitempia. Kad ir ką šnekėtume, esame gyvūnai, pažiūrėkime, kaip jie atrodo, kai ateina poravimosi metas. Jie pražysta visomis spalvomis, jie stengiasi, kovoja, šėlioja, mušasi ir net pasiryžę mirti. Žmogus, manau, netoli šioje srityje pažengė. Pažiūrėkite į įsimylėjusią moterį: ji pakėlusi galvą, atstačiusi krūtinę, o kaip raitosi jos klubai. Jeigu žmogus moka valdyti savo jausmus, tai vienintelis dalykas, kuris išduoda jo meilės paliestą širdį, – jo akys blizga.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.