UEFA „Čempionų lygos” aštuntfinalio kovos

Po 76 dienų pertraukos į stadionus grįžo stipriausi Europos klubai, kurie aštuntfinalio rungtynėmis pradėjo kovas dėl stipriausiojo vardo.

Antradienį (02-21) į kovą pakilo pirmieji aštuoni klubai:

„PSV Eindhoven” susitinko su „Lyon”, Londono „Arsenal” garsiajame Santiago Bernabéu stadione susitiko su šeimininkais Madrido „Real”, Lisabonos „Benfica” namie egzaminavo 2004 – 2005 metų UEFA „Champions League ” laimėtoją „Liverpool”.

Intriguojančios rungtynės vyko Miunchene, kur vietos „Bayern” priėmė „Milan”.

Trys pergalės iš eilės Italijos čempionate teigiamai turėjo nuteikti AC „Milan” kovai prieš „Bayern”. Tuo tarpu vokiečių gretose nebuvo vieno geriausių pasaulio vartininkų O. Kahn‘o.

Tačiau Vokietijos klubas su M. Ballack‘u po trumpos žvalgybos perėmė iniciatyvą ir vis dažniau pradėjo lankytis prie varžovų vartų.

Pirmasis žvilgsnis link vartų. Visgi M. Ballack‘o smūgis galva 13 minutę tikslo nepasiekė.

Po keturių minučių tokiu pat netaikliu smūgiu galva „atsilygino” Pirlo.

Pirmosios 20 rungtynių minučių liudijo apie tam tikrą štilį, kuriame gynyba akivaizdžiai nugalėjo puolimą. Bet neilgam.

20 tūkst. žiūrovų pirmieji turėjo progą pamatyti pirmąjį šių metų įvartį UEFA Čempionų lygos turnyre.

Miunchene tikrą audrą sukėlė „Bayern” žvaigždė M. Ballack‘as, 23 minutę puikiu smūgiu iš dvidešimties metrų nuginklavęs „Milan” vartininką Dida.

Vos po minutės R. Makaay turėjo realią progą pasiųsti kamuolį į sutrikusių „milaniečių” vartus, tačiau pritrūko tikslumo.

Dar vienu puikiu, tačiau atremtu Italijos klubo vartininko Dida smūgiu galėjo pasidžiaugti susirinkę sirgaliai, plojo jo autoriui Lucio.

Statistika kalba pati už save – 9 vokiečių komandos smūgiai į vartų stačiakampį prieš italų 2.

Rezultatyvieji AC „Milan” puolėjai A. Shevchenko bei Kaka tartum dar neatsigavę po žiemos atostogų.

„Bayern” simboliu tapusį O. Kahn‘ą pakeitęs Rensing‘as didesnio vargo neturėjo. Tuo tarpu „Milan” vartininkas Dida plušo iš peties, atremdamas pavojingus Makaay‘aus smūgius, o vienas jų 39 minutę praskriejo visai šalia vartų.

Baigiantis pirmajam kėliniui šiek tiek suaktyvėjo „Milan” puolamoji grandis, tačiau rimtesnio pavojaus sukurti nesugebėjo. Teisėjų pridėta viena minutė vaizdo stadione nepakeitė.

Didžioji pertrauka komandų treneriams – sprendimų metas. Miuncheno „Bayern” taktikas F. Magath‘as toliau turėtų tobulinti komandos puolimo mašiną, nepamirštant gynybinės grandies.

Tuo tarpu „Milan” trenerio C. Ancelotti tikslas – pažadinti savo auklėtinius iš letargo miego ir žaisti va bank.

Futbolo sirgaliams alaus bokalai turėtų padėti diskusijoje „Ar pakils italų Feniksas iš pelenų?”

Tuo futbolas ir žavus…

Kituose stadionuose sirgaliai negalėjo pasidžiaugti pelnytais įvarčiais. Visų susitikimų rezultatas po pirmojo kėlinio „sausai” vienodas 0:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo vėlgi žvalgyba.

Prasideda fizinės mikro dvikovos, kuriose dominuoja Gattuso („Milan”) su Salihamidžic („Bayern”), nedemonstruojantys draugiškų santykių.

Tačiau visas dėmesys futbolui, kuris puošia.

58 minutę „Bayern” gynėjas Ismael‘is baudos aikštelėje sužaidžia ranka ir teisėjas nedvejodamas skiria 11 metrų baudinį į Rensing‘o saugomus vartus.

A. Shevechenko prieš Rensing‘ą. 1:1

Italų „Feniksas” kylą iš pelenų?

Gilardino, po puikaus bundančių „Milan” dueto Kaka bei A. Shevechenko atakos, galėjo antrą kartą nuginkluoti „Bayern” vartininką, tačiau netaikliai.

„Milan” pamažu bunda, tai liudija ir Seedorf‘o gauta geltona kortelė už pernelyg aktyvią gynybą.

Tuo nemalonumai italų klubui nesibaigia – gaudydamas kamuolį, traumą patiria „Milan” vartininkas Dida. Priverstinis keitimas ir 70 rungtynių minutę vartų ginti stoja tokio lygio varžybų neragavęs Z. Kalac‘as.

Netikėtai įvykę pakeitimai laikinai apramino abi komandas.

Pirmoji pabudo „Milan”: 75 minutę A. Shevechenko staigia kontrataka atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau pastarasis neleido antrą kartą po ukrainiečio smūgio traukti kamuolio iš vartų: jaunasis Rensing‘as sužaidė pagirtinai ir išgelbėjo šeimininkus nuo antrojo įvarčio.

Rungtynių pabaigoje „Bayern” žaidimas išsiderino, puolimas pradėjo strigti, C. Ancelotti auklėtiniai žaidė aktyviau, tačiau realių progų pakeisti rungtynių rezultatą sukruti nepavyko.

Lygosios 1:1 Įvarčiai: M. Ballack‘as(23min.) („Bayern”) / A. Shevchenko (58 min. Po 11 metrų baudinio) („Milan”)