Savivaldybės vadovai, siekdami užtikrinti sklandų gelbėtojų darbą paplūdimyje, pavedė gelbėjimo tarnybos vadovui atlikti tarnybinį patikrinimą dėl birželio 12 d. Girulių – Karklės paplūdimyje įvykusio incidento, kai į pranešimą apie skęstantį žmogų pirmieji sureagavo ne gelbėtojai, o gaisrininkai.
Savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės pavedimu atlikto tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, jog pranešimas buvo klaidingas – skęstantysis tik imitavo skendimą. Apie neblaivaus poilsiautojo išdaigas patvirtino ir Klaipėdos miesto priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Pats išlipęs į krantą agresyviai nusiteikęs žmogus, nuo kurio sklido alkoholio kvapas, kaltino gelbėtojus dėl sutrukdyto poilsio ir atsisakė bet kokios pagalbos.
Patikrinimo išvadose taip pat konstatuota, pagal tuo metu galiojusią paplūdimių išdėstymo schemą gelbėjimo postas buvo už oficialių ribų ir per toli nuo incidento vietos, kad būtų galima operatyviai informuoti budinčius gelbėtojus ir vizualiai žiūronų pagalba pastebėti jūroje skęstantį žmogų.
Atsižvelgdama į tarnybinio patikrinimo išvadas, administracijos direktorė J.Simonavičiūtė pavedė Gelbėjimo tarnybos viršininkui Virginijui Urbonui parengti priemonių planą, kuriame būtų numatyta, kaip išvengti panašių incidentų ir sudrausminti viešosios tvarkos nesilaikančius neblaivius poilsiautojus.
Savivaldybės vadovai taip pat primena poilsiautojams, kad gelbėjimo poste iškelta geltona ir raudona vėliava reiškia, kad gelbėtojai budi. Prieš einant maudytis būtina įsitikinti, ar maudytis saugu: šalia dvispalvės plevėsuojant žalia vėliava reiškia, kad maudytis nepavojinga; geltona – maudytis pavojinga, raudona – maudytis labai pavojinga.
Savivaldybės administracijos direktorė J.Simonavičiūtė 2005 m. birželio 17 d. įsakymu patikslino paplūdimių ribas, kuriomis nuo šiol vadovausis gelbėtojai, organizuodami savo darbą pajūrio ruože nuo Šiaurinio molo iki Girulių ir Smiltynėje. Už paplūdimio ribų ženklo gelbėtojai nebudi ir poilsiautojai savo saugumu turi pasirūpinti patys.