Linksmoji profesūra tuštino universiteto kasą

Originalų būdą nemokamai keliauti į egzotiškus kraštus suradę Šiaulių universiteto vadovai vakar liaupsino savo išmonę.

Jie gyrėsi išrastu nauju, iki šiol negirdėtu bendravimo su užsienio kolegomis būdu.

Po poros savaičių gastrolių Tailande su folkloro ansambliu „Dagilis“, kuris sudarytas iš rektorato darbuotojų, grįžęs rektorius Vincas Laurutis vakar aiškino, jog aplankytuose šios Azijos šalies universitetuose po visų penkių koncertų sulaukė švilpimo ir audringų plojimų.

„Mes nuvežėme savo kultūros dalelę“, – kalbėjo delegacijai vadovavęs profesorius V.Laurutis.

Tuo tarpu pinigų švaistymu šiai abejotinai kelionei pasipiktinę universiteto darbuotojai ansamblį pavadino proginiu.

Nuo 2002-ųjų jis du kartus koncertavo Šiauliuose ir trissyk gastroliavo užsienyje.

Neprisidėjo nė centu

14 asmenų grupės, kurioje buvo rektorius, prorektorius, dekanai, direktoriai, kiti vadovai, dėstytojai, išvyka į egzotiškus kraštus universitetui kainavo apie 55 tūkstančius litų.

„Valgėme už savo pinigus, kartais mus vaišindavo“, – įspūdžiais dalijosi „Dagilio“ kolektyvo nariai, kuriems universitetas sumokėjo per 17 tūkstančių litų dienpinigių.

Tačiau ilgai slėptą koncertinės kelionės sąmatą pagaliau įvardiję universiteto vadovai pripažino, kad „Dagilio“ kolektyvui nereikėjo prisidėti prie kelionės nė vienu centu.

Meniniais gebėjimais nesigyrė

Rektorius pripažino, kad neturi gebėjimų nei šokti, nei dainuoti: „Važiavau kaip pirmasis asmuo, nes Rytuose tik tada rodomas deramas dėmesys ir pagarba“.

Meniniais sugebėjimais nesigyrė ir Šiaulių universiteto Tęstinių studijų instituto direktorė Lidija Ušeckienė.

Tačiau delegacijos vadovai tikino, jog Tailando universitetuose neslėpta nuostabos sužinojus, kad šoko ir dainavo dėstytojai.

Apie naudą mokslui – miglotai

Kiek prasčiau sekėsi ansamblio nariams pasakoti, kokią naudą universitetas, mokslas turės iš šios išvykos. Buvo girdėti tik bendros frazės: „Matyt, galbūt, būtų labai gerai, tarsimės, kalbėsimės, planuosime, norėtume, sieksime, tendencijos krypsta į tai, esame pastebėję“.

Prorektorius Juozas Pabrėža konstatavo radęs panašumų tarp Šiaulių ir aplankytų Tailando universitetų: „Maloniai nustebome, kad ir juose pradėta nuo mokytojų rengimo“.

Viliasi studentų antplūdžio

Itin dažnai keliaujantis ir Šiaulių miesto taryboje retai pasirodantis V.Laurutis pažymėjo, kad išvykose rūpinasi universiteto ateitimi.

Pasak profesoriaus, tarp šalies universitetų pirmieji studentų stygių pajus mažiau patrauklūs Šiauliai, tad būtina ieškoti naujų kelių.

„Tikimės, kad keisimės studentais, dėstytojais ir su Tailando universitetais. Kol kas viskas – embriono stadijos, – kalbėjo rektorius. – JAV universitetuose apie trečdalį studentų sudaro atvykėliai iš Azijos. Mes ateitį siejame ir su Kazachstano jaunimu“.

Viskas iškyla iš nieko

„Dagilis“ šių metų gegužę laukia atsakomojo aplankytų Tailando universitetų delegacijų vizito.

„Viskas gyvenime iškyla iš nieko. Labai gerai, kad važiavo neprofesionalus kolektyvas, kurį reikia pagirti už drąsą lipant į sceną“, – aiškino V.Laurutis.

Universitete įvesta cenzūra

„Lietuvos rytui“ aprašius „Dagilio“ gastroles Tailande, taip pat pateikus profesorių, senato narių neigiamą reakciją, universiteto visuomenės informavimo tarnyba išplatino darbuotojams pranešimą apie įvedamą cenzūrą.

Direktorės Irenos Baliulės išplatintame rašte informuojama, kad su žiniasklaida galima bendrauti tik per visuomenės informavimo tarnybą: „Būkime savo aukštosios mokyklos patriotai“.
Gintaras Šiupar

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Linksmoji profesūra tuštino universiteto kasą"

  1. Gintas

    Jeigu šitaip…, vadinasi ir kitais būdais pinigėlių prasimano, …iš studentėlių, kyšiukais. Okai negrai mokytis atvažiuos, tada oho-ho!!! 👿

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.