„Lietuvos telekomas” – Eurolygos finalo ketverte

Daugkartinės šalies čempionės antrus metus iš eilės pateko tarp keturių stipriausių Europos moterų krepšinio klubų

Vilniaus „Lietuvos telekomo” krepšininkės, pademonstravusios išskirtinę valią ir puikią gynybą, vakar lemiamose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Vengrijoje 63:59 išplėšė pergalę iš Pėčo „MiZo” komandos ir, laimėjusios seriją 2:1, pateko tarp keturių stipriausių Europos moterų krepšinio klubų.

Daugkartinės šalies čempionės, šį sezoną vadinamos supermergaitėmis, Eurolygos finalo ketverte žais antrus metus iš eilės.

„Lietuvos telekomas” sugebėjo įveikti varžoves jų aikštėje, nors teko verstis be pagrindinės savo gynėjos Sandros Valužytės. Ji blogai pasijuto atvykusi į Pečą, netrukus pakilo aukšta temperatūra ir tapo aišku, kad lemiamą sezono mačą komandai teks žaisti be kovingos ir itin naudingos žaidėjos. Tačiau komandos draugę puikiai pavadavo Aušra Bimbaitė.

Vilnietės gerai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 4:0, 7:4, bet įpusėjus kėliniui jos stabtelėjo, kelis kartus nepataikė Keitė Daglas, Dženifer Derevjanik ir žaidimas išsiderino. Aikštės šeimininkės laimėjo atkarpą 8:0 ir persvėrė rezultatą 12:7.

Itin nesėkminga viešnių ekipai buvo pirmoji antrojo kėlinio pusė. Iniciatyvos vėl bandė imtis komandos lyderė K.Daglas, tačiau krepšys jai buvo tarsi užrištas. 15-ąją minutę „MiZo” jau pirmavo 24:15. Nors viešnios neblogai gynėsi, pulti joms sekėsi sunkiau. Puolime geriau žaidė tik Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Vėliau pavyko truputį sumažinti skirtumą ir komandos ilsėtis išėjo Pėčo ekipai pirmaujant 30:25.

Prametusi visus 7 metimus per pirmąsias 20 minučių, K.Daglas trečiąjį kėlinį pradėjo pagaliau taikliu tritaškiu ir suteikė impulsą visai komandai. 37-ąją minutę Ieva Kublinia po ilgos pertraukos sugrąžino persvarą Vilniaus ekipai – 57:55, netrukus K.Daglas baudos metimu skirtumą padidino dar vienu tašku – 58:55. Po to daugiau kaip dvi minutes aikštėje vyko nervų karas, abi komandos keitėsi klaidomis ir netaikliais metimais.

Likus žaisti 33 sekundes, „MiZo” lyderė Dalma Ivany pataikė vieną baudą, po 6 sekundžių tuo pačiu atsakė Aušra Bimbaitė – 59:56. Kai pergalė jau atrodė ranka pasiekiama, Pėčo ekipos puolėja Albena Branzova pataikė tritaškį – 59:59. Tačiau likusių 15 sekundžių vilnietėms užteko išplėšti pergalei – ryžtingai prasiveržusią K.Daglas varžovės neleistinai sustabdė ir ji šaltakraujiškai įmetė abi baudas. Po desperatiško aikštės šeimininkių metimo dar vieną ataką spėjo užbaigti Dž.Derevjanik ir „Lietuvos telekomas” šventė kol kas svarbiausią sezono pergalę 63:59.

„MiZo” – „Lietuvos telekomas” 59:63 (14:11, 16:14, 15:21, 14:17). „MiZo” taškus pelnė: A.Branzova 13, Z.Fegyverneki ir D.Ivany po 11, J.Lisina 7, A.Dapo ir T.Bereš po 5, A.Vajda 4, V.Džonson 3 (N.Bojdoša); „Lietuvos telekomui”: K.Daglas 16 (atkovojo 10, perėmė 5 kamuolius, 4 klaidos), J.Štreimikytė 13, I.Kublinia 11, I.Baranauskaitė ir A.Bimbaitė po 6, Dž.Derevjanik 5, R.Valentienė ir V.Kuktienė po 3 (E.Šulčiūtė). Taiklumas: dvitaškiai – 18/45 (40 proc.) ir 17/40 (42), tritaškiai – 4/9 (44) ir 6/11 (54), baudos – 11/15 (73) ir 11/17 (67). Atkovota kamuolių 30 ir 31, perimta 17 ir 11, klaidų 16 ir 15.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .