Savivaldybės mažosios salės remontui pinigų nepašykštėta

Dar šį mėnesį statybininkai turėtų baigti darbus, kurie Kauno biudžetui kainuos apie 270 tūkstančių litų

Praėjusių metų lapkritį prasidėjęs Kauno miesto savivaldybės administracijos mažosios salės remontas eina į pabaigą. Šiuo metu bendrovės „Kaminta“ darbininkai baigia tinkuoti sienas, artimiausiu metu bus atvežti nauji mediniai langai.

„Manau, kad iki kovo visi darbai bus baigti. Išardėme laikinas patalpas, todėl bendras salės plotas padidėjo apie 20 kvadratinių metrų“, – teigė Bendrojo skyriaus vedėjas Ignas Levandavičius.

Raudonųjų gobelenų neliko

„Prieš pradėdami remontą išardėme laikinas pertvaras, nuėmėme buvusius gobelenus. Visi remonto darbai suderinti su paveldo specialistais. Atkuriame autentiškas salės lubas, paliktos specialios nišos. Jau gaminami ir mediniai langai, nes dabartiniai – supuvę, todėl juos būtina keisti“, – sakė Bendrojo skyriaus Administracinių pastatų priežiūros poskyrio vedėjas Gediminas Barkauskas.

Pakeista ir apvalių kolonų forma – jos tapo kvadratinės. Taip pat išmontuota dar sovietmečiu įrengta ventiliacijos sistema. „Ji jau senokai nebuvo naudojama“, – sakė Bendrojo skyriaus vedėjas Ignas Levandavičius.

Su paveldo

specialistais rado bendrą kalbą

Bendrojo skyriaus vedėjas Ignas Levandavičius paneigė gandus, kad salės remontą stabdo nepagrįsti paveldo specialistų reikalavimai.

„Projektas suderintas su Kultūros vertybių departamentu. Jų reikalavimai tikrai įgyvendinami ir logiški. Tiesa, buvo diskusijų dėl grindų dangos. Iš pradžių reikalauta, kad būtų paklotas mozaikinis parketas, tačiau pavyko įrodyti, kad jo čia niekada nebuvo. Dabar leista pakloti kiliminę dangą“, – sakė valdininkas.

Po remonto Savivaldybės mažojoje salėje rengiamuose pasitarimuose galės dalyvauti iki 70 žmonių.

„Baldai dar nėra užsakyti, tačiau jau rengiamas specialus projektas. Norime, kad naujuosius stalus ir kėdes, priklausomai nuo pasitarimo dalyvių skaičiaus, galėtume patogiai išdėlioti“, – sakė G.Barkauskas.

Užkliuvo kaina

Mažosios salės remonto darbams dar praėjusiais metais skirta apie 270 tūkstančių litų. Bendras salės plotas – apie 120 kvadratinių metrų. Remonto darbų konkursą laimėjo bendrovė „Kaminta“.

Savivaldybėje pasklido kalbų, kad šios salės remontui skirta per didelė suma. I.Levandavičius šias užuominas kategoriškai paneigė.

„Pakeista visa instaliacija. Taip pat reikia nepamiršti, kad laikomės paveldo reikalavimų. Brangiai kainuoja ir didžiuliai mediniai langai“, – teigė jis.

Kalbinti kelių statybos bendrovių atstovai nenorėjo komentuoti, ar ne per brangiai Savivaldybė moka už mažosios salės remontą.

„Galbūt remonto kaina ir galėtų būti šiek tiek mažesnė. Dabar ji siekia apie 2 tūkstančius litų už kvadratinį metrą. Gerai pasiderėjus, ją turbūt būtų galima sumažinti iki 1,5 tūkstančio litų. Tai tik preliminarūs skaičiavimai, reikėtų atidžiau išanalizuoti projektą“, – šiek tiek atviresnis buvo vienos bendrovės vadovas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.