„Intel” pristatė technologijas asmeniškesniam ir mobilesniam internetui

Pasaulinio IT inovacijų taikymo lyderio „Intel” vykdantysis viceprezidentas Šonas Malaunis (Sean Maloney) JAV San Francisko mieste vykusiame „Intel” Vystytojų forume nubrėžė mobiliosios ateities gaires, pristatydamas inovacijas mobiliųjų prietaisų ir spartaus bevielio ryšio srityse.

Nuolat augant judriojo interneto programų paklausai tarp privačių ir verslo klientų, Š. Malaunis pirmą kartą išsamiai pristatė ir naujos kartos „Intel Centrino” mobiliąja technologija pagrįstą platformą, ir atskirą mikroschemą „Wi-Fi/WiMAX” ryšiui ir mobiliosioms „WiMAX PCMCIA” kortelėms su „Intel” prekės ženklu. Jis taip pat pristatė naujos kartos dvigubo branduolio mobilųjį procesorių, pagrįstą „Intel Core” mikroarchitektūra ir naujos kartos „Intel” programų procesorius delniniams įrenginiams. Šios inovacijos buvo sukurtos norint suasmeninti internetą ir mobiliąją patirtį žmonėms visame pasaulyje.

„Internetas tampa vis svarbesne žmonių bendravimo priemone. Tai vieta, kur mes ieškome naujienų, pramogų, mokslo žinių; jis išplečia mūsų socialinį gyvenimą”, – sakė Š. Malaunis. Pasak jo, naujai atsirandančios programos – „blogai”, RSS ar kitos – suasmenina internetą ir padaro jį interaktyvesniu. Kitas interneto augimo žingsnis – padaryti „tikrą internetą” mobiliuoju.

Naujos kartos „Intel Centrino” mobilioji technologija, darbiniu pavadinimu „Santa Rosa”, yra sukurta siekiant užtikrinti vartotojams spartesnį veikimą ir bevielį ryšį, geresnį vaizdą, didesnį saugumą ir lengvesnį valdymą. Į „Santa Rosa” planuojama įmontuoti galingesnį mobilųjį mikroprocesorių, patobulintą grafikos mikroschemų įrenginį „Crestline” ir „IEEE 802.11n” standarto Wi-Fi jungtį darbiniu pavadinimu „Kedron”, taip pat „Intel” sukurtus pažangius valdymo ir saugos sprendimus. Platformą taip pat sudarys NAND atmintinėmis pagrįstos platformos spartintuvai darbiniu pavadinimu „Robson”, kurie leidžia kompiuteriui greičiau įsijungti ir taip taupyti energiją.

„Santa Rosa”, kuri bus pristatyta pirmajame 2007 m. pusmetyje, naudos naujos kartos „Intel” dvigubo branduolio mobilųjį mikroprocesorių, pagrįstą „Intel Core” mikroarchitektūra „Merom”, kuri užtikrina dar didesnį energijos naudojimo efektyvumą.

Š. Malaunis taip pat pademonstravo du koncepcinius „Intel” nešiojamus kompiuterius, turinčius galimybę konfigūruoti juos priklausomai nuo naudojimo tikslo. Kompiuteriuose integruotos WiMAX ir kitų bevielių tinklų jungtys, kietojo disko rezervinių kopijų darymo ir spartaus plačiajuosčio skaitmeninės TV priėmimo galimybės.

„Intel” šiuo metu testuoja naujosios kartos procesorių šeimą delniniams įrenginiams „Monahans”. „Intel” trečiosios kartos „Intel XScale” technologija pagrįsti procesoriai suteiks plačias spartos, galingumo ir integracines galimybes, kurios leis patenkinti mobiliųjų telefonų, delninių ir elektroninių prietaisų savininkų reikmes. Š. Malaunis akcentavo tokias „Monahans” technologijas kaip bevielio „Intel SpeedStep” su „MusicMax”, taip pat „Intel Wireless MMX2” ir „Intel VideoMax”, suteikiančias stulbinantį energijos efektyvumą ir padidinančias delninių įrenginių spartą klausantis muzikos ar žiūrint filmus.

Š. Malaunis taip pat aptarė „Ultra Mobile PC” (UMPC) – naują mažų formų mobiliųjų įrenginių kategoriją. Jis pateikė informacijos apie „Intel” darbą vystant UMPC, pabrėždamas augantį šių kompiuterių vystytojų skaičių. Planuojama, kad pirmieji UMPC įrenginiai su „Intel” procesoriais pasirodys jau artimiausiais mėnesiais.

Renginio metu Š. Malaunis pirmą kartą viešai pademonstravo bevielio tinklo adapterį „Kedron” ir atskleidė, kad jau antrąjį šių metų pusmetį „Intel” pristatys mobiliąsias „WiMAX PCMCIA” korteles nešiojamiems kompiuteriams. Be to, Š. Malaunis pademonstravo mikroprocesorių „Ofer”, kuris suteiks galimybę žmonėms, naudojantiems nešiojamus kompiuterius, prisijungti prie Wi-Fi ar WiMAX tinklų visame pasaulyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.