Studentai pasigenda dėstytojų objektyvumo

Įsibėgėjus Klaipėdos universiteto egzaminų sesijai vis garsiau girdisi už pusmečio triūsą vertinamų studentų džiaugsmo šūksniai bei nusivylimo atodūsiai.

Anekdotais apipintas studentų gyvenimas sesijos metu ir lieka tik anekdotais, kadangi juokeliai, esą studentai mokosi tik paskutinę naktį, nepasitvirtina. Mat, kaip tikina dėstytojai bei patys studentai, mokytis bei egzamino balą kaupti tenka ištisą semestrą. Tiesa, nors dėstytojai tvirtina, kad studentai turėtų būti vertinami pagal iš anksto parengtą programą, ne vienas studentas prisipažįsta, jog kartais tenka pasijausti gavus ne tokį pažymį, kokio buvo tikėtasi, taip pat jaučiasi įvertinti ne pagal tai, kas buvo žadėta.

Vertina pagal lankomumą

Anglų filologiją studijuojanti Antonina Šendrik neslėpė, kad neretai nesupranta, pagal kokius kriterijus vertina dėstytojai.

„Mums atrodo, kad yra taip. Net nežinau, kokia čia politika ir pagal ką čia daugiau vertina – būtent pagal lankomumą ar pagal žinias. Bet kartais atrodo, kad ne tokio rezultato tikėjaisi, kokį gavai. Pavyzdžiui, kai lankomumas nelabai geras, bet pasiruošei egzaminui ir manei, kad vertins pagal tai, kaip atsiskaitei, visgi atsižvelgia į lankomumą. O egzaminą, manau, ir reikėtų vertinti kaip egzaminą“, – samprotavo mergina. Studentei atrodo, jog kai kurios paskaitos būna ne tiek nenaudingos, kiek neįdomios, nuobodžios.

Keiksnojami nebūna

Studentė Toma Juknaitė nors ir mano, jog dėstytojų vertinimai yra gana objektyvūs ir jie atsižvelgia į studento žinias bei bendrą išprusimą, vis dėlto prisipažino, jog yra tokių dėstytojų, kurie pažadus keičia kiekvieną paskaitą.

Pavyzdžiais nelinkusi švaistytis mergina pasakojo, kad vienas dėstytojas, pažadėjęs neduoti studentams rašyti kolokviumo, kitą paskaitą liepia atsiskaityti. Pasak jos, dėstytojai, parašę prastesnį įvertinimą, studentų nėra keiksnojami. T.Juknaitė, studijuojanti rekreacinę architektūrą ir kraštotvarką, paneigė gandus, jog studijos universitete nesančios kokybiškos.

Užrašų negaili

Kai kurie studentai egzamino metu pasijunta lyg turguje ir dėl pažymio bando derėtis su dėstytoju. Tai nutinka dėl stiprios konkurencijos.

Tačiau studentas Gediminas Dapševičius „Lieptui“ tvirtino, jog santykiai tarp studentų išliekantys draugiški ir užrašų vieni kitiems negailintys. Vaikinas mano, jog egzaminai yra tinkamas būdas įvertinti per semestrą sukauptas žinias. Tačiau, pasak jo, pažymys dažniausiai būna užsitarnaujamas dar prieš egzaminą ir egzamino metu jaučiamas papildomas stresas.

Vertina visapusiškai

Anglų filologijos katedros vedėja docentė Lolita Bernotienė teigė vertinanti studentus pagal jų gebėjimą mąstyti, gretinti faktus bei daryti išvadas.

„Pirmąją paskaitą studentai yra supažindinami su reikalavimais ir kiekvienas studentas žino, jog galutinį pažymį sudaro 40 proc. dalyvavimas seminare ir pasisakymai jų metu. Taip pat jie rašo referatą, kuris sudaro 10 proc. pažymio ir 50 proc. balo sudaro atsakinėjimas egzamino metu. Todėl pažymys yra visapusiškas ir įvertina visapusiškus jų gebėjimus“, – dienraščiui teigė dėstytoja. Pasak jos, amerikiečių literatūros paskaitos lavina studentų intelektą, išprusimą, praplečia jų mentalitetą bei pasaulio pažinimą.

Neringa Maciūtė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.