Pirmąjį etapą baigė pergalėmis

Pergalingai Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato pirmąjį etapą baigė Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitė”. Klaipėdiečiai penktadienį Tauragėje nugalėjo vietos „Bremeną”, o šeštadienį namie palaužė „Šilutės” pasipriešinimą.

BREMENA – NAFTA-UNI-LAIVITĖ 91:106 (23:24, 15:30, 21:32, 32:20). Žaidė ir taškus pelnė: „Bremenai” – M. Žalys (22 min./11 tšk.), V. Lukša (33/14), A. Karbauskas (22/3), E. Žemgulis (36/13), D. Narkevičius (10/0), S. Kažukauskas (36/30), D. Mekšraitis (11/0), A. Daniulis (8/1), P. Gasiūnas (22/19); „Naftai-Uni-Laivitei” – D. Vaitelis (7/4), J. Žurna (21/3), A. Viskontas (23/14), R. Kasparavičius (30/12), M. Runkauskas (27/30), D. Daunys (22/16), D. Kurmis (7/0), M. Bugys (5/0), A. Kaubrys (10/6), A. Šikšnius (21/6), V. Valančius (27/15).

Keletu naujų žaidėjų pasipildžiusi „Bremena” pirmame kėlinyje niekuo nenusileido NKL čempionato lyderiams klaipėdiečiams. Tačiau per kitus du kėlinius aikštelėje jau karaliavo uostamiesčio krepšininkai. Pirmaudami arti trisdešimties taškų skirtumu mūsų miesto sportininkai per paskutinį kėlinį „leido” pasimėgauti taikliais metimais ir „Bremenos” vyrams.

Net trisdešimt taškų nugalėtojams pelnė M. Runkauskas.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – ŠILUTĖ 102:94 (28:25, 23:20, 22:25, 29:24). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – J. Žurna (23/8), A. Viskontas (37/27), R. Kasparavičius (34/18), M. Runkauskas (12/10), D. Daunys (11/4), D. Kurmis (33/15), M. Bugys (12/2), A. Kaubrys (5/4), A. Šikšnius (7/6), V. Valančius (26/8); „Šilutei” – D. Bredlis (39/18), S. Sukackas (40/12), K. Jakas (11/0), A. Mazalas (27/15), E. Dimša (23/28), S. Slivka (6/0), A. Misius (10/2), M. Slivskis (10/5), V. Lukošius (5/0), B. Vodsonas (29/14).

Savaitės viduryje iš Azerbaidžano komandos „Gala” į Šilutę sugrįžo taiklią ranką turintis D. Bredlis. Jo sugrįžimas klaipėdiečiams kėlė papildomų rūpesčių.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko lygi kova. Po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai spurtavo ir įgijo 16 taškų persvarą – 65:49. Tačiau po D. Bredlio tolimų metimų ir puikaus vidurio puolėjo E. Dimšos žaidimo trečio kėlinio pabaigoje šilutiškiai beveik pasivijo aikštelės šeimininkus – 73:70. Ketvirto kėlinio pradžioje jau priekyje buvo svečiai – 80:77. Baigiantis rungtynėms aštuonis svarbius taškus pelnė M. Runkauskas, ir „Nafta-Uni-Laivitė” iškovojo pergalę.

Kitų savaitgalį vykusių NKL čempionato pirmosios grupės rungtynių rezultatai: Pakruojo „Meresta” – „Alytus” 120:91, „Šilutė” – Joniškio „Delikatesas” 110:95, Kauno „Žalgiris-A. Sabonio KM” – Pasvalio „Pieno žvaigždės” 96:82, „Alytus” – „Bremena” 101:69, „Pieno žvaigždės” – „Meresta” 98:103, „Delikatesas” – „Žalgiris-A. Sabonio KM” 82:86.

Šiomis rungtynėmis baigėsi pirmasis NKL čempionato etapas. Dabar I grupės komandos po du kartus (savo ir varžovų aikštelėse) susitiks su II grupės kolektyvais. „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai šį penktadienį namie varžysis su „Druskininkų” ekipa, II grupėje užėmusia 4 vietą.