Šokėjai iš Klaipėdos pralaužė ledus

Uostamiesčio šokių klubo „Merengo“ įkūrėjai Aidas ir Inesa Kasperaičiai debiutavo pasaulio čempionate. Nors Klaipėda garsėja priziniais „Žuvėdros“ pasirodymais ir mėgėjų pogrupio porų pasiekimais, profesionalų kategorijoje mūsų šokėjų iki šiol nebuvo.

Žiemą išsilaikę egzaminus ir prie profesionalų prisijungę klaipėdiečiai neliūdėjo, kad praėjusį šeštadienį Kanuose (Prancūzija) vykusiame konkurse jiems nepavyko pakilti ant prizininkų pakylos. „Tai – tik pradžia. Lietuva ir Klaipėda turi išgarsėti aukščiausioje kategorijoje“, – tikino Aidas ir Inesa.

Klaipėdiečiai – pirmąkart

Lietuva garsėja savo šokėjais, tačiau profesionalų kategorijos varžybose jos vardas pirmąkart nuskambėjo vos prieš dvejus metus. Tada pasaulio čempionate dalyvavo pora iš Kauno. Išsilaikę reikalingus egzaminus Aidas ir Inesa tapo trečiąja pora, kuri galėjo atstovauti Lietuvai tokio lygio varžybose. Ir klaipėdiečiai tokia galimybe pasinaudojo.

Birželio 11-ąją jie šoko Kanuose ir, praėję du turus, pateko tarp keturiasdešimties geriausių. Iš viso konkurse dalyvavo 74 poros iš 40-ies šalių. Pasak A.Kasperaičio, šiose varžybose gali dalyvauti ne bet kas, o dvi geriausios kiekvienos šalies poros – čempionai ir vicečempionai. „Kadangi Lietuvoje profesionalų – tik trys poros, ir viena iš jų gyvena JAV ir žada atstovauti šiai šaliai, garbė važiuoti į Kanus teko mums. Ten Klaipėdos vardas nuskambėjo pirmą kartą“, – džiaugėsi A.Kasperaitis.

I.Kasperaitienė tikino, kad pora jautė didžiulę atsakomybę, o ir trenerių bei giminaičių SMS žinutės nedavė ramybės viso čempionato metu. „Jaudinomės ir mes, ir jie“, – sakė Inesa.

Vyko pasitreniruoti

Pasaulio čempionatui klaipėdiečių pora ruošėsi itin atsakingai. Šokėjai treniravosi ne tik Lietuvoje, bet ir pramoginių šokių sostine pramintame Blekpulo (Blackpool) mieste Didžiojoje Britanijoje.

Į netoli Mančesterio esantį miestelį Aidas ir Inesa nukako likus beveik dviem savaitėms iki pasirodymo Kanuose. Prestižinėse varžybose, kurios Blekpule rengiamos jau 80-ąjį kartą, pora nedalyvavo, mat prieš du mėnesius Inesa patyrė kojos traumą, dėl kurios klaipėdiečiai atsisakė minties dalyvauti šiame konkurse. „Kai koja pagijo, buvome pasiruošę paduoti paraišką, bet registracijos terminas jau buvo pasibaigęs. Todėl nusprendėme į Blekpulą važiuoti tiesiog pasitreniruoti prieš pasaulio čempionatą“, – aiškino I.Kasperaitienė.

Pasak šokėjos, Anglijoje jie kėlė kvalifikaciją, dalyvavo seminaruose, treninguose.

Paklausti, ar negaila pinigų tokioms kelionėms, Aidas ir Inesa tvirtino, kad investicijoms į save jų neturi būti gaila. „Kolega Mindaugas Lekauskas prieš vykdamas į Blekpulą net savo automobilį pardavė“, – pasakojo jie.

„Labai mėgstame viską skaičiuoti pinigais, tačiau indėliai į save – neįkainojami. Taip kyla mūsų ir kaip šokėjų, ir kaip trenerių lygis. Be to, kiek įvertinti emocijas, kai esi scenoje, kai tau ploja?“ – retoriškai klausinėjo Inesa.

Ji prisiminė „Žuvėdros“ vadovės Skaistutės Idzelevičienės auksinius žodžius: „Kol šokate, kraunate savo žinias ir patirtį į skrynelę. Kai nustojate šokti, pradedate iš tos skrynelės po truputį viską traukti.“

Konkurencijos nebijo

Aidas ir Inesa tvirtino, kad ir kitąmet bandys laimę pasaulio čempionate. Kol kas kelias į konkursą jiems atviras be konkurencijos. Jeigu per metus atsiras daugiau į profesionalus perėjusių porų, reikės rengti šalies čempionatą ir dvi geriausios poros laimės kelialapius į kitą pasaulio čempionatą.

„Mes konkurencijos nebijome. Ji net praverčia. Jeigu kitais metais pateksime į čempionatą, taikysime į vietą tarp 24-ių geriausiųjų“, – planavo Aidas.

Po konkurso Kanuose klaipėdiečiai susilaukė pasiūlymų dalyvauti kitose varžybose, nors kol kas šie kvietimai ir tėra žodiniai. „Po pasirodymo prie mūsų priėjo pats federacijos prezidentas ir pasiūlė atvykti į Maskvą, kur vyks prestižinės pasaulio taurės varžybos. Tos, kurias net per „Eurosport“ kanalą rodo“, – pasakojo A.Kasperaitis.

Paklaustas, ar planuoja kada nors tapti čempionais, šeimyninis duetas aiškino: „Be abejo, viskas įmanoma, tačiau realiai suvokiame situaciją – esame ne tik šokėjai, bet ir treneriai. Reikia ir mokslams laiko skirti. Visur nespėsi.“

26-erių Aidas ir 20-ies slenkstį perkopusi Inesa save vadina šokių entuziastais. „Tokių reta. Mes sergame šokiu ir norime juo užkrėsti kitus“, – „Klaipėdai“ sakė klubo „Merengo“ įkūrėjai ir vadovai.

Arnoldas Remeika

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Šokėjai iš Klaipėdos pralaužė ledus"

  1. slapta

    tai mano sokiu mokytojas jis labai smaikstus bei protingas zmogus o jai idomu tai toki zmogu kuris taip soktu esu maciusi ti filmuose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.