Lietuvos jaunimo rinktinė – ieškojimų kelyje

Lietuvos jaunimo vaikinų (iki 20 metų) rinktinė trejomis rungtynėmis su Kroatija baigė antrąją treniruočių stovyklą Palangoje. Šiandien ryte komanda rinksis Druskininkuose, o vakare jau žais su Turkijos bendraamžiais.

Prie rinktinės šiandien prisijungs ir 19-metis 219 cm ūgio Martynas Andriuškevičius, trečiadienį vakare grįžęs iš treniruočių stovyklos JAV.

Laimėjo du mačus iš trejų

Dvidešimtmečių rinktinės vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis užvakar kelioms dienoms išvyko į Baku, kur Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas rengia iškilmingą priėmimą Islamo žaidynių nugalėtojams. Tad šalies vaikinų komanda liko R.Kurtinaičio asistento Mindaugo Lukošiaus priežiūroje.

Pirmąją dvikovą su Kroatija Klaipėdoje lietuviai laimėjo 91:70. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Artūras Jomantas, pelnęs 20 taškų. Jis po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 5 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 18 taškų į varžovų krepšį įmetė Renaldas Seibutis, 16 – Jonas Mačiulis (6 atkovoti ir 7 perimti kamuoliai).

Antradienį kroatai buvo nugalėti dar kartą 73:69. 15 taškų į varžovų krepšį įmetė Jonas Mačiulis, po 14 – Renaldas Seibutis ir Mantas Ruikis, 10 – Artūras Jomantas (7 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai).

Trečią kartą sėkmė lydėjo Kroatijos rinktinę, kuri palaužė ne stipriausios sudėties Lietuvos rinktinę 60:58.

Druskininkuose Lietuvos rinktinė penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį žais trejas draugiškas rungtynes su Turkijos komanda.

Europos jaunimo krepšinio čempionatas liepos 8-17 dienomis vyks Čechove (Rusija).

LKL žaidėjai išsiskyrė meistriškumu

– Treneri, ar galima daryti kokias nors išvadas apie komandos pajėgumą po rungtynių su kroatais? – „Kauno diena“ pasiteiravo M.Lukošiaus.

– Galbūt daryti išvadas apie mūsų pajėgumą dar ankstoka, nes vyksta pradinis pasirengimo etapas. Tačiau susidarė įspūdis, kad už kroatus realiai esame stipresni. Išbandėme įvairias gynybos sistemas, norėjome pažiūrėti, kaip jos veikia, kaip atrodo kai kurie žaidėjai. Pirmose ir antrose rungtynėse nežaidė Rolandas Alijevas ir Jonas Ramanauskas, trečiose jau nebuvo Artūro Jomanto, Jono Mačiulio ir Renaldo Seibučio, dėl kojos traumos negalėjo padėti vidurio puolėjas J.Ramanauskas. Kroatai minėjo, kad jų ekipoje taip pat trūko kelių žaidėjų. O šiaip apie mūsų komandos žaidimą galima pasakyti taip – noro ir fizinių galimybių yra daug, bet iki tikro žaidimo, kokį norėtume matyti mes, treneriai, dar toli.

– Atrodo, kad iš pat pradžių į lyderių vaidmenis nusitaikė LKL žaidėjai Artūras Jomantas ir Renaldas Seibutis?

– Tikriausiai. Jie palyginti ne taip seniai baigė sezoną, kurio metu daug žaidė. Iš tiesų jų meistriškumas ir patirtis išsiskiria iš kitų. Per rungtynes su Kroatija abu parodė, kad jais galima pasitikėti.

Įžaidėjas paliko gerą įspūdį

– Ar Berlyno „Alba“ gynėjas Martynas Mažeika jau atvyko į rinktinę?

– Taip, jis žaidė trečiąsias rungtynes su Kroatija. Martynas savaitę buvo nesitreniravęs, tad truputį nejaukiai jautėsi aikštėje. Tačiau jo galimybės yra labai didelės, su Rimu Kurtinaičiu žinome, kaip jį geriausiai išnaudoti, kad būtų naudingas rinktinei.

– Turite galvoje jo snaiperio sugebėjimus?

– Taip. Martynas Mažeika ir Mantas Ruikis yra žaidėjai, galintys ir mokantys atakuoti iš toli.

