„Nordea“ pradeda platinti keturiasdešimties investicinių fondų vienetus

Didžiausia Šiaurės šalyse ir Baltijos valstybėse finansų grupė „Nordea“ Lietuvoje pradėjo platinti keturiasdešimties „Nordea 1, SICAV“ investicinių fondų vienetus. Tai didžiausias vienos institucijos siūlomų investicinių fondų ir investicijų krypčių skaičius Lietuvoje. Fondų valdytojas – Liuksemburge veikianti bendrovė „Nordea Investment Funds S.A.“.

„Nordea 1, SICAV“ fondai yra unikalūs Lietuvoje pagal klientams siūlomas investavimo kryptis ir galimybes paskirstyti riziką. Investuotojas turi galimybę pasirinkti akcijų fondus pagal rizikos laipsnį, investavimo geografiją bei potencialaus augimo perspektyvas. Be to, siūlomi 3 atskirų verslo sektorių akcijų fondai, tuzinas obligacijų fondų, keletas investicijų į pinigų rinkos fondų bei subalansuotas fondas, kurį sudaro ir akcijos, ir obligacijos“, – vardijo „Nordea Bank Lietuva“ Investicinių fondų projekto vadovė Žaneta Stankevič.

Pasak jos, dauguma Lietuvos gyventojų dar tik pratinasi investuoti. Atsižvelgdami į Lietuvos gyventojų investavimo patirtį „Nordea“ išskiria penkis „Nordea 1, SICAV“ sub-fondus. Euroobligacijų fondas skirtas tiems, kurie ieško saugios investicijos. Europos akcijų fondas pasirinktas dėl to, kad dėl globalizacijos Europos rinkose susikūrė prielaidos dideliems verslo struktūriniems pokyčiams, mažinant sanaudas ir didinant veiklos efektyvumą. Šiaurės Amerikos fondas rekomenduojamas tiems, kurie nori pelningai investuoti turimas santaupas doleriais, be to, galingiausios pasaulio ekonomikos akcijos visuomet išlieka patrauklios ir užtikrina nemažą grąžą. „Nordea“ taip pat rekomenduoja Šiaurės Europos fondą, nes banko analitikai mano, jog regione daugės susiliejimų, augs darbo našumas, o bendrovės geriausiai sugeba pasinaudoti naujųjų ES šalių galimybėmis. Taip pat rekomenduojamas naujai įkurtas Centrinės Europos fondas, kurio didžiąją dalį sudaro Rusijos bei Rytų Europos energetikos sektoriaus bendrovių akcijos.

„Suprantama, klientai gali rinktis ir mažiau pažįstamų regionų investicinius fondus, atsižvelgdami į savo poreikius bei pasirengimą rizikuoti. „Nordea“ siūlo Tolimųjų Rytų ar Japonijos akcijų fondus, taip pat galima pirkti biotechnologijų, e-verslo ar informacinių technologijų fondų vienetus“, – sakė Ž.Stankevič.

„Nordea Investment Funds“ investicijų fondų vertė viršija 8 mlrd. eurų (27,6 mlrd. litų). Prognozuojama, kad šių metų pabaigoje jų vertė sieks 13 mlrd. eurų. Per pastaruosius 5 metus „Nordea Investment Funds“ fondų valdytojų komanda laimėjo net 83 įvairių šalių ir finansų rinkų apdovanojimus už investicinę veiklą.

„Nordea“ yra didžiausia finansinių paslaugų bendrovė Šiaurės šalių ir Baltijos regione. Grupės turtas siekia 325,5 mlrd. eurų, o internetinės bankininkystės srityje ji pirmauja pasaulyje. Šiuo metu „Nordea“ turi 4.2 mln. e-klientų. Regione „Nordea“ aptarnauja apie 11 mln. privačių asmenų ir beveik 960 000 įmonių bei institucijų. Banko tinklą sudaro daugiau negu 1100 skyrių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.