Britų menininko sukurti kilimai lieka Lietuvos muziejuose

Kovo 20 d, pirmadienį, 10.30 val. Šiuolaikinio meno centre, Vokiečių g. 2, Vilniuje, uždarant britų menininko Davido Mabbo parodą, du iš trijų jo sukurtų kilimų, vaizduojančių sovietmečio modernistinius pastatus Vilniuje, bus oficialiai padovanoti Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui Kaune ir Lietuvos dailės muziejui Vilniuje.

Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui bus įteiktas kilimas su buvusiu „Vilniaus“ kino teatro vaizdu, o Lietuvos dailės muziejui – su „Lietuvos“ kino teatro vaizdu. Trečiasis kilimas iškeliaus į Jungtinę Karalystę.

„Džiaugiamės, kad mūsų muziejaus rinkinį papildo ir originalūs žymių užsienio menininkų kūriniai lietuviška tematika“ sako dr. Lolita Jablonskienė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė.

Žurnalistai maloniai kviečiami į kilimų dovanojimo renginį, kuriame dalyvaus: Loreta Meškelevičienė, Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja rinkiniams, Lolita Jablonskienė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė, Kęstutis Kuizinas, Šiuolaikinio meno centro direktorius, ir Lina Balėnaitė, Britų tarybos Lietuvoje direktorė. Nacionalinį M.K. Čiurlionio dailės muziejų atstovaus Daina Kamarauskienė, direktoriaus pavaduotoja informacijai, švietimui ir viešiesiems ryšiams bei Eglė Komkaitė-Baltušnikienė, direktoriaus pavaduotoja parodoms.

Britų tarybos ir Šiuolaikinio meno centro iniciatyva Daividas Mabbas keletą mėnesių tyrinėjo Lietuvos „chruščiovinio atšilimo“ laikotarpio taikomuosius menus ir bendradarbiaudamas su AB „Lentvario kilimai“ sukūrė tris kilimus, kuriuose derinami trijų pastatų – Sporto rūmų, „Vilniaus“ kino teatro ir „Lietuvos“ kino teatro – vaizdai, tam laikotarpiui būdingi raštai, taip pat ir raštai pasiskolinti iš Williamo Moriso. Šis meninis projektas, pavadintas „Menas kasdienybei“, nuo sausio 20 d. buvo demonstruotas Šiuolaikinio meno centre.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.