Buvęs Neringos meras, Seimo narys Stasys Mikelis sugalvojo, kaip atsigriebti už neteisėtų statybų Kuršių nerijos nacionaliniame parke puolimą.
Prokuratūra užvertė teismus ieškiniais, kad būtų griaunami neteisėtai pastatyti objektai Neringoje.
Statybos buvo suplanuotos ir pradėtos, kai meru čia dirbo S.Mikelis.
Todėl jis pasiūlė Seimui apkarpyti teisėjų, prokurorų ir valstybės pareigūnų, kurie tarnybos metu dar užsiima ir moksline bei pedagogine veikla, pajamas.
Politikas nebegali pakęsti, kad teisėsaugininkai vietoj to, kad ieškotų kaip apginti boteliais ir restoranais ant marių kranto išgražintą Neringą, skaito paskaitas studentams ar rašo disertacijas.
Pikčiausia, kad tuo pat metu jie gauna du atlyginimus. Ir iš pagrindinių darboviečių, ir iš universitetų.
Niekam anksčiau nešovė į galvą suskaičiuoti, kiek minučių valdininkai rūko, geria kavą, kalba su mylimaisiais telefonu šiokiadieniais nuo 8 iki 17 valandos. Kai visą save turi paaukoti valstybei.
To joks kadrų inspektorius nefiksuoja tabelyje.
O skaitantis paskaitas studentams valdininkas yra labai aiškiai pažymėtas. Todėl labai lengva išbraukti tas valandas iš pagrindinės darbovietės tabelio.
S.Mikelis stengsis įrodyti, kad aukščiausia valdžia yra Seimo dauguma, o ne Prezidentas.
Teisėsaugininkai neturi aklai, pagal Valdo Adamkaus pagrūmojimus, siųsti į Neringą buldozerių. Jie turi prisiminti, nuo ko priklauso jų papildomi uždarbiai.
S.Mikelio ultimatumo pabaiga – liepos 1-oji. Tądien turėtų įsigalioti įstatymo pataisos.
Teisėsaugininkai turi laiko pagalvoti, kas svarbiau – įstatymai ar pajamos.
Priėmus S.Mikelio pasiūlytą pataisą būtų sutaupyta valstybės biudžeto lėšų.
Reikia juk kažkiek grąžinti valstybei, kuri Neringą mylėjo labiau už kitas savivaldybes ir dosniai dalijo jai milijonus. Apie ką kitos savivaldybės iki šiol gali tik pasapnuoti.
Mūsų įstatymai sukurti kaip Džordžo Orvelo romane „Gyvulių ūkis”: „Visi gyvuliai yra lygūs. Tačiau vieni gyvuliai yra lygesni už kitus”.
Jei iš tikrųjų norima, kad būtų teisingumas, kodėl vieniems valdininkams leidžiama dirbti dar vieną darbą, o kitiems draudžiama?
Jei trūksta dėstytojų praktikų, tada visiems valdininkams reikėtų leisti konkuruoti dėl antro darbo. Universitetai atsirinks, kuris gabesnis. Jei to nėra, reikia visiems valdininkams panaikinti privilegiją užsidirbti dvi algas.