Jaunųjų gangsterių nusikaltimų daugėja

Daugėja kaltinimų Šilutės plente siautėjusių nepilnamečių grupuotei. Prieš savaitę jiems buvo pareikšti įtarimai vyro nužudymu, užvakar – įvykdžius ir du plėšimus. Aiškėja, jog beisbolo lazda ginkluoti paaugliai plėšdavo kaimynystėje gyvenančius žmones.

Prieš savaitę į areštinę buvo uždarytas 16-metis Karklų gatvės gyventojas Kęstutis U., o jo bendrininkai – Šilutės plento gyventojai vos 11 metų amžiaus Ernestas Z. bei 13-metis Deividas L. – apklausti ir paleisti. Nepilnamečiai įtariami apiplėšę ir mirtinai sumušę pensininką.

Užvakar nustatyti dar du plėšimo atvejai, kuriuose minimi šių nepilnamečių vardai.

Pernai gruodžio 7-ąją Šilutės plento 8 namo laiptinėje buvo užpultas šio bendrabučio gyventojas 49 metų amžiaus Aleksejus T. Vyras pajuto smūgį į galvą ir prarado sąmonę, o atsipeikėjęs pastebėjo, jog iš striukės vidinės kišenės dingo asmens tapatybės kortelė ir 15 litų.

Pareigūnams pavyko atskleisti, kad šį nusikaltimą įvykdė Kęstutis U., Deividas L. bei aplinkiniuose Šilutės plento namuose gyvenantys 12-metis Jonas T. ir 13-metis Kęstutis K.

Praėjusių metų gruodžio 26-ąją to paties plento 12 namo laiptinėje nukentėjo čia gyvenantis 67-erių Petras K. Senukas pajuto jam iš už nugaros į galvą suduotą stiprų smūgį ir atsisukęs pamatė tris paauglius. Vienas jų rankoje laikė beisbolo lazdą.

Aukai pradėjus šauktis pagalbos, paaugliai senuko nebeplėšė, o išsigandę pabėgo.

Policininkai nustatė, jog vykdant šį nusikaltimą dalyvavo minėti Kęstutis U., Ernestas Z., Jonas T. bei dar vienas jaunasis Šilutės plento gyventojas – vienuolikametis Tadas B. Nepilnamečiai plėšikai po apklausos buvo perduoti tėvams.

Įtariama, jog nuo šių nusikaltėlių galėjo nukentėti ir daugiau žmonių, tačiau ne visi jie kreipėsi į policiją.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad nepilnamečiai įtariami lapkričio 1-ąją ties Šilutės plento 8 namu mirtinai sužaloję šiame name gyvenusį 73 metų Antaną Šešką. Klaipėdos ligoninėje senukui buvo diagnozuoti galvos sumušimai, koma. Reanimacijos skyriuje gydytas vyras po dešimties dienų mirė.

Senukas, kuris galėjo būti neblaivus, keliais smūgiais buvo pargriautas ant žemės ir suspardytas. Iš jo atimta piniginė, laikrodis bei keli kišenėje buvę smulkūs daiktai.

Įtariama, kad kaimynystėje gyvenę paaugliai egzekucijoje dalyvavo lygiomis teisėmis su vyresniu bendrininku, tačiau beveik neabejojama, kad atėjus laikui atsakyti už savo veiksmus „jaunikliai“ realios bausmės išvengs. Už jų veiksmus atsakingiems tėvams gali būti skirtos tik piniginės bausmės.

Žaneta Skersytė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.