„Lietuvos rytas” šventė sunkią pergalę Italijoje

Vilniaus „Lietuvos ryto” ekipa po labai sunkios kovos ir pratęsimo Italijoje, rezultatu 101:95 įveikė Milano „Armani Jeans” klubą ir iškovojo septintąją pergalę Eurolygos pirmenybėse.

Susitikimą abi komandos pradėjo apilygiai, o kėlinuko viduryje vilniečiai turėjo nedidelę persvarą. Tačiau keturi iš eilės šeimininkų tritaškiai metimai (tris metimus pataikė Dante Calabria) ir išsiveržė į priekį (23:16). Pirmąjį ketvirtį užbaigė Fredericko House tolimas metimas. Antrąjį ketvirtį „Lietuvos rytas” pradėjo spurtu 16:0 ir išsiveržė į priekį 35:23. Įsibėgėję vilniečiai neleido šeimininkams mažinti skirtumo ir tik didino pranašumą, o ilsėtis išėjo turėdami trylikos taškų persvarą – 50:37.

Ketvirtąjį kėlinuką pradėjo taiklus Simo Jasaičio tritaškis. Tada „Armani Jeans” krepšininkai sužaidė atkarpą 9:1 ir sumažino atsilikimą iki dešimties taškų (46:56). Italai bandė dar labiau mažinti skirtumą, tačiau sėkmingai kėlinuko pabaigą sužaidę vilniečiai padidino pranašumą iki keturiolikos taškų – 69:55. Užtikrintai paskutinį ketvirtį pradėję „Lietuvos ryto” krepšininkai padidino persvarą iki septyniolikos taškų (81:64), tačiau šeimininkams sužaidus atkarpą 15:2, persvara sumažėjo iki keturių. Tuomet tritaškį pataikė M.Bulleri, o vilniečiai taškus pelnė baudų metimais. Chaotiškai rungtynių pabaigą sužaidę „Lietuvos ryto” žaidėjai leido priešininkams atsikovoti kamuolį puolant krepšį ir baudų metimais išlyginti rezultatą (88:88) bei išplėšti pratęsimą.

Pratęsimo metu šeimininkai dažniausiai prasižengdavo prieš Robertą Javtoką, kuris pataikydavo tik mažąją dalį baudos metimų. Tačiau likus žaisti apie minutė „Lietuvos ryto” kapitonas netikėtai pataikė abu baudos metimus ir išvedė savo komandą į priekį (97:95), kitos atakos metu du taškus pelnė Matthew Nielsenas, o kamuolį perėmęs Tomas Delininkaitis padidino persvarą iki šešių.

„Lietuvos ryto” gretose rezultatyviausiai žaidė 23 taškus pelnęs Frederickas House (5 per.kam.), Matthew Nielsenas pridėjo 21, Simas Jasaitis – 19, Robertas Javtokas – 12 (baudos metimai 6/16, 13 atk.kam., 9 išpr.praž.), Tomas Delininkaitis – 10, o Robertas Štemaheris – 9.

Šeimininkų gretose rezultatyvumu išsiskyrė 26 taškus pelnęs Dante Calabria (tritaškiai 6/11), Dušanas Vukcevičius pridėjo 15, Massimo Bulleri – 12, o Giacomo Galanda ir Diego Fajardo (8 atk.kam.) – po 11 taškų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .