Savaitgalį sostinės „Litexpo” parodų rūmuose surengtoje tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2006” keturios Lietuvos pajūrio savivaldybės pirmą kartą prisistatė bendrame stende – turistus viliojo Klaipėda, Klaipėdos rajonas, Palanga ir Neringa.
Žinia, šių savivaldybių merai yra sudarę bendradarbiavimo sutartį „Qattro”. Tarp bendrų tikslų savivaldybės, be kita ko, siekia pritraukti kuo daugiau turistų, o sykiu ir pinigų į pajūrį.
Kovo 3-5 dienomis vykusioje parodoje, kurioje tikėtasi sulaukti apie 25 tūkstančių lankytojų, pajūrį pristatantis stendas buvo populiarus. Poilsiu Klaipėdoje susidomėjusiesiems informacinius bukletus dalijusios uostamiesčio Turizmo ir kultūros informacijos centro darbuotojos pastebėjo, kad lankytojų šiemet gerokai daugiau.
„Susidomėjimas Klaipėda tikrai nemažas. Teikiame informaciją apie lankytinas vietas, renginius, apgyvendinimą. Dideliame ekrane nuolat rodome filmus apie Klaipėdą ir rajoną. Šįkart mūsų stendas stovi itin geroje vietoje”, – pasakojo vadybininkė Jurgita Neniškienė.
Turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė patvirtino, kad beveik nuo pradžių „Vivattur” parodose dalyvaujantis uostamiestis šiemet pristatomas kaip niekada gražiame stende strategiškai geroje vietoje, kur praeina dideli lankytojų srautai. Vietą stendui „Litexpo” centre direktorė užsakė viena pirmųjų – dar prieš pusmetį Stendo centre buvo sumontuotas didelis žybsintis švyturys. Pakyloje antrame aukšte grojo neringiškiai muzikantai ir visų keturių miestų svečiai buvo vaišinami rūkyta žuvimi, alumi.
Anot R. Savickienės, per parodos atidarymą stendą aplankę Lietuvos valstybės institucijų aukšti pareigūnai bei Pasaulio turizmo organizacijos atstovas pajūrio stendu buvo sužavėti.
„Ankstesnėse parodose lankytojai dažnai klausdavo: o apie Neringą, Palangą žinote ką nors? Dabar mes visi šalia ir kartu mums labai paprasta. Pastebėjau, kad šiemet daug savivaldybių susijungė į bendrus stendus”, – kalbėjo R. Savickienė.
Vandens turizmą bei poilsio galimybes pajūryje bendradarbiaujantys miestai pristatė ir specialioje konferencijoje. Pajūrio pristatyme buvo akcentuojama, kad jį pravažiuoti galima per vos keletą valandų, bet galima pasilikti ir visą mėnesį. Poilsiautojus yra pasirengusios priimti 242 apgyvendinimo įstaigos, kuriose gali apsistoti 20 900 svečių. Manoma, kad dar antra tiek priimama neoficialiai. Daugiausia užsienio turistų pajūrį aplanko iš Vokietijos, JAV, Latvijos, Rusijos bei Skandinavijos šalių.
Palanga buvo pristatoma kaip daug puikių viešbučių bei estetiškų kavinių turintis kurortas, kuriame nelinksma tik „beviltiškiems niurzgliams”. Palangą garsina ir Botanikos sodas, vienas geriausių parkų Lietuvoje, kuriame esą galima pasijusti it rojuje.
Klaipėda buvo pristatoma kaip regiono kultūros centras, kurios simboliai – burlaivis „Meridianas” ir Taravos Anikės skulptūra. Konferencijos svečiams buvo pasakojama, kad Klaipėda garsėja galerijomis, muziejais ir puikiais vasaros renginiais, o į uostą užsuka kasmet vis daugiau kruizinių laivų. Iš vandens turizmo pramogų uostamiestis gali pasiūlyti vandens motociklus, buriavimą, pasiplaukiojimą laivu Kuršių mariose.
Atvykti į Gargždus, anot pristatymo, labiausiai traukia Minijos žemupys bei net 25-ios registruotos kaimo turizmo sodybos, galinčios priimti 359 poilsiautojus. Iš vandens pramogų rajone populiariausias pasiplaukiojimas baidarėmis ir kanojomis.
Konferencija buvo baigta Neringos turizmo galimybių apžvalga, kurios metu pripažinta, kad turistinių pramogų dėl įvairių ribojimų kurorte mažėja, bet sykiu pažymėta, jog labiausiai poilsiautojus čia vilioja ne kas kitas, o nuostabi gamta.
Paroda „Vivattur” surengta jau dvyliktą kartą, per tą laiką ji įgijo didelę svarbą Lietuvos vietinio bei išvažiuojamojo turizmo rinkoje. Ši paroda vadinama geriausia vieta susipažinti su visomis turizmo naujovėmis. Iš viso parodoje dalyvavo dvidešimt šalių: Lietuvai atstovavo 264, o užsienio šalims – 187 dalyviai. Tai 12 proc. daugiau nei pernai.