Naujoji politinė partija mokys valdžią tarnauti

Lietuvoje įsteigta dar viena partija – Lietuvos liberalų sąjūdis (LLS). Naujos partijos pirmininku išrinktas Seimo narys Petras Auštrevičius. Vakar Panevėžio miesto savivaldybėje apie naują partiją, jos siekius spaudos konferencijoje pasakojo panevėžiečiai steigiamojo naujos Lietuvoje politinės jėgos suvažiavimo dalyviai. Seimo narys Gintaras Šileikis išrinktas LLS pirmininko pavaduotoju, o verslininkas Jonas Katinas- valdybos nariu.

Naująja partija domisi

Spaudos konferenciją pradėjęs partijos LLS pirmininko pavaduotojas G.Šileikis pasidžiaugė, kad į naują partiją panoro stoti ne tik Liberalų ir centro sąjungą palikę nariai, bet ir nepriklausantys jokiai partijai Lietuvos piliečiai. „Manau, kad naująja partija susidomės vis daugiau ir daugiau žmonių. Juolab LLS programoje įrašyta, kad bus bandoma aiškiai pasakyti, jog valdžia privalo tarnauti žmonėms ir spręsti kasdienines jų problemas. Smagu, kad LLS steigiamąjį suvažiavimą pirmą kartą buvo galima stebėti internete“, – kalbėjo partijos pirmininko pavaduotojas.

Kovos su blogybėmis

Pristatydamas naująją politinę jėgą, G.Šileikis teigė, kad LLS kovos su nomenklatūrininkais. „Tiek su senosios, tiek su naujosios nomenklatūros atstovais kova bus arši. Itin bus sudėtinga kovoti su jaunais nomenklatūrininkais, kurie ciniški. Šios grupės atstovų norai ir siekiais auga“.

Verslininkas ir LLS valdybos narys J.Katinas kalbėjo, kad nebūtinai, norint dirbti kartu su naujai įkurta partija, reikia tapti jos nariu. „Jei yra tokių, kurie pritaria mūsų idėjoms, galima būti tiesiog rėmėju“, – sakė politikas.

J.Katinas aiškino, kad vienas LLS siekių – kvietimas grįžti atgal į Lietuvą emigravusį jaunimą. „Reikia galvoti ir dirbti ta linkme, kad jauni lietuvaičiai norėtų grįžti atgal į tėvynę. Taip pat kovosime su išaugusia korupcija. Korupcija Lietuvoje pasiekė tokį lygį, kad kartais nebesupranti, kur gyveni: ar Brazilijoje, ar Italijoje“, – teigė verslininkas ir politikas.

Panevėžiečiai aktyvūs

Buvęs liberalcentristas, Panevėžio savivaldybės Tarybos narys Laimutis Sėdžius sakė, kad iš 29 panevėžiečių, pareiškusių norą stoti į LLS, – 19 visiškai nauji žmonės, niekada nepriklausę jokiai kitai partijai. „Dešimt kitų – buvę liberalcentristai. Naujos partijos narių amžiaus vidurkis – 34 metai. Į steigiamąjį suvažiavimą sostinėje vyko dvidešimt panevėžiečių. Smagu, kad LLS nariais panoro tapti pedagogai, teisininkai, medikai, verslininkai, studentai, net ir moksleiviai. Panevėžyje skyrius įsisteigs, kai LLS bus užregistruota Teisingumo ministerijoje. Tada ir įvyks skyriaus steigiamasis susirinkimas. Bus išrinktas skyriaus pirmininkas“, – pasakojo L.Sėdžius.

Iki bulviasodžio suspės

LLS narys biržietis Kęstutis Slavinskas įsitikinęs, kad įsteigtas naujos partijos skyrius Biržuose padės kovoti su rajono mero monolitine pozicija . „Kovoti su vienvaldžiu meru bus lengviau, nes rajono Taryboje turėsime LLS narį Vytautą Baltrušaitį, kuris anksčiau nepriklausė jokiai partijai. Džiaugiamės, kad į LLS įstojo ir sportininkės Austros Skujytės treneris Vytautas Klemka“, – pasakojo biržietis ir pažadėjo, kad iki bulviasodžio Biržuose tikrai bus įsteigtas partijos skyrius.

Nori tobulos visuomenės

Į naują partiją įstojęs panevėžietis verslininkas Darius Grigonis teigė, kad iki šiol jokiai partijai nepriklausė. „Domiuosi politika. Mane sužavėjo LLS programa. Lyginau su kitų partijų programomis ir supratau, kad LLS programoje mažiau populizmo. Jei įvykdysime dalį LLS programos idėjų, tikiu, kad tuomet Lietuvos visuomenė bus tobula“, – sakė verslininkas.

D.Grigonio nuomone, šalies piliečiai politikus pasamdė administruoti ir perteikti jų mintis. „Politikai turi būti tarnais, todėl jiems reikia išmokti tarnauti“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.