Vienur gripas dar atakuoja, o kitur traukiasi

Gripas ir peršalimo ligos jau apėmė du trečdalius Lietuvos – daugiau kaip trisdešimt šalies miestų ir rajonų.

Vakar gripo epidemijos apimtų teritorijų sąrašą papildė Klaipėda ir Trakai.

Praėjusią savaitę uostamiestyje sergamumo gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sudarė 142,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų, Trakuose – 218,3.

Gripo epidemija skelbiama, kai ūmiomis peršalimo ligomis suserga 100 iš 10 tūkst. gyventojų.

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo rekordinis skaičius – beveik 22 tūkst. Lietuvos gyventojų, iš jų net 74,5 proc. gripo atvejų buvo diagnozuota vien vaikams.

Didžiausias sergamumo peršalimo ligomis rodiklis užregistruotas Molėtų rajone – 300 susirgimo atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Iš penkių didžiųjų šalies miestų gripas labiausiai siautėjo Šiauliuose. Čia sergamumo rodiklis buvo didžiausias – 247,7, o mažiausias Kaune – 123,7.

Panevėžyje sergamumo rodiklis siekė 238,9, Vilniuje – 157,3, Klaipėdoje – 142,9.

Šiauliai ir Panevėžys jau atsidūrė gripo epidemijos sąraše. Tuo tarpu Vilniuje vis dar neskelbiama epidemija.

Tokio delsimo priežastis – pinigai. Mat epidemijos sąlygomis tektų pailginti poliklinikų darbą, mažinti planinių operacijų skaičių, mokėti už viršvalandžius medikams.

Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinės apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Ričardas Zacharka tikino, kad sostinėje gripu serga mažiau žmonių, nei skelbia Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Vakar gripo epidemiją jau buvo siūloma paskelbti Švenčionių, Kauno, Šilutės, Rokiškio bei Vilniaus rajonuose. Tačiau kai kuriose Lietuvos vietovėse gripo banga jau atslūgo.

Epidemija atšaukta Alytuje. Radviliškio rajone, Birštone, Kupiškyje taip pat pateikti siūlymai atšaukti gripo epidemiją.

Iki šiol nėra oficialių duomenų, kad nuo gripo komplikacijų šiemet būtų miręs bent vienas šalies gyventojas.

Įtarimai, kad prieš kelias savaites 42 metų panevėžietė galėjo mirti nuo gripo komplikacijų, nepasitvirtino. Mat pūlinis plaučių uždegimas ir kraujo užkrėtimas buvo bakterinės, o ne virusinės kilmės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.