„Skaty life”, arba Gyvenimas kitu kampu

Klaipėdos M.Mažvydo aikštę kasdien okupuoja riedlentėmis apsiginklavę paaugliai. Save jie vadina „skeiteriais”. Jiems tai ne tik sportas, bet ir gyvenimo būdas.

Aikštės negadina

Riedlentininkai į M.Mažvydo aikštę pradeda plūsti nuo ryto ir važinėja, kol gali išstovėti ant lentos, kartais grįžta tik vakare. Daugiausia jų būna dieną. Jei geras oras, čia gali susirinkti iki 20 „skeiterių”. Jų amžius įvairus – nuo 11 iki 25 metų.

Vaikinai aikštėje riedinėjasi ne tik vasarą, bet ir visus metus, kai nebūna sniego.

Daugiausia susirenka vasarą, kai geras oras. Čia vienintelė tam tinkama vieta Klaipėdoje. Kad riedlentės geriau slystų, vaikinai aikštėje esančius bordiūrus ištepa vašku. Tačiau, pasak paauglių, jie nieko nelaužo ir nekenkia aikštei. „Skeiteriai” kaltino krepšinio sirgalius, kad tai jie po „Žalgirio” laimėjimo pakenkė aikštei.

Atvažiuoja iš kitur

Riedlenčių sportas yra puikus būdas susipažinti, susirasti draugų, bendrauti. Visi „skeiteriai” vieni kitus pažįsta. Pasak „skeiterių” grupės lyderio Aleksandro, M.Mažvydo aikštėje susirenka trys grupės „skeiterių”. Kiekviena grupė turi savo lyderį ir pavadinimą.

Tarpusavyje „skeiteriai” sutaria gerai, nesvarbu, kuriai komandai priklausytų. Grupių sudėtis dažnai keičiasi – vyresnieji išvyksta į kitus miestus, atvyksta naujų.

Vasarą prijaučiantys riedlentėms atvažiuoja iš įvairių Lietuvos miestų: Palangos, Mažeikių, Telšių. Kartais atvyksta ir iš užsienio. Neseniai šioje aikštėje važinėjo du „skeiteriai” profesionalai iš Vokietijos. Naujus žmones klaipėdiečiai pasitinka draugiškai. Svarbiausia, kad naujokai nebūtų „pasikėlę”.

Merginos su riedlentėmis šioje aikštėje nesivažinėja, tačiau jos nuolat čia ateina. Plepėdamos stebi, kaip važinėja vaikinai.

Susižeisti nebijo

Šiame sporte svarbiausia – adrenalinas, todėl vaikinų negąsdina patirtos traumos. Pasak jų, traumų būna visada, tačiau kiekvieną kartą krisdamas išmoksti, kaip nenukristi skaudžiai. Dažnam šio sporto mėgėjui buvo lūžusi ranka ar koja. Tokios traumos išgąsdina vaikinų tėvus, bet jie neuždraudžia vaikams važinėtis, nes tai mėgstamas jų laisvalaikio praleidimo būdas. „Mes juk nevartojame narkotikų, nerūkome, negeriame, laisvalaikį praleidžiame ne namie, o sportuodami”, – tikino „skeiteriai”.

Šis sportas nėra pigus. Riedlentė kainuoja apie 600-700 litų. Reikia ir specialių batų, kurie kainuoja 200-300 litų. Riedlentę reikia keisti po metų, nes jos greitai susidėvi, lūžta. Pinigus išlaidoms vaikinai patys stengiasi susitaupyti.

Dijana Bendoraitytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "„Skaty life”, arba Gyvenimas kitu kampu"

  1. Egis

    Super! Gerai cia parase 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.