Prezidentas tikisi, kad teisės ekspertų siūlymai padės iš esmės pagerinti teismų darbą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus priėmė darbo grupės dėl teisės aktų, reglamentuojančių su teismais susijusius klausimus, narius.

Susitikimo metu buvo aptarti darbo grupės siūlymai, kaip efektyviau išspręsti problemas, susijusias su teismų darbo viešumu, pretendentų į teisėjus atranką, teisėjų skyrimu, jų karjeros klausimais.

Pokalbio dalyviai taip pat svarstė, kokios yra nepasitikėjimo teismais priežastys, kodėl teismai neatlieka savo funkcijų taip, kaip to tikisi visuomenė, ir kokių veiksmų reikia imtis, kad visuomenė pasitikėtų teismais, neabejotų teisminių institucijų priimamais sprendimais.

„Teismai, kaip ir kitos valstybės institucijos, privalo tarnauti Lietuvos žmonėms. Deja, šiandieninis teismų darbas pernelyg dažnai netenkina nei visuomenės, nei manęs. Neatsitiktinai pastaruoju metu teismai susilaukia nemažos visuomenės dalies kritikos. Nuo 1998 m. vykdomi gyventojų apklausų duomenys rodo žemą pasitikėjimą teismais – teismais pasitiki tik apie penktadalis apklaustųjų. Pasitikėjimas privalo grįžti į valstybės ir kiekvieno piliečio gyvenimą. Jei tai neįvyks – visi mūsų darbai bus beverčiai“, – sakė Prezidentas.

Prezidentas išreiškė viltį, kad darbo grupės siūlymų pagrindu bus vykdomi ne šiaip kosmetiniai teisės aktų pataisymai, bet ir iš esmės gerinama teismų veikla.

Prezidentas V. Adamkus dar savo metiniame pranešime, kalbėdamas apie teismų darbą, pabrėžė, kad teismų nepriklausomybė yra teisinės valstybės pagrindas ir teismams turi būti suteiktos visos nepriklausomumo garantijos. Be to valstybės vadovas ne kartą akcentavo, kad teisėjų nepriklausomumas nereiškia teisminės valdžios neatskaitingumo visuomenei, ir, kad teismai neturi tapti nekontroliuojama bei uždara sistema.

Nesulaukęs konkrečių žingsnių ir valios gerinti teismų darbą, bei turėdamas Konstitucijos suteikiamas galias formuoti teisėjų korpusą, šių metų liepą Prezidentas sudarė ekspertų darbo grupę, kuriai pavedė pateikti siūlymus, kaip didinti teismų viešumą, tobulinti teisėjų atranką, skyrimą bei karjerą reguliuojančias taisykles.

Darbo grupę sudaro Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas teisės klausimais Haroldas Šinkūnas, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Bruzgys, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Valentinas Mikelėnas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Vytautas Nekrošius, Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas, teisingumo viceministras Gintaras Švedas, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Virgilijus Valančius, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanas Juozas Žilys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.