Nelengvas „Lietuvos ryto” revanšas

Vyrų krepšinio Eurolygos varžybų IX turo rungtynėse trečiadienį B grupės lyderis Vilniaus „Lietuvos rytas” išvykoje per pratęsimą 101:95 (19:23, 31:14, 19:18, 19:33; 13:7) nugalėjo Milano „Armani Jeans” (Italija) krepšininkus ir iškovojo septintą pergalę iš eilės.

Taigi vilniečiai italams atsirevanšavo už pralaimėjimą (59:65) savo aikštelėje per pirmojo rato susitikimą.

Nugalėtojų komandai 23 taškus pelnė Frederikas Hauzas, 21 – Metju Nilsenas, 19 – Simas Jasaitis, o Roberto Javtoko sąskaitoje – 12 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 9 išprovokuotos pražangos. Tiesa, „Lietuvos ryto” vidurio puolėjas iš 16 baudos metimų pataikė tik 6. Beje, vilniečiai iš viso metė net 50 baudų, iš kurių pataikė 30 (60 proc.).

Septintą pralaimėjimą patyrusiai „Armani Jeans” ekipai Dantė Kalabrija pelnė 26 (tritaškiai – 6/11), Dušanas Vukčevičius – 15, o Masimas Buleris – 12 taškų.

Dramatiška buvo rungtynių Milane pabaiga. Po trijų kėlinių vilniečiai pirmavo 69:55. Svečiai solidžią persvarą išsaugojo iki ketvirto kėlinio vidurio – 35-ąją min. po antro iš eilės Tomo Delininkaičio tritaškio „Lietuvos rytas” buvo priekyje 81:64. Bet vėliau Vilniaus komanda sutriko ir jų persvarą ėmė mažėti. Svečiams nesisekė sustabdyti įsismarkavusio D. Vukčevičiaus, kuris per porą minučių pelnė 10 taškų. Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 40 sek. Svenas Šulcė pataikė tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį 85:84. Bet po to dvitaškį pataikė R. Štelmaheris, du baudos metimus – F. Hauzas, ir vilniečiai pirmavo 88:85. Deja, pačioje kėlinio pabaigoje Vilniaus ekipos žaidėjai prasižengė du kartus ir leido varžovams išlyginti rezultatą 88:88. Beje, R. Štelmacheris dar pataikė beveik nuo aikštelės vidurio, tačiau metimas nebuvo įskaitytas.

Pratęsimo viduryje rezultatas buvo lygus 93:93, kiek vėliau švieslentėje degė skaičiai 95:95. Po to R. Javtokas pataikė abu baudos metimus, o po nesėkmingos varžovų atakos vilniečiai dar atkovojo kamuolį. Likus žaisti 25 sek. M. Nilsenas pelnė du taškus, padidindamas persvarą iki keturių taškų – 99:95. Vėliau Milano ekipos žaidėjai suklydo, o „Lietuvos ryto” pergalę baudos metimais įtvirtino T. Delininkaitis – 101:95.

Po susitikimo „Ryto” legionierius M. Nilsenas sakė: „Parodėme charakterį. Nors finišavome ne taip, kaip norėjome, bet pergalė yra pergalė”.

„Lietuvos ryto” krepšininkai Italijoje parodė solidžios komandos veidą ir nepalūžo sunkiu momentu. Už tai jie nusipelnė pagyros žodžių. Be to, vilniečiai jau užsitikrino kelialapį į kitą Eurolygos etapą – TOP-16 varžybas.

Kitas rungtynes „Lietuvos rytas” žais sausio 11 dieną namuose su Barselonos „Winterthur FCB” (Ispanija) komanda.

Kitų trečiadienį vykusių rungtynių rezultatai: A grupė. Liublianos „Olimpija” (Slovėnija) – Bambergo GHP (Vokietija) 57:59 (16:13, 18:9, 10:14, 13:23). B grupė. Zagrebo „Cibona” (Kroatija) – Sopoto „Prokom Trefl” (Lenkija) 71:61 (16:16, 20:21, 15:14, 20:10). C grupė. Belgrado „Partizan” (Serbija ir Juodkalnija) – Sienos „Montepaschi” (Italija) 75: 73 (18:21, 15:14, 23:17, 19:21). Maskvos CASK (Rusija) – Atėnų „Panathinaikos” (Graikija) 84:89 (19:19, 21:21, 28:23, 16:26). Madrido „Real” (Ispanija) – „Pau-Orthez” (Prancūzija) 79:83 (12:17, 20:13, 21: 17, 26:36). Stambulo „Ulker” (Turkija) – Malagos „Unicaja” (Ispanija) 76:83 (22:18, 15:22, 22:23, 17:20).