Uostamiesčio kultūros dirigentai, grįžę į namus, neužtrenkia durų menui. Jie skaito, drožinėja, kuria eiles, vaidina, fotografuoja laisvu metu nueina filmų, spektaklių pasižiūrėti, muzikos pasiklausyti.
Restauruoja baldus
Klaipėdos dailės parodų rūmų direktorius Juozas Dmuchauskas neslėpė aistros įgytai specialybei – medžio drožybai. Į jo rankas neretai patenka ir seni, kartais net sutrūniję baldai, kuriuos reikia restauruoti. Labiausiai J.Dmuchauskui įsiminė indauja, kurią žmonės atvežė rastą daržinėje, apkrautą šiaudais. „Ji buvo gana didelė, įmantriai raižyta. Indaujos restauravimas užtruko apie pusę metų. Buvo sunku su baldu atsisveikinti – labai gražus buvo”, – pasakojo jis.
Kapitalinio remonto darbai parodų rūmuose atima daug direktoriaus laiko, todėl ir laisvalaikio pomėgius teko atidėti iki vasaros. J.Dmuchauskas dar norėtų ir lauko baldus pasigaminti.
Eilių niekam nerodo
Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė, menotyrininkė, neseniai pradėjusi vesti televizijos laidą Goda Giedraitytė ne tik analizuoja meno kūrinius, bet ir pati prisideda prie jų gimimo. Mergina dalyvauja jaunųjų menininkų grupės „Žuvies akis” projektuose. „Tačiau tai tik projektinė veikla”, – sakė ji.
G.Giedraitytė atskleidė kitą savo pomėgį – kurti eiles. Vaikystėje vienas jos eilėraštukas buvo įtraukas į rinktinę „Sausio tryliktoji”. Tačiau dabar savo kūrinių ji niekam nerodo, išskyrus pačius artimiausius žmones. „Rašau pati sau. Mano amžiną atilsį močiutė buvo poetė ir labai džiaugėsi, kad ir aš kuriu”, – pasakojo menotyrininkė.
Aistra – profesija
Žvejų rūmų direktoriaus Alvydo Lenkausko aistra – jo profesija. Baigęs režisūros studijas jis vaidina Pilies, universiteto teatruose, veda koncertus. „Niekada nepamirštu savo profesijos – visada skaitau straipsnius apie naujus spektaklius, jų recenzijas”, – tvirtino jis.
A.Lenkauskas neslėpė, kad norėtų dar kasmet ir Kalėdų Senelio vaidmens. „Šio vaidmens netekau prieš penkerius metus. Pavydžiu tiems, kas „seneliauja”.
Deja, Žvejų rūmų direktoriaus vaidmuo atima daugybę laiko”, – pasakojo jis dienraščiui.
Dramos teatro direktorius ir aktorius Gediminas Pranckūnas jaunystėje mėgavosi fotografavimu, rengė parodas, dainavo chore. Persirengusį piršliu vestuvininkai jį korė apie šešis šimtus kartų. Aktoriui būdavo linksma, kai vestuvininkai jį prisimindavo dar iš vaikystės – Kalėdų Senelio vaidmenyje.
„Kai tampi biurokratu, visus pomėgius pamiršti. Lakstai lakstai ir žiūri, kad metai prabėgo”, – sakė G.Pranckūnas. Dabar teatralas atgaivą suranda dirbdamas sode.
Ne kuria, o žiūri
Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centro direktorė Nijolė Sliužinskienė didžiausią atgaivą randa virtuvėje. Gaminant ir mintys, ir dienos įspūdžiai „susistyguoja”. „Nemėgčiau gaminti, jei tai reikėtų daryti tris kartus per dieną”, – juokėsi ji. Papročių žinovė turi ir savo firminį patiekalą – mielinį pyragą, kurį kepa tiek per Kalėdas, tiek per Velykas.
Grožinė, psichologinė ir specialioji profesinė literatūra visada guli po Klaipėdos koncertų salės direktorės Audronės Umbrasienės ranka. „Klausytis muzikos nėra mano aistra. Mieliau skaitau knygas”, – sakė ji.
Skaityti labiausiai mėgsta ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė. „Jaunystėje ir parašinėti, ir fotografuoti tekdavo, bet dabar tokiam malonumui laiko nelieka”, – prisipažino ji.
„Aš pati meno nekuriu. Tačiau labai mėgstu kiną”, – sakė uostamiesčio savivaldybės Socialinio departamento direktorė Nijolė Laužikienė. Labiausiai jai patinka režisierių Emiro Kusturicos, Andrejaus Tarkovskio, Nikitos Michalkovo juostos.
„Didžiausią laisvalaikio dalį atima mano mažoji dukrelė”, – prisipažino savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vidas Pakalniškis. Vėliau jis prisiminė vieną savo aistrą – norėdamas atsipalaiduoti įsijungia TV kanalą „Mezzo”, kur transliuojama geriausia pasaulio klasikinė ir džiazo muzika.
Aurelija Kripaitė