Priminta Baltijos šalių okupacija

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) trečiadienį priėmė rezoliuciją, kurioje paragino Rusiją įvykdyti duotus įsipareigojimus paremti asmenų, deportuotų iš „okupuotų Baltijos šalių”, sugrįžimą į Tėvynę.

Svarstant rezoliucijos projektą, Rusijos delegacijos atstovams nepavyko įtikinti ETPA delegatų išbraukti iš teksto žodį „okupuotų”, kuris buvo įrašytas Baltijos šalių delegacijų pasiūlymu.

„Tai yra labai reikšminga moralinės politikos nuostata”, – BNS pažymėjo ETPA delegacijos narys, buvęs jos vadovas Jonas Čekuolis.

Rusijos delegacijos atstovai ETPA bandė neigti Baltijos šalių okupacijos faktą, primindami apie Sovietų Sąjungos Lietuvai grąžintus Klaipėdos ir Vilniaus kraštus.

Trečiadienį Baltijos šalių okupacijos faktas buvo minimas ne tik ETPA, bet ir Europos Parlamento (EP) posėdyje Briuselyje.

EP pirmininkas Žozepas Borelis posėdžio pradžioje pasakė kalbą, skirtą 65-osioms Baltijos šalių okupacijos metinėms.

„Prieš 65-erius metus, 1940-ųjų birželį, trys valstybės, kurios šiandien yra Europos Sąjungos narės – Lietuva, Latvija ir Estija – neteko savo nepriklausomybės dėl sovietų okupacijos”, – sakė jis, pavadinęs tai „mūsų istorija”.

Ž.Borelis tai pat pabrėžė, jog „valstybės, kurios užmiršta savo istoriją, rizikuoja ją pakartoti”, tiesiogiai neįvardydamas Rusijos.

Anksčiau siūlyta visam Europos Parlamentui priimti rezoliuciją dėl Baltijos šalių okupacijos 65-mečio, bet toks siūlymas nesulaukė reikiamos paramos.

ETPA trečiadienį priėmė minėtą rezoliuciją, vertindama Rusijos įsipareigojimų, duotų Europos Tarybai vykdymą.

Rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas dėl prezidento Vladimiro Putino vykdomos „valdžios vertikalės stiprinimo”, politinių partijų ir žiniasklaidos veiklos apribojimų.

Briuselyje – tarptautinė Irako konferencija

Dalyvaujant Jungtinių Tautų (JT) generaliniam sekretoriui Kofiui Ananui vakar Briuselyje prasidėjo tarptautinė konferencija dėl politinės ir ekonominės Irako ateities.

Forume dalyvauja užsienio reikalų ministrai iš 85 valstybių bei daugybės organizacijų atstovai. Konferencijai drauge pirmininkauja JAV ir Europos Sąjunga (ES).

„Mes norime parodyti solidarumą šiai šaliai”, – pradėdamas konferenciją sakė šį pusmetį Bendrijai pirmininkaujančio Liuksemburgo diplomatijos vadovas Žanas Aselbornas.

„Drąsūs Irako žmonės prašo pagalbos. Ir jie nusipelno mūsų paramos”, – kalbėjo JAV valstybės sekretorė Kondoliza Rais.

Irako vyriausybė susitikime pristato savo planus dėl šalies atkūrimo.

Šis forumas nėra donorų konferencija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.