Kūrybos ataskaita Fotografijos galerijoje

Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakultetą šiemet baigia per 60 jaunųjų kūrėjų: tekstilininkų, keramikų, stiklo, medžio, restauravimo ir konservavimo specialistų, dizainerių, taip pat dailės pedagogų. Dizaino katedros diplomantai pirmą kartą savo baigiamuosius kūrybinius darbus vakar gynė Kauno fotografijos „Fujifilm” galerijoje. Ten surengta ir šių diplomantų sukurtų grafikos, interjero, reklamos, baldų ir aprangos dizaino kūrybinių darbų paroda, su kuria bus galima susipažinti visą šią savaitę.

Pasak fakulteto dekano Vytauto Dūdėno, viešai gindami darbus bei juos matydami galerijos erdvėje studentai gali geriau įvertinti savo kūrybines galimybes bei darbų funkcionalumą. Kartu buvo siekiama visuomenės dėmesiui pristatyti aukštųjų neuniversitetinių studijų lygį, supažindinti, kaip šias programas įgyvendina kolegijos pedagogai. Jaunieji grafikos, interjero, reklamos, baldų bei aprangos dizaineriai „Fujifilm” galerijoje eksponuoja 32 savo darbus, kuriuos vertino reikli komisija, vadovaujama Vilniaus dailės akademijos dizaino katedros vedėjo profesoriaus Tado Baginsko. Tarp komisijos narių buvo ne tik kolegijos dėstytojų, dailininkų dizainerių, bet ir įvairių reklamos firmų atstovų. Kai kurioms firmoms diplomantai kūrė darbus pagal jų užsakymus.

Dekano V.Dūdėno teigimu, su Šiaulių saldainių „Rūtos” fabriku fakultetas yra sudaręs sutartį, tad reklamą šiai įmonei studentai kuria gana dažnai. Ir šįsyk būsimoji reklamos dizainerė Ernesta Stoškutė savo diplominiam darbui pasirinko „Rūtos” gaminių reklamą. Dizaino katedros vedėjo Alvydo Jonaičio teigimu, daugelis diplomantų darbų yra kūrybiški, parengti išmoningai ir kvalifikuotai. „Aš sukūriau grafinį reklamos dizainą parduotuvei „Katė”, – pasakoja studentė Mantė Kalvelytė. – Dirbti buvo įdomu, pasirinkta specialybe esu labai patenkinta”. Agnė Indriulytė, sukūrusi knygą-žaislą pagal Juozo Erlicko eilėraštį „Tyla mano namuose”, irgi susilaukė gero įvertinimo. „Už pagalbą esu dėkinga docentei Gintarei Jarošienei, – sakė diplomantė. – Kurdama darbą jaučiau didelį pasitenkinimą. Gavusi diplomą norėčiau kurti plakatus arba iliustruoti knygas”.

Kūrybiški, pasižymintys jaunatviška fantazija buvo ir kitų studentų darbai. Violeta Litak sukūrė reklamos dizainą parduotuvių tinklui „H & M”, Kristina Peičytė – leidiniui „Grafikos pagrindai”, Reda Ramanauskaitė pateikė originalų knygos „Spalvotyra” dizainą. Buvo ir integruotų diplominių darbų, parengtų kartu su Kauno technologijos universiteto dėstytojais. Originalų darbą šia prasme sukūrė Ramutė Varkalaitė, pateikusi KTU nuotolinių studijų kurso piešimo pradmenų skaitmeninį pristatymą. Internetiniu šio projekto variantu galės naudotis nuotoliniu būdu besimokantys studentai.

Aldona Kibirkštienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.