Katės – didžiausias tarakonų priešas

Jei iš namų norite išguiti nepageidaujamus įnamius tarakonus, įsigykite katiną.

Šie gyvūnai – pats pikčiausias visų vabzdžių priešas.

Vabzdžius terorizuoja

„Su tarakonais kovojome ne vienerius metus. Išbandėme daugybę priemonių: ir nuodijome, ir gaudėme. Niekas nepadėjo. Tada mūsų namuose atsirado katinas. Po kelių savaičių negalėjome patikėti – namuose nebeliko nė vieno tarakono”, – džiaugėsi klaipėdietė Rima.

Veterinarijos gydytojos Nijolės Jurevičienės teigimu, toks reiškinys – ne stebuklas.

„Katinai yra plėšrūs. Viskas, kas juda, sulaukia katino dėmesio ir nuosprendžio būti kankinamiems”, – juokėsi N.Jurevičienė.

Tarakonai iš namų išnyksta, nes jie negali pakęsti katino terorizmo.

„Mes matome tik kelias akimirkas, bet juk katinas tarakonus kamuoja visą dieną. Sugadina jiems nervus, todėl šie vabalai ir pabėga ir tikriausiai dar savo draugams pasako, kad į tą butą eiti neverta. Ten gyvena katinas”, – juokavo veterinarijos gydytoja.

Miegojo kartu

Nuo katinų kenčia ne tik tarakonai, bet ir musės, uodai, bitės ir vapsvos. Žodžiu, šis gyvūnas yra pats didžiausias vabzdžių priešas.

Tačiau N.Jurevičienė prisipažino, kad nėra girdėjusi, ar katinus domina skruzdėlės, kurios taip pat mėgsta apsigyventi mūsų namuose.

„Yra ir tinginių katinų, kuriems tarakonai – nė motais. Vieno mano paciento šeimininkas juokėsi, kad tarakonai buvo tokie įžūlūs, kad jų mėgstamiausia susibūrimo vieta buvo katino guolis. O jis, miegalius, net nesistengdavo jų išguiti”, – pasakojo N.Jurevičienė.

Šuo, veterinarijos gydytojos teigimu, vabzdžiais nesidomi, nes jam greitai atsibosta.

Sukelia problemų

Katinų pomėgis medžioti vabzdžius jiems sukelia ir problemų.

„Blogiausia yra tai, kad sumedžiotą grobį katės ir praryja. Kartais pasitaiko, kad musė buvo apipurkšta chemikalais, kurie katinui sukelia apsinuodijimą”, – sakė N.Jurevičienė.

Jos teigimu, apsaugoti savo augintinio, kad jis neprarytų vabzdžio, neįmanoma. Todėl labai svarbu, pastebėjus pirmuosius negalavimo požymius, kreiptis į veterinarijos gydytoją.

„Jei pagalba bus suteikta per vėlai, o į katino organizmą pateks nemaža koncentracija chemikalų, istorija gali baigtis liūdnai. Bus negrįžtamųjų reiškinių, prireiks lašinės. Yra pasitaikę ir mirčių”, – teigė veterinarijos gydytoja.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Augintiniai su žyma , .

2 atsiliepimai į "Katės – didžiausias tarakonų priešas"

  1. vita

    Nesąmonė, pas mus nebuvo tarakonų,
    kol neįsigijome katės

  2. šiaulietė

    Tikra tiesa. Įsikėlus į naują butą, po 2 metų pasirodė tarakonai. Po kurio laiko įsigijome mažąjį gyventoją – katinėlį. Ir ką jūs manote, visi nepageidautini gyventojai – tarakonai dingo. Patys nesupratome kaip tai įvyko. Tik vėliau suvokėme, jog tai mūsų augintinio dėka nebeliko parazitų. Taigi, tikėkite, tarakonai katinų „nemyli”,todėl jie iškeliauja. Šia patirtimi pasidalinau mintimis ir su darbo kolegėmis bei kt. pažįstamais, kurie turėjo tokių”gyventojų”. Rezultatas visur buvo tas pats – tarakonai dingo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.