Po savaitės uždaroma Šaulių gatvėje penkerius metus veikusi labdaros ir paramos fondo „Likimo kelias” įsteigta valgykla, kurioje kasdien pavalgydavo apie 150 neturtėlių.
Valgyklos virėja Violeta Abrutienė pasakojo, kad čia ateidavo pavalgyti ne tik nusigėrę asmenys, bet ir tvarkingi, tačiau pinigų maistui neturintys pensininkai. Vasarą, kai nebūdavo pamokų, čia maitindavosi ir skurdžiau gyvenančių šeimų vaikai.
Nuo vasario 1-osios ši valgykla uždaroma, nes pasibaigė patalpų, kuriose ji veikė, panaudos sutartis.
Uostamiesčio valdžia nusprendė valgyklos nenaikinti, bet skirti jai naujas patalpas Žardės rajone. Fondo „Likimo kelias” steigėja Eugenija Gajauskaitė sakė, kad naujosios patalpos labai geros, bet neįrengtos. Jas įrengti ir pasirūpinti inventoriumi turėtų pats fondas, tačiau pinigų tam nėra, todėl valgyklos ten greičiausiai nebus.
Fondas „Likimo kelias” dėl lėšų stygiaus nenorėtų prarasti savivaldybės skirtų patalpų ir nutraukti savo labdarinę veiklą, todėl ieškojo galimų išeičių.
E.Gajauskaitė su Juozapo Darbininko bažnyčios klebonu Sauliumi Damašiumi buvo susitarusi, kad patalpos atitektų bažnytinei labdaros organizacijai „Caritas”.
„Norėjome, kad „Caritas” Klaipėdos skyrius, kuriam vadovauja pats S.Damašius, įrengtų valgyklą, ją remtų pinigais ir, mums bendradarbiaujant, maitintų vargšus. Kad viskas būtų teisėta, klebonas nusiuntė į savivaldybę raštą, kuriuo paprašė perleisti patalpas „Caritas” ir įsipareigojo įrengti valgyklą. Bet savivaldybė to padaryti neleido. Atsakyta, kad pagal įstatymą savivaldybė patalpas gali skirti tik visuomeninei, o ne religinei organizacijai”, – pasakojo pašnekovė.
Uždaroma Šaulių gatvėje buvusi valgykla turėjo daug rėmėjų, kuriems E.Gajauskaitė visų vargetų vardu dėkojo. Dabar, kai valgyklos nebeliks, atiduodamas jos inventorius, kurį gali pasiimti kitos labdarą teikiančios organizacijos.
Klaipėdos socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė sakė, kad net ir uždarius šią valgyklą šiaurinėje miesto dalyje gyvenantys bėdžiai turės kur pavalgyti. Labdaros valgykla yra Švento Kazimiero parapijoje.
Vargetos gali atvykti ir į Baltijos pr. 103 name veikiančią labdaros valgyklą, kur duodami trijų patiekalų pietūs. Čia per dieną gali pavalgyti apie 200 žmonių. Tačiau šioje valgykloje pietūs duodami tik pagal talonus, kuriuos galima gauti užpildžius prašymą ir pateikus asmens dokumentą. Galbūt todėl vargšai mieliau renkasi visuomeninių organizacijų valgyklas, kur dokumentų niekas nereikalauja.
D.Stankaitienė mano, kad visuomeninių organizacijų valgyklos, turinčios mažiau lėšų, galėtų vargetoms teikti pusryčius ir vakarienę, kuriuos suorganizuoti yra daug pigiau. Taip, pasak direktorės, elgiamasi visame pasaulyje. Anot jos, labdaros valgyklų, teikiančių pietus, Klaipėdoje pakanka.
Giedrė Balčiūtė