„Žalgiris” atsirevanšavo graikams

Eurolygos A grupės varžybose Kauno „Žalgiris” namuose rezultatu 87:70 nugalėjo Atėnų AEK (Graikija) krepšininkus ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Graikijoje bei turnyre iškovojo 7-ąją pergalę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie po Simono Serapino tritaškio išsiveržė į priekį 9:4. Itin nerezultatyvus pirmasis ketvirtis baigėsi „Žalgiriui” pirmaujant 15:10.

Antrajį kėlinuką lietuviai pradėjo spurtu 8:0 (23:10), kurio metu itin sėkmingai į žaidimą įsijungė Paulius Jankūnas bei Jonas Mačiulis. P.Jankūnas pelnė 6 iš eilės „Žalgirio” taškus, o J.Mačiulis, perėmęs kamuolį, įkrovė jį iš viršaus bei užbaigė spurtą. Kiek vėliau graikai atsakė 7 taškais be atsako ir sušvelnino deficitą iki 9 taškų (19:28), bet „Žalgiris” sėkmingiau užbaigė pirmąją rungtynių pusę, susigrąžindamas solidų pranašumą – 33:19.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai dar labiau padidino skirtumą. Po Tanoka Beardo dvitaškio jis siekė jau 18 taškų – 44:26, o kiek vėliau Darjušo Lavrinovičius metimas suteikė 19 taškų pranašumą – 48:29. Vis dėlto AEK nesiruošė kapituliuoti ir trečiąjį kėlinuką užbaigę spurtu 6:0, sumažino deficitą iki vienženklio – 43:51.

Paskutinėje rungtynių dalyje „Žalgiris” beveik visą laiką pirmavo didesniu nei 10 taškų skirtumu. Varžovams nebuvo leista labiau priartėti, priešingai – kauniečiams rungtynių pabaigoje pavyko įgyti 17 taškų pranašumą ir taip didesniu skirtumu atsirevanšuoti už pralaimėjimą Graikijoje.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė R.Freemanas, pelnęs 20 taškų (4 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Jankūnas – 18 (5 atk. kam., 3 blk.), D.Lavrinovičius – 14 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 5 blk.), T.Beardas – 12 (11 atk. kam.), J.Mačiulis – 7, V.Ginevičius – 5 (5 klaidos).

AEK ekipoje išsiskyrė L.Chalmersas – 22 taškai, M.Pelekanos – 16, S.Rimacas – 11, T.Coppenrathas – 9 (7 atk. kam.).