Gedimino kalno papėdėje įsikūrusi „Stasio Juškaus galerija” pristatė vieno iš žymiausių lietuviškos koloristikos mokyklos atstovų prof. Vincento Gečo parodą, skirtą 75-erių metų jubiliejui. Jaukioje galerijos erdvėje bus eksponuojami rinktiniai dailininko darbai, tapyti 1960 – 2005 metais.
„Pristatydami šią parodą norime pagerbti ir pasveikinti ryškų pėdsaką lietuvių dailės istorijoje palikusį talentą. Nors paroda ir pavadinta „Nuotrupos”, joje galima susipažinti su gyva pastarųjų keturių dešimtmečių dailės panorama”, – sakė galerijos direktorius Donatas Juškus. Anot jo, į retrospektyvinę parodą darbai buvo renkami itin kruopščiai. „Džiugu, kad kai kuriais geriausiais menininko darbais parodos laikui maloniai sutiko pasidalinti dailininko šeima”, – teigė D. Juškus.
Savo kūrybinį kelią V. Gečas pradėjo 6-ojo dešimtmečio pabaigoje ir buvo priskiriamas pokario dailės reformatorių kartai. Šios vadinamosios „atšilimo” kartos menininkai įtvirtino grynai meninio estetinio prado autoritetą. Kritikų teigimu, V. Gečo darbai visuomet pilni ryškių, sodrių, kontrastingų spalvų, kartais švytinčių brangakmenišku sodrumu, o neretai – ir plakatišku šaižumu. Dailininko koloristo ypatumai ypač atsiskleidė daugybėje V. Gečo nutapytų miesto ir gamtos vaizdų bei natiurmortų.
Jubiliejinėje dailininko parodą sudaro 35 darbai, tarp jų – peizažai, animalistiniai paveikslai, natiurmortai, aktai ir abstrakcijos. Pasak D. Juškaus, žvelgiant į juos, galima atsekti, kaip kito dailininko pasaulėžiūra, meninio pasaulio samprata. „Bus galima vienoje vietoje pamatyti ir neorealizmą, kuriam priskiriama ankstyvoji dailininko kūryba, atspindinčių drobių, ir spalvingą nūdienos tapybą”, – sakė D. Juškus.
Pats save menininkas vadina universaliu dailininku. Į klausimą, kokiai tapybos krypčiai jis pats priskirtų save, V. Gečas atsako netiesiogiai. „Nepasinaudoti XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios atradimais dailėje – impresionizmu, postimpresionizmu, ekspresionizmu ir daugelį kitų būtų tiesiog nelogiška. Kiekvienas rimtas dailininkas sekė ir seka pasaulinius dailės procesus ir per savo prizmę perteikia tai, kas jam atrodo prasminga”, – sakė V. Gečas.
Vincentas Gečas gimė 1931 metais Mažeikiuose. Studijavo tuometiniame Vilniaus Dailės Institute, ten 1970 metais apsigynė profesoriaus vardą. 1969 – 1982 metais dirbo dabartinės Vilniaus Dailės akademijos rektoriumi. Parodose dalyvauja nuo 1959 metų, savo darbų pristatymus yra rengęs ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje ir Rusijoje. Menininko drobių yra įsigiję Lietuvos muziejai, mokslo ir meno įstaigos, kolekcionieriai iš Olandijos, JAV, Kanados ir kitų šalių.