V.Uspaskichas ir dėkojo, ir įkalbinėjo

Į Seimo vadovo Artūro Paulausko kabinetą galima patekti iš anksto neįspėjus apie vizitą. Prieš kurį laiką tuo viešai gyrėsi sostinės meras Artūras Zuokas, o vakar susitikimu džiaugėsi Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

Po pokalbio jis dėkojo Seimo pirmininkui už pritarimą Darbo partijos pozicijai dėl Europos Sąjungos paramos skirstymo.

„Taip pat džiaugiuosi, kad Seimo vadovas supranta, jog, parduodant bendrovę „Mažeikių nafta“, reikia valstybei išpešti kuo daugiau naudos. Todėl būtų gerai derėtis ne su vienu, bet su keliais pirkėjais“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Darbo partijos lyderis patvirtino, kad susitikimo su Seimo vadovu iš anksto neplanavo: „Buvo interesas, pasiskambinau ir užėjau“.

Pokalbis patarėjo kabinete

Baigiantis A.Paulausko ir V.Uspaskicho susitikimui, prie kabineto durų ėmė sukiotis socialliberalas, Seimo Audito komiteto vadovas Artūras Skardžius.

Suo juo V.Uspaskichas bendravo Seimo vadovo patarėjo Ferdinando Kauzono kabinete.

Įspėjo vengti kontaktų

Praėjusią savaitę politiniuose kuluaruose pasigirdo kalbų, esą V.Uspaskichas mėgina prikalbinti A.Paulauską, jog šis bandytų griebtis veiksmų, kad nuo pareigų būtų nušalintas ne tik premjeras Algirdas Brazauskas, bet net prezidentas Valdas Adamkus.

Šios žinios pasiekė ir Seimo socialliberalus. Jie perspėjo savo lyderį A.Paulauską, kad jis vengtų bet kokių nepagrįstų kontaktų su V.Uspaskichu.

Pasmerkė partijos vadovą

Seimo socialliberalų frakcija, išgirdusi apie A.Paulausko susitikimą su V.Uspaskichu, sukilo.

„Frakcija ir partijos prezidiumo nariai kategoriškai pasisako prieš tokius susitikimus ir kažkokius neaiškius scenarijus, pagal kuriuos neva būtų nušalinami premjeras ir prezidentas. Jei mes, kaip partija, norime, kad žmonės dar mumis tikėtų, negalime sukelti pagrindo panašiems įtarinėjimams.

Priešingu atveju mes neturime ateities“, – vakar pareiškė parlamento Etikos ir procedūrų komisijos vadovas socialliberalas Algirdas Monkevičius.

Ragino premjerą neskubėti

V.Uspaskichas vakar aplankė ir premjerą A.Brazauską. Prieš pietus užsukęs į Vyriausybę politikas paragino neskubėti parduoti „Mažeikių naftos“ akcijų.

V.Uspaskicho manymu, šios akcijos galėtų būti parduodamos paskelbiant uždarą konkursą, kurio laimėtojas turėtų įsipareigoti 15-20 metų garantuoti stabilų naftos tiekimą bei modernizuoti Mažeikių įmonę.

Jo teigimu, premjeras pateiktus pasiūlymus pažadėjo apsvarstyti, tačiau pats A.Brazauskas vakar kategoriškai atmetė koalicijos partnerio siūlymą: „Nemanau, kad tai įmanoma.

Didelė rizika – kas gali garantuoti, kad „Mažeikių naftos“įmonė dirbs taip, kaip dirba dabar“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.