Į rytoj Kanuose (Prancūzija) prasidedančią vieną svarbiausių pasaulio nekilnojamojo turto parodų MIPIM-2006 šiandien išvyksta ir klaipėdiečių delegacija, vadovaujama uostamiesčio Savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės.
Klaipėda kartu su dar penkiais šalies miestais – Vilniumi, Kaunu, Šiauliais, Panevėžiu ir Elektrėnais – bendrame stende pasaulio investuotojams prisistatys jau antrą kartą, tačiau pirmą kartą į šią parodą vyksta ir grupė uostamiesčio verslininkų bei žiniasklaidos priemonių, tarp jų – ir dienraščio „Vakarų ekspresas” atstovai.
Ir patys nori investuoti
Nekilnojamojo turto agentūros „Aidila” vadovas Algimantas Bružas mūsų dienraščiui sakė, jog Kanuose tikisi ne tik praplėsti akiratį ar paieškoti galimų investuotojų bendrovės vykdomiems projektams Klaipėdoje, bet ir žada domėtis galimybėmis investuoti kitose šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje.
Apie norą investuoti užsienyje „Vakarų ekspresui” užsiminė ir „Nesės” įmonių grupės valdybos pirmininkas bei Klaipėdos miesto tarybos Savivaldybės turto komiteto vadovas Kazys Paulikas. Anot jo, trečiasis „Pramogų bankas” galėtų atsirasti, pavyzdžiui, Ukrainoje ar Rumunijoje. Būtent tokiomis galimybėmis ir bus domimasi Kanuose.
Reikia milijardų
„Vakarų ekspresas” jau rašė, jog Klaipėdos miestas parodoje pristatys šešis investicinius projektus. Pagrindinis jų – senamiesčio atgaivinimo projektas, kurio tikslas – atverti visuomeniniams poreikiams daugiau erdvės prie vandens. Investuoti į jachtų, mažųjų laivų uostelius, gyvenamąją ar komercinę statybą siūloma netgi tose teritorijose, kuriose šiuo metu veikia uosto krovos ar laivų remonto įmonės.
Kitais projektais siūloma pajūryje bei pamaryje sukurti pramoginių uostų tinklą, pajūriu paleisti tramvajų, pastatyti Klaipėdoje universalią areną, išplėtoti akademinę infrastruktūrą universiteto miestelyje, pramogų zona paversti Smiltynę. Bendras visų uostamiesčio pristatomų projektų investicijų poreikis siekia apie milijardą eurų.
Beje, dalis šių projektų toje pačioje parodoje buvo pristatyta ir pernai, bet nė vienas jų nesudomino investuotojų tiek, kad būtų pradėtas įgyvendinti.
Tačiau miesto valdžios atstovai sako ir nesitikį, jog taip greitai pavyks pritraukti tiek daug pinigų į Klaipėdą – tai esąs ne vienerių metų darbas. O norint, kad jis vyktų, kasmet reikia dalyvauti panašiuose renginiuose, nors tai miesto biudžetui kainuoja ne tiek ir mažai – vien dalyvavimas MIPIM-2006 uostamiesčiui atsieis kelis šimtus tūkstančių litų.
Vilnius Kanuose ieškos investuotojų naujo konferencijų centro statybai ir parko prie Neries įrengimui, Kaunas ir Panevėžys veža pristatyti universalių arenų projektus, Šiauliai – kultūros fabriko ir kt.
Rengia savo apdovanojimus
Jau septynioliktą kartą kovo 14-17 dienomis vyksiančios parodos MIPIM organizatoriai tvirtina, jog šiemet bus pasiektas dalyvių rekordas. Renginyje laukiama per dvidešimt tūkstančių nekilnojamojo turto specialistų iš daugiau nei septyniasdešimties pasaulio valstybių.
Bene gausiausiai parodoje bus atstovaujama Rusijos Federacija, iš kurios į Kanus atvyksta 165 kompanijos, daug firmų laukiama iš Skandinavijos, Viduriniųjų Rytų. Beje, plačiajai visuomenei renginys nėra prieinamas – jame gali dalyvauti tik nekilnojamojo turto specialistai, o bilietas į parodą kainuoja beveik pusantro tūkstančio eurų.
Ekspozicinis parodos plotas siekia apie 20 tūkst. kvadratinių metrų. Palyginti su Klaipėdos lengvosios atletikos manieže rengiamomis parodomis, tai yra dešimt kartų daugiau. Lietuvos miestų ekspozicija Kanuose įsikurs 162 kv. m ploto stende.
Pabrėždami renginio svarbą, organizatoriai praneša, jog parodoje dalyvaus ir vienų iš svarbiausių pasaulio miestų – Londono ir Paryžiaus – merai Kenas Livingstonas bei Bertranas Delano, specialioje konferencijoje pasidalinsiantys didmiesčių plėtros patirtimi.
Beje, paroda MIPIM rengiama tuose pačiuose rūmuose („Palais des Festivals”), kur vyksta ir didžioji dalis garsiojo Kanų kino festivalio renginių. Tradiciškai čia rengiami ir nekilnojamojo turto projektų apdovanojimai.