Naujos Seimo plenarinių posėdžių salės statyba gali kainuoti gerokai daugiau, negu skelbė aukšti pareigūnai.
Mažiausią kainą (46 mln. 452 tūkst. litų) pasiūlęs dviejų bendrovių „Vėtrūna” ir „Nemenčinės statyba” konsorciumas vakar buvo pašalintas iš konkurso.
Seimo kanceliarijos vadovas Arvydas Kregždė „Lietuvos rytui” patvirtino, kad nugalėtoja greičiausiai bus pripažinta bendrovė „Kausta”, pasiūliusi posėdžių salę pastatyti už 50 mln. 314 tūkst. litų.
Ši Kauno bendrovė pasiliko galimybę dar 10 proc. (iki 55 mln. litų) padidinti šiemet prasidėsiančių statybų kainą. Tačiau tai nesutrukdė jai aplenkti kitas konkurse dalyvavusias garsias statybos įmones – „Kortą” ir Panevėžio statybos trestą.
Pastaroji naują salę siūlė pastatyti už 53 mln. 622 tūkst. litų.
Garsiuosius kotedžus Turniškėse stačiusios Alytaus bendrovės „Kortas” pasiūlyta kaina – 50 mln. 862 tūkst. litų.
Komisijos sprendimas pribloškė
Viešųjų pirkimų komisijai vadovaujantis Seimo kancleris A.Kregždė nekomentavo, kodėl mažiausią kainą pasiūlę verslininkai nelaimėjo konkurso.
„Pasiūlymas neatitiko konkurso reikalavimų, todėl jis bus atmestas”, – penktadienį prieš komisijos posėdį pareiškė kanceliarijos vadovas. Toks viešųjų pirkimų komisijos sprendimas apstulbino ne tik visko mačiusius statybininkus, bet ir Seimo valdininkus.
Pasirodo, komisijai užkliuvo tai, kad ant pateiktos Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymos nebuvo nuorodos, kad raštas adresuotas Seimui.
Pažeidimu palaikyta ir tai, kad ant kito pateikto dokumento, kuris patvirtintas Mokesčių inspekcijos pareigūno, nebuvo įmonės direktoriaus, o tiktai administratoriaus parašas.
Iš konkurso pašalinta Telšių bendrovė „Vėtrūna” netiesiogiai siejama su premjeru Algirdu Brazausku.
Vienoje antrinių jos įmonių dirba Vyriausybės vadovo anūkės Andrės vyras Rolandas Amšiejus.
Premjeras įžvelgė apgaulę
Didžiules statybas palaiminusiems politikams Seimo kanceliarijos vadovai anksčiau tvirtino, esą naujos posėdžių salės statyba neturėtų kainuoti daugiau negu 40 mln. litų.
Tuo tarpu preliminariais Seimo pateiktais skaičiavimais netikėjęs ir statyboms nepritaręs premjeras yra pareiškęs, kad projekto rengėjai apgaudinėja visuomenę.
Viename Seimo Socialdemokratų frakcijos posėdyje A.Brazauskas tikino, kad tikroji statybos kaina greičiausiai bus netgi dvigubai didesnė ir gali pasiekti 70-80 mln. litų.
Tačiau Seimas neatsisakė užmojų pradėti prieštaringai vertinamas statybas.
Vien šįmet iš valstybės biudžeto tam numatyta skirti 15 milijonų litų.