Kas sėsis į atsistatydinusio ūkio ministro Viktoro Uspaskicho kėdę, jei Darbo partija liks valdančiojoje koalicijoje?
„Lietuvos ryto” šaltinių duomenimis, svetur esantis Darbo partijos lyderis vakar kalbėjosi su europarlamentare Ona Juknevičiene ir bandė įkalbėti, kad ji taptų ūkio ministre.
Neoficialiomis žiniomis, politikė neatsisakė šio pasiūlymo.
Pernai formuojant Vyriausybę, O.Juknevičienė buvo minėta tarp kandidatų į ministrų kabinetą.
Vakar kalbinti Darbo partijos vadovybės nariai tvirtino, jog visi sprendimai bus priimti, kai sugrįš V.Uspaskichas.
Darbo partijos frakcijos seniūnė Loreta Graužinienė tepasakė, kad po V.Uspaskicho pasitraukimo iš ūkio ministro posto Seimo frakcija neskyla ir neketina jungtis prie kitų politinių jėgų.
Seniūnė taip pat tikino, kad Darbo partija lieka valdančiojoje koalicijoje.
Tačiau Darbo partijos ir Seimo vicepirmininkas Viktoras Muntianas sakė, jog susidarius dabartinei padėčiai reikėtų persvarstyti valdančiosios koalicijos sutartį. Esą dar neaišku, ar Darbo partija liks valdžioje.
Parlamento pirmininkas Artūras Paulauskas įsitikinęs, kad Darbo partija turi likti koalicijoje. Pasiteiravus, ar galimi pirmalaikiai Seimo rinkimai, A.Paulauskas teigė manantis, kad taip neatsitiks.
V.Uspaskichui atsisakius parlamentaro mandato, Kėdainių vienmandatėje apygardoje turėtų įvykti naujo Seimo nario rinkimai. Jie bus surengti rudenį.
Tuo tarpu V.Uspaskichui mestus įtarimus tiriančių Seimo komisijų nariai tvirtino, kad net jam atsistatydinus iš ministro posto ir atsisakius parlamentaro mandato verta tęsti darbą.
L.Graužinienės teigimu, etikos sargų išvada, kad V.Uspaskichas supainiojo viešuosius ir privačius interesus, tėra vienos komisijos nuomonė, su kuria ji, remdamasi turimais dokumentais, nesutinkanti.
Vienos komisijų akiratyje atsidurs ne tik V.Uspaskichas, bet ir Seimo vicepirmininkas Alfredas Pekeliūnas bei Kauno miesto tarybos narys Tautvydas Barštys.