NBA čempionate lietuvių ekipoms sekėsi skirtingai

A.Macijauskas pagaliau gavo progą pasireikšti, tačiau taiklumu nepasižymėjo

NBA čempionate komandos, savo gretose turinčios lietuvių, savaitgalį ir džiaugėsi pergalėmis, ir skaičiavo pralaimėjimus. Aikštėje praleistų minučių rekordą pagerino Arvydas Macijauskas, savąjį šį sezoną beveik pakartojo Darius Songaila.

„Kalašnikovas” žaidė 27 minutes

„New Orleans Hornets” atstovaujantis A.Macijauskas pagaliau aikštėje praleido ne kelias minutes ar keliolika sekundžių, bet 27 minutes, per kurias į „Atlanta Hawks” krepšį įmetė daugiausia per savo karjerą taškų – 8. Tačiau „Hornets” svečiuose turėjo pripažinti „Hawks” ekipos pranašumą 93:101 (24:27, 29:30, 19:25, 21:19).

Lietuvis per 27 minutes pataikė 1 tritaškį iš 2, prametė visus 5 dvitaškius ir realizavo 5 baudų metimus iš 7. Jis atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei dukart prasižengė.

Daugiausia – 29 taškus – į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Spydis Klakstonas.

Pergalę „Hornets” šventė kitą dieną, Oklahomoje 90:80 (30:13, 23:26, 11:24, 26:17) nugalėjusi Portlendo „Trail Blazers” krepšininkus. Tai buvo 15-oji Naujojo Orleano ekipos pergalė. A.Macijauskas šįkart nežaidė.

„Hornets” pasižymėjo 22 taškus įmetęs Kirkas Snaideris.

„Hornets” (15/18) Vakarų konferencijos Pietvakarių pogrupyje užima ketvirtąją vietą.

Iškovojo 20-ąją pergalę

„Cleveland Cavaliers”, savo gretose turinti du lietuvius – Žydrūną Ilgauską ir Martyną Andriuškevičių, namuose 96:88 (16:23, 28:17, 20:25, 32:23) nugalėjo „Milwaukee Bucks” krepšininkus.

Ž.Ilgauskas nugalėtojams pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą bei surinko 4 pražangas. Per 25 su puse minutės jis pataikė 5 dvitaškius iš 13.

M.Andriuškevičius, sausio 5 dieną rungtynėse su „Houston Rockets” oficialiai debiutavęs NBA čempionate, šiame mače nežaidė.

35 taškus į svečių krepšį įmetė Lebronas Džeimsas.

„Cavaliers” (20/11) Rytų konferencijos Centriniame pogrupyje tebėra antras.

Pralaimėjo po pratęsimo

Apmaudžią nesėkmę patyrė trečiąją vietą užimanti Lino Kleizos „Denver Nuggets” ekipa.

Penktadienį namuose „Nuggets” krepšininkai po pratęsimo 112:114 (21:19, 21:33, 25:26, 23:22, 12:14) turėjo pripažinti „Dallas Mavericks” (24/9) komandos pranašumą.

Lietuvis šiame mače per beveik 5 su puse minutės pelnė du taškus (baudos 2/2) bei kartą prasižengė.

28 taškus į svečių krepšį įmetė Karmelas Entonis.

„Nuggets” (16/18) Vakarų konferencijos Šiaurės Vakarų pogrupyje yra trečia.

„Bulls” prisiminė pergalių skonį

Antrą pergalę iš eilės iškovojo D.Songailos „Chicago Bulls” klubas, šeštadienį namuose 111:82 (30:23, 24:21, 30:15, 27:23) sutriuškinęs „Memphis Grizzlies” komandą.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 8 taškus, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei dukart prasižengė. Per 21 su puse minutės D.Songaila pataikė 3 dvitaškius iš 9 bei realizavo abu baudų metimus.

„Bulls” gretose sėkmingiausiai žaidė Kirkas Hinrichas, kurio sąskaitoje – 26 taškai.

Šio mačo išvakarėse „Bulls” svečiuose 105:91 (26:18, 25:33, 26:25, 28:15) nugalėjo trečiąją poziciją pogrupyje užimančią „Bucks” (17/13) ekipą ir nutraukė 8 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Lietuvis svečiams pelnė 13 taškų, pataikęs 6 dvitaškius iš 11 ir 1 baudos metimą iš 2. Po krepšiais D.Songaila atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo bei surinko 4 pražangas. D.Songaila žaidė 35 minutes. Šį sezoną jis tik kartą yra žaidęs tiek laiko – 36 minutes jis aikštėje praleido per mačą su „Phoenix Suns”.

18 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė K.Hinrichas.

„Bulls” (14/19) tebėra Rytų konferencijos Centrinio pogrupio autsaiderė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .