„Tututis” vėl gyvuos

Kauno miesto taryba patvirtino Kauno tautinės kultūros centro etatų normatyvus, kaip numatyta plečiant centro veiklą. Centro padaliniais tampa du garsūs neformalaus švietimo ugdymo kolektyvai – tautinių šokių – „Kalvelis” (įkurtas 1974 m.) ir vaikų folkloro studija „Tututis” (įkurta 1975 m.).

„Kalvelis” praranda turėtą pastogę Valstybės turto fondo neseniai Teisingumo ministerijai perduotame buvusio Statybos tresto kultūros namų pastate. O „Tutučio” studijos veiklą savo įsakymu 2003 metais pristabdė pats jos įkūrėjas – P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus direktorius Vaidotas Stulga. Praėjusių metų lapkričio 12 dieną Savivaldybėje vykusiame pasitarime dėl „Tutučio” ateities direktorius aiškino, jog tai padarė „dėl finansavimo stokos”, todėl „Tutučio” veikla bus grindžiama nemokamu principu”. Kaip bylojo pasitarime parodytas studijos lankomumo žurnalas, „Tututį” tuomet lankė apie dvi dešimtis kauniečių.

Savivaldybės tarybos Biudžeto ir finansų bei Kultūros ir švietimo komitetai bei kitiems komitetams priklausantys tarybos nariai atsižvelgė į šio kolektyvo senbuvių, kultūros vystymu bei vaikų kultūriniu ugdymu susirūpinusių visuomenės atstovų nuomonę ir siūlymus atgaivinti „Tutučio” veiklą. Siekiant sudaryti kuo geresnes sąlygas Kauno moksleiviams gilinti etninės kultūros žinias, žadama „Tututį” perduoti Kauno tautinės kultūros centrui. Tiek šio centro, tiek P.Stulgos muziejaus steigėja yra viena – Kauno miesto savivaldybės taryba.

Prieš keletą metų Savivaldybė turėjo du panašaus profilio centrus – Etnokultūros ir Lietuvių tautinės kultūros. Miesto tarybai nusprendus, jų veikla ir pajėgos buvo sutelktos viename – Kauno tautinės kultūros centre. Šis centras yra finansiškai savarankiška biudžetinė įstaiga, įkurta 1998 metais. Jame dirbama su vaikais pagal neformaliojo švietimo programas, sudarytas etninės kultūros pagrindu, taip pat organizuojamos miesto šventės, festivaliai bei kiti renginiai, teikiama metodinė pagalba etninės kultūros klausimais, rengiamos bei leidžiamos metodinės priemonės. Patvirtinus naujų šio centro darbuotojų etatų normatyvus, „Tututyje” su vaikais dirbsiantys pedagogai nuo rugsėjo 1 dienos galės gauti atlygį už savo kasdienį kruopštų, profesionalumo ir aukštos kvalifikacijos reikalaujantį darbą. „Tutučio” studija liks Senamiestyje, tose pačiose patalpose, kuriose veikė iki jos veiklos pristabdymo. Čia turėtų pakakti vietos ir „Kalvelio” tautinių šokių kolektyvui.

„Tiek „Tututis”, tiek „Kalvelis” – Lietuvoje ir už jos ribų žinomi kolektyvai, – sako miesto mero pavaduotojas E.Tamašauskas. – Jiems abiem linkim gražios ateities. Turim vilties, kad to paties linki P.Stulgos muziejaus direktorius ir kad jis mielai bendradarbiaus su Tautinės kultūros centru, perduodamas savo neįkainojamą patirtį, sukauptą per keliasdešimt metų. Manau, „Tututį” ar „Kalvelį” lankantys vaikai taip pat ras būdų, kaip savo veikla pagelbėti muziejui tapti traukos centru Kauno senamiestyje”.

Kalbos, kad „Tutučio” studijai tapus ne P.Stulgos muziejaus kolektyvu, kyla pavojus pačiam muziejui sunykti, tikrai neturi pagrindo. Niekas neplanuoja iš Senamiesčio iškeldinti muziejų ar išmesti į gatvę jo darbuotojus. Be to, niekas neprieštarauja tai minčiai, kad ir pats garbaus amžiaus Vaidotas Stulga prisijungtų prie vaikų papildomo ugdymo „liaudies kultūros dvasia” proceso, kai jo puoselėtas „Tututis” taps Tautinės kultūros centro kolektyvu.

Birutė Mačienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.