Ant sniego – mirštančio vaiko ašaros

Šilalėje, netoli kapinių, rastas negyvas naujagimis.

Sustingęs mergaitės kūnelis buvo įdėtas į du polietileno maišelius ir paslėptas Kapų gatvėje esančiame miškelyje.

Naujagimį, kurį policijos pareigūnai rado ketvirtadienį po pietų, buvo apklojęs sniego sluoksnis.

Teismo medicinos ekspertas kūdikio mirties priežastį ir laiką turėtų nustatyti šį savaitgalį, tačiau dėl vaiko nužudymo jau pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pabėgo pamačiusi medikę

Policijos pareigūnai ketvirtadienį sulaikė 19 metų Tomą U. Įtariama, kad ši devyniolikametė abiturientė atsikratė vaiko.

Šilališkė į areštinę pateko, kai užvakar gydytojai pareigūnams pranešė, jog ji sausio pradžioje turėjo pagimdyti kūdikį. Tačiau medicinos įstaigos apie tai nieko nežinojo.

Trečiadienį į Tomos U. namus buvo užėjusi akušerė. Jai nepavyko pasikalbėti su devyniolikamete, nes ši pabėgo pamačiusi medikę.

Motina nieko nežinojo?

Merginos motina akušerei teigė nežinojusi, kad jos duktė buvo nėščia. Esą nepastebėjo, kad ji laukiasi, akušerės apsilankymas moteriai buvo staigmena.

Medikei šilališkė sakė, kad dukteriai, kuri skundėsi silpna sveikata, neseniai pirko vitaminų.

Kitą dieną įtariamosios motina apsilankė pas medikus ir pasiguodė, kad pabėgusi duktė naktį negrįžo namo. Tuomet apie dingusią devyniolikametę buvo pranešta policijai.

Mergina pagimdė rūsyje

Toma U. pareigūnams parodė, kur paslėpė naujagimį. Ji teigė palikusi mergaitę miške, o nueidama girdėjo jos verksmą.

Įtariamoji pasakojo, kad kūdikį pagimdė sausio 2 dieną, apie 20 val., daugiabučio namo, kuriame ji gyvena, rūsyje.

Tą patį vakarą naujagimis buvo nuneštas prie kapinių ir ten paliktas.

Su kūdikio tėvu nebendrauja

Devyniolikametė į ginekologę kreipėsi vienintelį kartą – praėjusių metų gruodžio 6 dieną. Mergina tada sakė, kad kūdikio tėvas, su kuriuo ji nebebendrauja, yra 23 metų šilališkis D.A.

Pagal šalies Baudžiamąjį kodeksą, motinai, dėl gimdymo nulemtos būsenos nužudžiusiai naujagimį, gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Nuolat praleidinėjo pamokas

Mergina mokosi S.Dariaus ir S.Girėno vidurinės mokyklos dvyliktoje klasėje.

Prieš keletą metų abiturientė, mokydamasi Simono Gaudiešiaus gimnazijoje, dažnai praleidinėjo pamokas, todėl buvo perkelta mokytis į S.Dariaus ir S.Girėno mokyklą.

Tuo pasirūpino Šilalės vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojai. Mergina ir šiais mokslo metais praleidinėjo pamokas, bet ją nuolat lankė socialinė pedagogė ir ragino eiti mokyklą.

Jos vadovai žinojo, kad abiturientė laukiasi, tačiau nesidomėjo, ar gimė kūdikis.

„Nesitikėjome, kad nėštumas baigsis tragedija. Mus tiesiog pribloškė žinia, kad kūdikis nužudytas“, – vakar „Lietuvos rytui“ sakė direktoriaus pavaduotoja Santa Pudževienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Ant sniego – mirštančio vaiko ašaros"

  1. izabela

    Baisu ,kaip ji galejo taip pasielgti. Tai nezmoniska.Ir motina gera nepastebejo kad laukiasi.

  2. sirdele

    nenorejo pastebeti gal. nu bet eina sau kaip taip gali padaryti. 😯

  3. Gyventojas

    Skaitau lietrytį ir stebiuosi: pasirodo, mokytojai kalti, kad ji pastojo, pagimdė, kūdikį nužudė. O ar kas pagalvojo, kad ne per pamokas tą kūdikėlį pasigavo? O ar kam įdomu, kad mokytojas neturi teisės mokiniui net pastabos pasakyti ir t.t. Vis vaiko teisės neleidžia, nes tai jau būtų kišimasis į privačią sferą, asmenybės įžeidimas. Visi tik ir kalba apie vaikų teises, niekas nebenori prisiminti vaiko pareigų. Pjauname tai, kas pasėta. Ir ne mokytojai čia kalti. Vaikas mokykloje tik mokosi, o gyvena namuose. Šita mergužėlė mokyklos beveik nelankė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.