Melžėjų konkursą laimėjo ūkininkas iš Balsėnų

Praėjusį savaitgalį ūkininko Manfredo Skroblio ūkyje Peskojų kaime vyko seniai rajone nematytas renginys – geriausios rajono melžėjos konkursas. Visų nuostabai, įveikęs aštuonias konkurentes, konkursą laimėjo ekologine pienininkyste užsiimantis ūkininkas Gidutis Gedmintas. Jam rajono garbę teks ginti rugsėjo mėnesį vyksiančiame respublikiniame melžėjų konkurse.

Melžėjos džiaugėsi konkursu

Melžėjų konkurse dalyvavo patys ūkininkai ir ūkiuose samdomos melžėjos, tarp kurių viena atstovavo Kretingalės kooperatinei žemės ūkio bendrovei. Konkurso dalyviai laikė teorijos egzaminą – ruošiantis konkursui teko išmokti 100 klausimų testus, o konkurso metu buvo pateikti tik penki.

Praktinė dalis vyko M. Skroblio fermoje, į kurią iš ganyklos buvo parginta visa karvių banda. Konkurso komisija – specialistų komanda – buvo labai griežta – atidžiai stebėjo kiekvienos melžėjos darbą, todėl konkursas užsitęsė iki vėlyvo vakaro.

Devyni konkurso dalyviai gerokai išvargo, tačiau kalbintos moterys sakė esančios patenkintos renginiu.

– Kasdien matome tik fermas, gyvulius, tokių „išėjimų į žmones” turime labai mažai. Yra proga pasižiūrėti kaip dirba kiti, pasitobulinti, pasitikrinti, ar dirbame gerai, – kalbėjo melžėjos.

Pasak rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo Vinco Letuko, paskutinįkart rajone melžėjų konkursas buvo surengtas prieš 18 metų. Renginyje dalyvavęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas pastebėjo, kad kaimo žmonėms labai trūksta tokių švenčių, kurios yra atgaiva po sunkių kasdieninių žemės ūkio darbų.

– Reikia tik padėkoti Manfredui Skrobliui, kuris leido konkursą rengti savo ūkyje ir svetimiems „terorizuoti” savo karves, – juokavo B. Markauskas.

Laimi žmona, laimi ir vyras

Laimėti neketinęs Balsėnų ūkininkas Gidutis Gedmintas buvo gerokai nustebęs, išgirdęs jog konkursą, nugalėjęs visas moteris melžėjas, laimėjo būtent jis.

– Dažnai tenka padėti žmonai melžti karves, tačiau tai darau ne kasdien. Tikrai nesitikėjau laimėti šio konkurso, – negalėjo patikėti vyriškis. Jo žmona Vida Gedmintienė yra nekart tapusi respublikinių melžėjų konkursų prizininke, dabar į tokį konkursą jai teks išlydėti ir vyrą.

Ūkininkai Gedmintai laiko keliasdešimt melžiamų karvių, jų ūkis jau yra sertifikuotas kaip ekologinės pienininkystės ūkis. Tokių rajone yra tik keletas. Norint gauti ekologinį sertifikatą kainuoja daug metų sunkaus darbo, kol įvykdomi aukšti reikalavimai, kad ūkyje gaminamas pienas būtų ekologiškai švarus.

Rėmėjai negailėjo dovanų

Pagrindinį konkurso prizinį fondą skyrė rajono savivaldybė – 4000 litų. Savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Cirtautas ir jo pavaduotoja Vilma Daukšienė pirmosios vietos laimėtojui G. Gedmintui įteikė 700 litų, antrąją vietą laimėjusiai Daliai Slušnienei – 500 litų, trečiąją vietą konkurse užėmusiai Audronei Srėbalienei – 300 litų.

Piniginiais prizais buvo apdovanotos ir kitos dalyvės, o likusi fondo dalis teks išvykai į respublikinį melžėjų konkursą. Po konkurso dovanų ir gerų žodžių negailėjo ir kiti rėmėjai: rajono ūkininkų sąjungos, Ekologiško ūkininkavimo centro, bendrovių „Žemaitijos pienas”, „Marijampolės pieno konservai”, Klaipėdos apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Pastarosios tarnybos viršininkas Antanas Bauža pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajone pieno ūkiai gerai tvarkosi: karvių sveikatingumo rodikliai geri, melžiamas kokybiškas pienas. Klaipėdos rajone jau yra 7 ūkiai, turintys ES pieno sveikumo sertifikatus, o visoje apskrityje tokių ūkių yra 24.

Konkurso rengėjų ūkis – pavyzdinis

Daug padėkos žodžių sulaukė Genovaitė ir Manfredas Skrobliai, kurių ūkyje vyko melžėjų konkursas. Skroblių ūkis yra vienas stipriausių rajone, garsėjantis itin aukšta primelžiamo pieno kokybe. Skrobliai laiko 43 melžiamas karves, iš kurių pernai primelžė po 7017 (vidutiniškai rajone – 5039 kg). Pienas riebus ir baltymingas ir, anot specialistų, labai švarus. Pienininkyste ūkininkai verčiasi jau daug metų.

Ferma aprūpinta modernia melžimo ir kita įranga. Įdomu tai, jog ūkininkai karvėms melžti nesamdo pagalbininkų, o visą darbą atlieka patys su savo paauglių vaikų – Lilijos ir Algirdo – pagalba. Ferma aprūpinta modernia melžimo įranga.

– Patys fermoje dirbame ne iš taupumo, o dėl to, kad geras karves reikia labai saugoti, tinkamai prižiūrėti, kad jų rodikliai neblogėtų. O kas gali tai padaryti geriau už pačius šeimininkus, – sakė Manfredas Skroblys.

Jolanta Beniušytė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.