„Lietuvos ryto” krepšininkams CSKA užrišo savo krepšį

Maskvos CSKA komanda šiandien galės linksmai švęsti Rusijos armijos dieną.

Centrinis armijos sporto klubas vakar pats sau įsiteikė dovaną, Vilniuje 66:48 sutriuškinęs „Lietuvos ryto” krepšininkus.

Maskviečiai puikiai suprato, kad taikliai atakuojančią Vilniaus komandą galima įveikti tik geležine gynyba.

Tai buvo pirmosios Eurolygos „Top 16” etapo F grupės rungtynės.

Taktika. Tiesiausias kelias į pergalę – sunkus darbas ginantis. Prieš mačą tai akcentavo abiejų komandų treneriai.

Per pirmąsias 5 min. „Lietuvos rytas” neįstengė įmesti nė taško, bet ir svečiai jų pelnė tik 6.

Vilniečiams pataikyti nesisekė ir dėl to, kad atakas jie stengėsi baigti ne tiek efektyviai, kiek efektingai. Tačiau būtent dėjimu Robertas Javtokas pelnė pirmuosius Vilniaus komandos taškus. Ši vinis tarsi pažadino šeimininkus, kurie netrukus išlygino santykį.

Vis dėlto geresnių progų mesti dažniau susikūrė svečiai. „Lietuvos ryto” ekipoje nebuvo kam įžaisti kamuolį – po traumos Roberto Štelmaherio sportinė forma yra prasta, o Maurice’as Bakeris irgi nepajėgė laikyti žaidimo gijų savo rankose.

Visi trys „Lietuvos ryto” įžaidėjai – R.Štelmaheris, M.Bakeris ir Sandis Buškevicas – neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Tokioms rungtynėms tinkančio įžaidėjo stygius ypač išryškėjo po didžiosios pertraukos, kai šeimininkai stoviniavo, darė beprasmiškus perdavimus ir nesugebėjo suregzti logiškos atakos.

Lūžis. 24-ąją min. vilniečiai atsiliko tik 33:37. Tačiau tuomet CSKA spurtavo 14:0 (28-ąją min. – 51:33) ir šeimininkus galutinai paklupdė.

Klaida. Daugiau nei mėnesį kojos traumą gydęsis ir iki galo dar nepasveikęs R.Štelmaheris pradėjo rungtynes starto penkete. Bet dar net neišmetus pirmojo ginčo kamuolio jį keisti buvo pasirengęs M.Bakeris.

„Protokole nurodydamas starto sudėtį tiesiog padariau klaidą vietoj M.Bakerio įtraukdamas R.Štelmaherį”, – paaiškino „Lietuvos ryto” treneris Nevenas Spahija.

Sprendimai. Baigiantis antrajam kėliniui CSKA priekinei linijai atstovavo 205 cm ūgio Matjažas Smodišas ir 215 cm ūgio Aleksejus Savrasenka. Tuo tarpu „Lietuvos ryto” – 205 cm ūgio Haris Mujezinovičius bei 208 cm ūgio Matthiew Nielsenas.

211 cm ūgio R.Javtokas į aikštę grįžo tik prieš pat sireną, kai svečiai iš po krepšio pelnė 4 taškus.

„R.Javtokas negali žaisti 40 minučių. Pradėjome taikyti aikštės gynybą, o jam leidome pailsėti”, – komentavo N.Spahija.

Trečiojo ketvirčio pradžioje dukart iš eilės rezultatyviai du prieš du sužaidė Mindaugas Lukauskis ir R.Javtokas. Po vidurio puolėjo 5 taškų 24-ąją min. vilniečiai atsiliko tik 33:37.

Tačiau kaip tik tada įsižaidęs M.Lukauskis buvo pasodintas ant suolo. Jį pakeitė R.Štelmaheris, ir vilniečių puolimas visiškai išsiderino.

Kodėl M.Lukauskis buvo pakeistas. „Tiesiog pasodinau jį ant suolo”, – nesiaiškino „Lietuvos ryto” treneris, iš viso neįleidęs į aikštę fiziškai tvirto Andriaus Šležo, kuris galbūt galėjo atsilaikyti tiek gindamasis, tiek puldamas.

Rezultatyviausias vilniečių žaidėjas pirmoje dvikovos pusėje buvo M.Nielsenas (9 taškai). Tačiau trečiojo kėlinio pradžioje jis aikštėje išbuvo po porą minučių ir sėdo ant suolo.

Australą pakeitęs H.Mujezinovičius jau per pirmus du kėlinius buvo parodęs, kad yra nekokios formos (minus 3 naudingumo balai). Ir po pertraukos bosnio žaidimas nedaug pagerėjo.

„M.Nielsenas trečiojo kėlinio pradžioje kelias minutes aikštėje nieko nepadarė, todėl įleidau pailsėjusį krepšininką, kuris puikiai ginasi ir pritampa prie žaidimo sistemos. Statistika pasako dar ne viską”, – nesutiko N.Spahija.

Lyderis. Rusijos pilietybę turintis amerikietis Johnas Robertas Holdenas buvo beveik nepastebimas pirmoje žaidimo pusėje, tačiau po didžiosios pertraukos trys jo tritaškiai palaužė Vilniaus komandą.

Per pirmus du kėlinius J.R.Holdenas pelnė vos 2 taškus, per kitus – 15.

Skaičiai. 48 taškai – mažiausias Vilniaus ekipos rezultatyvumas Europos turnyruose nuo 1997-ųjų. Iki šiol nerezultatyviausiai „Lietuvos rytas” buvo sužaidęs šį sezoną su Zagrebo „Cibona”, kai pralaimėjo 57:68.

Per ULEB Eurolygos istoriją iki šiol mažiausiai taškų savo aikštėje buvo pelniusios dvi komandos: pernai Belgrado „Partizan”, o šį sezoną – Stambulo „Ulker” – po 49.

Vienas žemiausių per visą klubo istoriją buvo ir „Lietuvos ryto” tritaškių taiklumas – vos 11 proc. (2 metimai iš 18).

Iš pirmų lūpų. „Lietuvos ryto” treneris N.Spahija: „Noriu atsiprašyti, bet mes nebuvome verti pergalės. CSKA rungtyniavo geriau, ypač – gindamiesi. Mes nepataikėme net būdami laisvi.

Neįmanoma laimėti rungtynių, kai įmeti vos 32 proc. dvitaškių ir tritaškių.

Mes rengėmės šiai dvikovai, bet rengtis ir žaisti – ne tas pats. Tiesiog buvo juoda diena, labai juoda”.

CSKA treneris Ettore Messina: „Žaidėme šalyje, kurioje krepšinis yra itin mėgstamas, ir su komanda, kuri šį sezoną dukart nugalėjo Tel Avivo „Maccabi”. Sakau pagyras ne dėl to, kad laimėjome, o todėl, jog puikią atmosferą nuostabioje arenoje jautėme dar prieš rungtynes.

Sakiau savo komandai, kad vienintelis būdas laimėti – gerai gintis, nes dėl traumos netekome rezultatyviausio žaidėjo Davido Anderseno.

Gera gynyba leido mums gauti progų atakuoti ir jomis pasinaudojome, gerai perduodami kamuolį.

Ar tikėjausi laimėti taip triuškinamai? Būčiau visiškas idiotas, jei to tikėčiausi eidamas žaisti su ekipa, kuri šį sezoną įveikė ne vieną tituluotą varžovą”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

4 atsiliepimai į "„Lietuvos ryto” krepšininkams CSKA užrišo savo krepšį"