– Kam patikėjote įžaidėjo pareigas dvikovose su Kroatija?

– Pirmose dvejose rungtynėse, kuriose dėl traumos nežaidė Rolandas Alijevas, įžaidėjo pozicijoje išbandėme A.Jomantą, Mantą Kalnietį, kai kada – ir R.Seibutį. Tačiau pagrindinis dirigentas turėtų būti R.Alijevas. Trečiose varžybose jo žaidimas man labai patiko, jis gerai valdo komandą. Akivaizdu, kad užsienio klubuose Rolandas įgavo patirties, tapo gana solidžiu žaidėju.

Stiprioji pusė – gynėjai

– Stiprioji komandos pusė yra gynėjai?

– Tikrai taip. Turime stiprias pirmąsias tris pozicijas – įžaidėjo, atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo. Turime šių pozicijų žaidėjų pasirinkimą, galime juos keisti vietomis aikštėje priklausomai nuo situacijos. O priekinė linija, kol nėra Martyno Andriuškevičiaus ir Lino Kleizos, mums kelia nemažai rūpesčių. Problemas atskleidė ir rungtynės su kroatais. Mūsų aukštaūgiai pelnydavo ne daugiau kaip 10 taškų. Bet mes iš jų daugiau ir nereikalavome, nes jie gali labiau gintis, nei pulti. Turiu mintyje Aurimą Truškauską, Joną Ramanauską, Tomą Jasiulionį, Vaidotą Volką. Jiems dar reikės nemažai padirbėti, jeigu norės patekti į pagrindinį dvyliktuką.

Jeigu rinktinei padės M.Andriuškevičius ir L.Kleiza, ji taps gerokai solidesnė. Aišku, kol kas nežinome, kaip jie pasirengs čempionatui. Manau, M.Andriuškevičiaus fizinė būklė bus nebloga, tačiau neaišku, kaip jis prisitaikys prie komados ir atvirkščiai, kokie bus varžovai. Galbūt šįvakar jis jau išbėgs trumpam į aikštę per mačą su Turkija. Nors kalnų ir nenuverstų, tačiau po truputį pratintųsi prie komandos.

Tą patį galiu pasakyti apie L.Kleizą – neaišku, kaip jis atrodo po traumos. Viską pamatysime, kai jis sugrįš į Lietuvą.

M.Andriuškevičius grįžo kupinas entuziazmo

Trečiadienį vakare iš Čikagos į Lietuvą grįžęs M.Andriuškevičius buvo gerai nusiteikęs, nors treniruočių stovykloje teko išlaikyti labai didelius krūvius.

„Buvo sunku, bet labai patiko šioje stovykloje. Tai buvo nauja patirtis. Žinojau, kur važiuoju, ir iš tiesų tikėjausi, kad bus sunkiau, kad galbūt neišlaikysiu didžiulių krūvių. Tačiau viskas pavyko, ir už tai galiu būti dėkingas „Žalgirio“ treneriui Aleksandrui Kosauskui, kuris man padėjo pasirengti. Šis specialistas pukiai išmano savo darbą“, – „Kauno dienai“ sakė M.Andriuškevičius.

Šiandien M.Andriuškevičius jau pradės treniruotis su jaunimo rinktine, kuriai norėtų padėti ir Europos čempionate.

„Po NBA naujokų biržos tikriausiai galėsiu sugrįžti. Jeigu NBA prasidės lokautas, tuomet tikrai galėsiu vykti į Europos čempionatą, o jeigu ne, teks tartis su klubu“, – apie savo planus pasakojo perspektyviausias Lietuvos aukštaūgis.

Į Niujorką M.Andriuškevičius išskris birželio 26 dieną. NBA naujokų birža vyks 28-ąją.

„Labai džiaugiuosi, kad į Niujorką atvyks Žydrūnas Ilgauskas. Tokį palaikymą turbūt turės retas naujokų biržos dalyvis. Jo parama man bus labai svarbi“, – kalbėjo M.Andriuškevičius.

Jeigu pasirašys sutartį su NBA komanda, M.Andriuškevičius sakė stengsis gauti 11-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius: „Tai – mano mėgstamiausias numeris. 11-uoju numeriu žaidžia ir Arvydas Sabonis, ir Žydrūnas Ilgauskas. Be to, mes visi trys gimę kas 11 metų“.

Dovilė Kamarauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.