Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikimu, Vyriausybė nutarė skirti papildomus 9 valstybės tarnautojų etatus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, kurie reikalingi siekiant užtikrinti tarnybai pavestų naujų funkcijų tinkamą įgyvendinimą.
Tarnyba, kurioje dabar dirbs 20 darbuotojų, įgyvendins konkrečias su vaiko gerove susijusias priemones, teiks metodinę pagalbą savivaldybių vaiko teisių apsaugos tarnyboms (VTAT), suskirstant jas pagal konkrečius regionus (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio), taip pat vykdys tarptautinius įsipareigojimus, susijusius su Hagos konvencijų įgyvendinimu.
Viena iš svarbių naujų tarnybos funkcijų – ginti vaiko teises ir atstovauti jo interesus teismuose ne tik įvaikinimo bylose, bet ir sprendžiant kitus civilinius su šeimos santykiais susijusius klausimus.
Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) nutarta skirti papildomus 75 etatus ir taip bus sudaryta galimybė į nuolatines darbo vietas perkelti dalį darbuotojų (59), šiuo metu dirbančių pagal terminuotas darbo sutartis.
Toks sprendimas priimtas, todėl, kad NMA darbuotojams tenka itin dideli darbo krūviai, kurie gerokai viršija analogiškose ES šalių tarnybose dirbančiųjų darbų apimtis. NMA kasmet priima apie 500 tūkstančių paraiškų ir atlieka ne mažiau kaip 44 tūkstančius pareiškėjų patikrų, o jos kasmet administruojamos paramos suma siekia daugiau kaip 1,5 mlrd. litų.
Tad didžioji naujų etatų dalis atiteks dešimčiai NMA teritorinių skyrių, kurie priima žemdirbių paraiškas ES paramai gauti ir atlieka ūkių patikras.
Vyriausybės taip pat pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos prašymui dėl padidėjusio darbo krūvio ir papildomų funkcijų atsiradimo sektoriuose tiesiogiai susijusiuose su integracija į Europos Sąjungą priimti papildomai 15 valstybės tarnautojų.
Priimtų specialistų veikla bus tiesiogiai susijusi su Lietuvos integravimosi į Europos Sąjungą politikos įgyvendinimu, stiprinamas Lisabonos strategijos Lietuvoje įgyvendinamas, užtikrinamas Lietuvos aukštojo mokslo ilgalaikio plėtros plano įgyvendinimas, informacinių technologijų eksploatavimas ir saugumas. Taip pat jie atliks papildomus darbus palaikant tarptautinius ryšius su užsienio valstybių institucijomis ir tarptautinėmis organizacijomis, rengiant tarptautinių dvišalių sutarčių švietimo, mokslo, studijų ir technologijų sričių projektus, taip pat koordinuojant ES Struktūrinių Fondų administravimą bei įsisavinamų lėšų kontrole.
Visiems etatams lėšos numatytos šių metų biudžete.
Vyriausybė