Nesusipratimus sukėlė klaidinanti informacija

Prieš Kalėdas ir Naujuosius metus „Hansabanko“ skyriuose grumdosi apgauti žmonės

Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo savo lėšų vis dar laukia nemažai buvusių „rublinių“ indėlininkų.

Vyriausybė savo nuožiūra žmones suskirstė į tam tikras grupes, o minėtiems indėliams sugrąžinti kasmet vis skirdavo papildomų lėšų.

Šiemet prieš pat didžiąsias metų šventes ilgai laukta žinia apie dalinį atsiskaitymą pasiekė ir trečiosios grupės indėlininkus.

Bankuose – spūstys

„Hansabanko’ filialuose klientų antplūdis prasidėjo po to, kai viešai daugybę kartų buvo kartojama reklama, kad nuo gruodžio mėnesio trečiosios grupės indėlininkai, kuriems sukako 60 metų, gali atsiimti iki tūkstančio litų. Tokia, ne iki galo paaiškinta informacija suklaidino daugybę žmonių. Antplūdžio išvarginti bankininkai tvirtino, kad, kaip ir buvo skelbta, ateina žmonės, peržengę 60 metų amžiaus ribą, bet dar ne pensininkai. Kaip žinoma, šiuo metu senatvės pensijos vyrams skaičiuojamos nuo 60 metų ir 6 mėnesių.

„Hansabanko“ atstovė spaudai Žydronė Lukšytė „Kauno dienai“ tvirtino, kad tokią netikslią reklamą užsakė ne jų bankas, bet Finansų ministerija.

Reikės 100 milijonų

Buvę rubliniai indėliai grąžinami pagal Vyriausybės numatytus terminus ir nustatytas maksimalias sumas. Atsiskaityti su gyventojais buvo įpareigotas „Hansabankas“, kurio atstovė spaudai Ž.Lukšytė sako, kad stengiamasi indėlininkus aptarnauti kuo sklandžiau. Tačiau trečiosios grupės indėlininkai tik šį mėnesį pradeda atsiimti savo lėšas, todėl kartais iškyla nesusipratimų dėl dokumentų pateikimo.

Trečiajai rublinių indėlininkų grupei, banko atstovės teigimu, šiuo metu priklauso apie 100 tūkstančių piliečių, kuriems, skaičiuojant po 1000, šįkart bus išmokėta apie 100 milijonų litų. Žinoma, jeigu turėtas indėlis nebuvo mažesnis kaip tūkstantis rublių. Tokiu atveju šie žmonės, žinoma, atsiims visus mažesnius indėlius.

Kokių reikia dokumentų?

Trečiosios grupės indėlininkai, kurie jau sulaukė 60 metų, turi ateiti į „Hansabanką“ ir atsinešti pensininko pažymėjimą bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Ž.Lukšytė pabrėžė, kad šiuo atveju turi būti pasas arba asmens tapatybės kortelė. Vairuotojo ar kitokie pažymėjimai netinka. Po dokumentų pateikimo, „Hansabankas“ įpareigotas per 14 dienų pervesti pinigus į indėlininko nurodytą banko sąskaitą.

Atsiimti dalį indėlio turi teisę ir šeimos, auginančios tris ir daugiau 18 metų nesulaukusių vaikų. Šiuo atveju į minėtą banką reikia pristatyti visų vaikų gimimo liudijimų originalus, banke bus padaromos dokumentų kopijos. Taip pat reikalingas indėlininko pasas ar tapatybės kortelė. Tačiau jeigu pase nėra įrašų apie vaikus, tai tokiu atveju reikia pristatyti gyvenamosios vietos deklaraciją arba šeimos sudėties pažymėjimą, kurį išduoda seniūnijos.

Ž.Lukšytės teigimu, su pirmosios grupės indėlininkais praktiškai jau atsiskaityta, tačiau pats gyvenimas gali žmogų „pervesti“ į pirmąją grupę, tokiu atveju su indėlininkais atsiskaitoma be eilės. Be eilės atsiskaitoma ir su indėlio paveldėtojais. Žinoma, pateikus buvusio indėlininko mirties liudijimą ir giminystės ryšius patvirtinančius dokumentus.

Dėl pernelyg lėto atsiskaitymo besikeičiančios Vyriausybės vis teisindavosi lėšų stygiumi, nors būdavo masiškai privatizuojami svarbiausi, gyventojų bendrai užgyventi valstybės objektai. Prieš kurį laiką tokią „praktiką“ neigiamai įvertino Konstitucinis Teismas, todėl tikėtina, kad ir šis, įsisenėjęs visuomenės skaudulys pagaliau bus užgydytas.

Julius Lenčiauskas

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.